Pustina
94/100 - 96×

Pustina

Pustina je dramatickým příběhem vesnické komunity zasažené sérií záhadných a šokujících událostí, ve chvílích, kdy se pod celospolečenským nátlakem ocitá na pokraji vlastního zániku.

Česko | 2016 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | HBO CZ/SK | 50 minut
žánr
Drama, Thriller

Rozhovor se Zuzanou Stivínovou

Rozhovor se Zuzanou Stivínovou

Přečtěte si rozhovor s herečkou, která hraje hlavní postavu Hanu, která je starostkou vesnice Pustina.

7 1
10.11.2016

Vaše postava zažívá během příběhu silné emocionální momenty. Bylo těžké se na ně připravit?

Štěpán Hulík napsal mimořádně kvalitní scénář, což je nejdůležitější. Je snazší se připravit, když nemusíte s ničím a s nikým bojovat a můžete se soustředit, či někdy prostě hrát a důvěřovat své intuici a práci, kterou jste přípravě věnovali. Bylo opravdu několik scén, kdy jsem si připadala, že jdu „hlavou proti zdi“, ale režiséři byli tak skvělí, že jsem si mohla dovolit riskovat a nebylo čeho se bát.


Pustina se zásadním způsobem dotýká určitých společenských otázek v rámci vesnické komunity, je možné je aplikovat i v reálném životě?

Na to je těžké jednoznačně odpovědět. Pustina má osm dílů, protože otázky, kterými se zabývá, jsou velice složité. Jsem velmi ráda, že já osobně se s takovými problémy potýkat nemusím, ale jsem přesvědčena, že mnozí diváci se s nimi identifikují, protože jsou univerzální a nadčasové.

Do jaké míry ovlivňuje prostředí, v němž se minisérie odehrává, konání postav?

Pustina je územím nikoho, nikde, na okraji nicoty… Je místem velmi specifickým a zároveň velmi abstraktním. Prostředí má rozhodně vliv na naše jednání a způsob přemýšlení, ale stále cítím, že se v něm ukrývá nějaká naděje, záblesk světla, cesta ven…

(Foto: HBO)

Kdo ví?! V čem je podle vás Pustina odlišná od ostatních tuzemských seriálů?

Nejde jen o televizní produkci či o osm malých příběhů. Jsou to v podstatě tři celovečerní filmy. Pustina je velkorysá v každém ohledu.

Kam byste Pustinu zařadila ve své filmografii?

Je před Pustinou a po Pustině!!! Byla to moje „práce snů“! Byla to pro mne významná etapa v životě, jak osobně, tak profesně.

Byla spolupráce s HBO Europe odlišná od vašich dosavadních hereckých zkušeností?

Nesrovnatelně! Přípravné práce, natáčení i závěrečné práce, všechno probíhalo s větší zodpovědností a profesionalitou, ale zároveň s takovou přívětivostí. Ne proto, že jsem sama starší a přívětivější, ale protože HBO Europe pracuje s opravdovým zájmem a nasazením a má obrovský náskok před konkurencí. Jejich zájem a soustředěná práce pro mne byly klíčové.

Jakým způsobem jste se připravovala na tuto roli?

Má příprava spočívala v tom začít od začátku, oprostit se od svých zkušeností a čerpání z předešlých rolí. Nečerpat z vnějšku, jak jsem byla zvyklá z mnoha předešlých projektů. Snažila jsem se nesnažit se, ale spíše se soustředit na „tady a teď“. Konzultovali jsme pak s režisérem Ivanem Zachariášem moji „řeč těla“, ale týká se to také hodně dechu, vyrovnanosti a představivosti. Někdy opravdu platí, že méně je více!

Zdroj rozhovoru: HBO Česká republika

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama