Quantico Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.


8 1
21.5.2017

Jak se vaše představa o závěru změnila poté, co byl Trump zvolen prezidentem?
Něco jsme vymysleli a pak se to, nebo něco obdobného, objevilo v novinách, zatímco jsme natáčeli. Pro finále jsme napsali nejhorší možnost, která nás napadla, protože o tom katarze je. Vymyslíte nejhorší možný děj a prožíváte ho během psaní a natáčení a pak si pomyslíte, že jste rádi, že svět takový není. Během vysílání několika posledních epizod se hodně věcí skutečně stalo. V několika záležitostech byl seriál prorocký.

V posledních dvou dílech bylo hodně paralel s Trumpem – od uzavření hranic po přebudování zpravodajských služeb. Všechno vrcholí Ústavním konventem, který se konal v amerických dějinách jednou v roce 1787. Byl konvent plánem od začátku?
Ano. Jeden z našich výkonných producentů Jordan Nardino ho navrhnul, když jsme dávali dohromady čtrnáctý díl. Od začátku jsme věděli, že spolupachatelé budou mít nějaký cíl, ale do poloviny sezóny jsme nevěděli jaký. Není to nic nemožného, ale ve skutečnosti se to stát nemohlo. Týden poté, kdy byl scénář dopsaný, vyšel článek o tom, že za Trumpovy vlády by k Ústavnímu konventu dojít mohlo. Je to děsivé.


Quantico získalo zkrácenou třetí sérii. Když se podíváte zpátky, je něco, co byste udělal jinak, aby seriál získal víc diváků?
Chápu, proč sledovanost klesla. V porovnání s první řadou a většinou seriálů byl děj pesimističtější. Bylo to riziko, které jsem vědomě podstoupil, ale asi jsme kvůli tomu ztratili diváky.

Co bych zpětně změnil, je asi ten blázinec, když nás v polovině sezóny přesunuli z neděle na pondělí, a museli jsme se vrátit k dílům, které jsme už natočili. Některé části vyhodit a změnit. Ačkoli jsem stanici vděčný, protože nám tím projevili důvěru, když se dívám zpětně, je to pro mě samotného zmatené. Měli jsme plán, hodně z toho už jsme měli napsáno a natočeno, a všechno jsme to museli předělat. Je dobře, že jsme ve čtrnáctém díle mohli začít od začátku, protože kdybychom to neudělali, bylo by těžké to dát dohromady. Neřekli, že to musíme přetočit, řekli, že nás přesouvají a požádali nás, jestli by to nešlo udělat tak, abychom usnadnili sledování novým divákům. Já jsem rozhodl, co se přetočí. Kdybych mohl, tak bych to neudělal a řekl bych: "Ne, necháme to tak, jak to je.“

Tento díl jste napsal nejen jako závěr série, ale potenciální závěr seriálu. Proč jste zvolil takovýto konec?
Jsem na celou sérii pyšný, protože se hodně liší od té první. Psaní scénáře k závěrečnému dílu, aby fungoval zároveň i jako závěr celého seriálu, nebylo těžké, protože už mám takovou zkušenost se seriálem Smash. Bylo jasné, že další série už nebude, ale dokud nebyl oficiálně ukončen, vymýšlel jsem do poslední chvíle různé verze. V Gossip Girl jsme si byli vždycky jistí, že nás obnoví, ale u pár sérií jsme to až do poslední chvíle nevěděli. Takže už s tím mám z dřívějška zkušenosti a ve skutečnosti myslím, že je to pro seriály lepší. V dnešní době, kdy existuje 450 seriálů, nemůžete nechat v květnu otevřený konec a očekávat, že si ho budou diváci pamatovat. Nenacpete 22 epizod do devadesátivteřinové rekapitulace. Myslím, že každá série by měla být uzavřená.

Zvažoval jste i jiná zakončení?
Natočili jsme alternativní konec, který byl otevřený. V té scéně dorazili Alex s Ryanem do cílové destinace, kde se jim sama o sobě naskytla nová příležitost k práci – podobně jako na konci první série. Byla trochu zlověstnější, ale nikdy nespatří denní světlo. Ale požádali nás, ať to natočíme, tak jsme to natočili. Stejně to ani nebylo potřeba, protože ten závěr je pořád trochu otevřený – Alex se nikdy nebude moct vrátit do Ameriky a sice je s ní Ryan, ale nebudou mít lehký život.

Proč ze seriálu odcházíte?
Smlouvu jsem měl na dobu dvou let a ta teď vypršela. Už se na seriálu nebudu podílet každodenně. Potřebuju čas, abych mohl vytvářet jiné projekty, a seriál nechávám v dobrém stavu a ve schopných rukou. Budu se dívat, ale jako tvůrce končím.

Závěrečný díl nabízí několik směrů, kterými by se další série mohla ubírat. Jakým doufáte, že se nový tvůrce vydá?
Doufám, že v budoucnu seriál zůstane feministický, politický, ale také zábavný. To je vše, na čem mi záleží. A doufám, že se v něm nikdy neobjeví muslimský terorista. Doufám, že ženy zůstanou v popředí, protože je to seriál o nich.

Foto: ABC

Zdroj: The Hollywood Reporter

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás