Quantico Co se stane s Harrym?

Co se stane s Harrym?

Co se stane s Harrym?

Tvůrce Josh Safran jako již tradičně rozebral v rozhovoru pro Entertainment Weekly nejnovější epizodu a mimo jiné osvětlil, jaká budoucnost čeká Harryho.


9 0
10.4.2017

V šestnácté epizodě MKTOPAZ jsme poznali jak nové postavy (Clayovu snoubenku Maxine), tak se i vrátili staří dobří známí. Raina, která je vzápětí unesena, a Sebastian, pro kterého slovo „dobrý“ v tomto případě moc neplatí, protože je to on, kdo na konci dílu míří na Harryho (Russell Tovey) zbraní. A ačkoli to pro Harryho nemusí znamenat jistou smrt, Josh Safran pro TV Line potvrdil, že je to nespíš naposledy, co Harryho vidíme, aspoň co se týče této série. „Když jsme si Russella vybrali, už byl zavázán pro angažmá v divadelní hře Angels in America v londýnském National Theatre. Bylo těžké ho pustit, dokonce zůstal déle, než se původně plánovalo. Tím neříkám, že se nevrátí – ačkoliv je možná mrtvý. Sledujte dál, brzy zjistíte, co se stalo.“

Proč musela Rebecca (Donna Murphy) zemřít? Tým se tím opět vzdálil od zjištění, kdo manipuluje s informacemi z těch hard disků.
S žádným spolupachatelem, na které narazí, to nebude tak přímočaré. Počítali jsme s tím, že bude aspoň jeden spolupachatel, který se do toho nechce zaplétat, o čemž ti ostatní samozřejmě věděli, a Rebecca musela být v určitém bodě odstraněna. Šestnáctá epizoda je podle mě názornou ukázkou toho, o čem tato série pro Alex je. V tomto díle se musí smířit se skutečností, že aby byla sama sebou, musí stát mimo. Sláva s sebou přináší osamělost, a Rebecčina tragédie to ještě podtrhla.


Ta scéna byla krvák, aspoň to tedy bylo bezcitnější Quantico, než co si pamatuji.
Tak to jste už nejspíš některé násilí vypustila. Vždyť Dayanu pobodali, jiní byli střeleni do hlavy.

Ano, máte pravdu. První dámu jste sťali.
Právě, násilí byla spousta a bylo i hrůznější, ale podle mého názoru je teď po přechodu na jednu dějovou linku seriál realističtější, a tudíž je zabíjení překvapivější, protože se odehrává v našem světě. Dvě dějové linky vašemu mozku říkají „tohle není skutečné“, protože skáčete tam a zpátky.

Jak probíhalo natáčení té scény v Central Parku?
Russell Tovey celý rok říkal, že by chtěl natáčet u fontány Bethesda a já se mu to celý rok snažil splnit. V tomto díle se to konečně podařilo. A ráno v den natáčení mě napadlo, že až tam bude Harry sedět a číst knížku, měl by číst Angels in America, protože v té divadelní hře teď Russell vystupuje. Natáčení bylo mnohem jednodušší, než jsem čekal. Všichni nám vyšli vstříc. Jediný problém byl, že na druhé straně vyráběli umělý sníh a ten stroj tam drnčel celý den. Ale jinak to bylo super.

Mimochodem, má Rebecca ve světě svoji předlohu?
Je kombinací newyorských představitelů PR, z nichž jedna osoba je v epizodě šibalsky zmíněna se změněným jménem. Během dospívání jsem pracoval v propagaci pro pár filmových studií, takže jsem tyhle lidi znal.

Jak slavná je Alex v této chvíli? Hackeři na trollí farmě ji v minulé epizodě nepoznali, ale Rebecca ano. Záleží na případu, na kterém pracují? Tentokrát musela zůstat v dodávce.
Jde o to, že televizní společnost a já se neshodneme. Věřím, že někoho, kdo není celebrita, ale vidíte ho každý den v televizi, byste si pamatovali. Už je to ale doba, co byla považována za zrádkyni, kdy byla nepřetržitě ve zprávách, a v souvislosti s útokem na summitu G20 se o ní v novinách nepsalo. Takže byste si asi pomysleli, že vám je ta osoba povědomá, ale myslím, že po dvou letech bychom nějakého hrdinu od pohledu nepoznali. Stanice měla pocit, že lidé by si ji pamatovali, protože je to Priyanka, a všichni, kdo Priyanku vidí, si ji zapamatují. Ale já věřím, že Alex by se tou dobou z paměti vytratila a kdo je, by věděli pouze lidé pracující pro vládu. V jednom z dalších dílů bude například scéna, kdy musejí jít do Kapitolu, a Alex jít nechce, protože by ji všichni poznali. Takže to tak nějak střídáme.

Na konci tohoto dílu míří Sebastian na Harryho zbraní. Můžete prozradit, co bude následovat?
Od začátku jsme chtěli, aby to byl Sebastian, a v následujících epizodách zjistíte proč, a dozvíte se, pro koho pracuje a o co jde.

Patří Sebastian do skupiny, po které jednotka pátrá?
To neřeknu. Může to pro Harryho znamenat konec v seriálu, ale nechci nic prozrazovat.

Raina je na konci tohoto dílu také v nebezpečí. Je ten byt, ve kterém se nachází, její, a jak na to navážete v sedmnáctém díle?
Je to její byt a už příští týden zjistíte, co se jí stalo. Navážeme ránem poté.

A ti lidé, kteří uvnitř nechávali falešné důkazy, můžete mi povědět, o co jim jde? Chtějí na ni něco narafičit?
Je to past. Něco na ni chtějí narafičit a co to je, zjistíte v následující epizodě, která je o „seznamu muslimů“. Bude to epizoda, která se nejvíc podobá Západnímu křídlu. S tím, že tým se bude snažit zabránit, aby zákon o registraci muslimů prošel.

Foto: ABC
Zdroj: Entertainment Weekly

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás