Quantico Co nás čeká v závěrečném díle druhé série?

Co nás čeká v závěrečném díle druhé série?

Co nás čeká v závěrečném díle druhé série?

V předposledním díle jsme zjistili, jaký byl hlavní záměr prezidenta Roarkea. Josh Safran, tvůrce Quantica, vysvětlil, jak vznikl nápad pro zápletku této řady a lehce prozradil, na co se můžeme těšit ve finále.


5 0
13.5.2017

Roarke mluví o tom, že během prvního týdne ve funkci podepsal víc výkonných nařízení než kterýkoli jiný prezident v dějinách, manipuluje s médii a chce přepsat zákony. Musím se zeptat: Nakolik vás současné politické dění při psaní této postavy ovlivnilo?
Očividně se trochu současným politickým děním inspirujeme, ale náš Roarke je víc vzdělaný. Ve vládě pracoval více než třicet let. Podívali jsme se na současné vedení státu a určitě si trochu pohráváme s narážkami, ale v tomto je jiný.

Roarkeovým hlavním cílem je svolání Ústavního konventu, který se má konat za 100 dní. Znamená to, že nás ve finále čeká časový skok?
Ano. Úvodní scéna je jako v závěru první série, takže krátce shrne všech 22 epizod. Po pár úvodních minutách poskočíme o 100 dní dopředu.


Jak jste přišli na nápad, že hlavním cílem spolupachatelů bude přepsání ústavy?
Když druhá série začala, měla být o tom hard disku s informacemi, které padnou do špatných rukou. Že je využije skupina pachatelů, kteří chtějí vyvolat všeobecný chaos. Ale nápad s ústavou jako hlavním cílem jsme měli až v půlce série, předtím jsme nic vymyšleno neměli. Když scenárista Jordan Nardino navrhl ten nápad s ústavou, přišlo mi to přitažené za vlasy. Ale je pravda, že před pár týdny vyšel článek, který hovořil o tom, že u současné vlády to není tak úplně nemožné. A tak jsme si řekli: „Třeba to možné je. Jen protože se to nikdy nestalo, neznamená, že se to stát nemůže.“ A tak jsme vymysleli, jak by takový Ústavní konvent mohl vypadat.

Přišli jste na nápad unést letadlo pomocí aplikace stejným způsobem?
Ne, věřím, že toto se stát může. Na tu zápletku jsem velmi hrdý. Je to jako děj trháku z 80. nebo 90. let.

Alex na konci epizody říká, že aby zabránili Roarkeovu plánu, budou se z nich muset stát teroristé. Jak na tu větu Priyanka reagovala a co vás vedlo k jejímu napsání?
Věřte nebo ne, ale měla pocit, že už ji předtím řekla. Koukli jsme se zpátky a opravdu řekla něco podobného. Od začátku jsme měli v plánu to takhle zakončit, protože jde o to, že abyste konali dobro, musíte na to jít po zlém. Myšlenkou tady je, že aby dosáhli svého, musí se uchýlit k terorismu.

Neviděli jsme odezvu na její proslov. Je někdo, kdo s jejím plánem nesouhlasí?
Tým je pohromadě a všichni jsou pro. Nikdo nemá námitky.

Co můžete prozradit o Rainině dalším postupu při záchraně Nímy?
Ve finále bojují za to, aby Nímu osvobodili. Ale i kdyby to dokázali, není vyloučeno, že je to bude něco stát.

Co se Claye a Shelby týče, uvidíme ještě Maxine?
Ano. Během těch 100 dní toho hodně vyjde najevo.

V tomto díle se vrátili Miranda a Will. Můžete prozradit, kdo další se ukáže ve finálové epizodě?
Ano. Jeden významný hráč z první série, kterého jste v druhé řadě zatím neviděli, hraje ve finále důležitou roli.

Jaké jste měl cíle pro finále? Chtěl jste zařídit, aby zároveň fungovalo i jako závěr celého seriálu, že?
Ano, pokud by bylo potřeba, funguje i jako závěr seriálu, jehož cílem bylo vyjádřit názor na současné politické dění v Americe a provést postavu Alex přirozeným vývojem. Neřeknu, že závěr pro ni bude nejlepší, bude ale logický. Osobně si myslím, že je to neuvěřitelně silné finále a doufám, že budete souhlasit.

Foto: ABC
Zdroj: Entertainment Weekly

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás