Quantico Jaká budoucnost čeká nováčky v Quanticu?

Jaká budoucnost čeká nováčky v Quanticu?

Jaká budoucnost čeká nováčky v Quanticu?

The Hollywood Reporter vyzpovídal Joshuu Safrana, tvůrce a producenta Quantica. Ten v rozhovoru prozradil něco málo o tom, jaký bude zbytek první sezóny – čeká nás odsouvání vztahů a pokračování v drsné thrillerové jízdě, kterou druhá polovina první řady nastolila.


11 0
24.3.2016

Jaký vliv bude mít Alexina izolace od ostatních na pokračování jejího příběhu?
Alex se jako oběť manipulace bude cítit ještě osamělejší, protože se nemůže nikomu svěřit s tím, co se děje. Najde si však několik spojenců, na konci dvanácté epizody ví minimálně Natalie, že Alex měla pravdu. Později se spojí ještě s někým dalším, což jí umožní vytvořit si pevnou půdu pod nohama. Ale je to pro ni těžké a s dalšími úkoly od teroristy, co ji vydírá, to bude ještě těžší.

Dá se říct, že po dvanácté epizodě je Alex zase na začátku, pokud jde o úmysl teroristy přesvědčit ostatní, aby věřili tomu, že je teroristkou je ona?
Úplně na začátku není, řekl bych, že z hlediska teroristy se posunula na novou úroveň díky tomu, že ona je ta poslední, koho by někdo podezíral z toho, že něco takového udělá poté, co bylo její jméno očištěno. Je to ideální obětní beránek. Takže ano, je na začátku, ale nového příběhu. Není na útěku a není falešně obviněná z bombového útoku.


Alex rozhodně nečeká žádný odpočiněk, stresu jí naopak přibude.

Clayton Haas (Mark Pellegrino) byl jedním z 32 agentů, kteří zemřeli v důsledku posledního bombového útoku. Přišla o život ještě nějaká další důležitá postava?
Je určitě záhadou, co se stalo s těmi, které jsme ve dvanácté epizodě neviděli, ti ale nejsou mrtví. Mohli být zraněni či vystrašeni tak, že už se nechtějí vrátit. Rozhodně se ještě dotkneme příběhu těch, co se nacházejí mezi životem a smrtí.

Na akademii jsme svědky sloučení dvou tříd. Přinese to v budoucnu do hry další možné souvislosti?
Na rozdíl od první poloviny série se tato nová třída nebude tolik vyskytovat ani předtím, ani potom. Její místo je primárně v Quanticu, protože Alex toho má v budoucnu opravdu hodně co řešit. Chtěli jsme, aby tyto dějové linie fungovaly víc samostatně, ale nedá se říct, že se Alex díky novým spolužákům nenaučí něco, co v budoucnu nevyužije.

Jak to bude s příběhy nových rekrutů?
Tři hlavní nové postavy dostanou tolik prostoru, kolik dostaly původní postavy v pilotním díle. Strávili jsme s nimi opravdu hodně času. Když vás však z Quantica vyhodí, tak už se nemůžete vrátit zpět. Ryan (Jake McLaughlin) je pryč, Simon (Tate Ellington) je pryč. Z Quantica budou odcházet další, a to buď z vlastní vůle, nebo protože je vyhodí. Díky tomu bude víc prostoru pro ty, kteří tam zůstanou. Svým způsobem tyto postavy poznáme lépe, než tomu bylo v první polovině sezóny.

Tři noví rekruti přináší nové otázky, ale s naší třídou se poměrně rychle sžili.

Nezpůsobí postava Mirandina syna narušení profesionálního vztahu mezi ní a studenty?
O tom ten její příběh z velké části je. Na tyto události navazuje dění kolem Mirandy po bombovém útoku v prvních třech epizodách seriálu. Víme také, že Miranda bude v budoucnu degradována. Nakonec to všechno do sebe zapadne, nejde tu však jen o Mirandu a jejího syna. Je to o tom, jakou hranici překročila a neměla, jakožto osoba, která má za úkol cvičit agenty FBI.

Jak se to liší od Liama a hranic, jež překročil on? Je jeho povýšení jistým druhem sexismu?
O tom to přesně je. Miranda se v pilotní epizodě zmínila o skleněném stropě pro ženy v FBI. Pozoruje ostatní, jak jsou i přes chyby v práci povyšováni, a mezi ní a Liamem jde o to samé. Z jedné scény odehrávající se po útocích jsme vystřihli jednu její větu. Poté, co Mirandu po výslechu propustí a ona uvidí Liama, řekne mu: „Nevadí mi, že jsi mě okradl o mou práci, ale že jsi to udělal tak uboze.“ Přál bych si, aby to tam zůstalo.

Jak to bude ve druhé polovině sezóny se vztahy?
Vztahové záležitosti odsouváme do pozadí. Nadchla nás představa, že má Shelby románek s Calebovým otcem, ale všechny informace okolo toho jsme zahrnuli do jedné epizody, aby se vám to honilo v hlavě. Jelikož je v seriálu spousta vztahových záležitostí a romantiky, postupně se tomu budeme věnovat méně často a mnohem realističtěji.

Co můžete prozradit o sestře Shelby a jejímu vlivu na budoucí události?
V patnácté epizodě nabere tento příběh nový směr. V této epizodě dojde rovněž na linie z Quantica, které se zdánlivě nespojovaly s budoucími událostmi.

Když je teď váš seriál oficiálně obnoven, změní se nějak vaše plány ohledně finále první řady nebo dalšího pokračování?
Ne. Jsem pro to, aby se pracovalo s původním příběhem, ne aby se jeho pojetí měnilo. Můžete se zaměřit na dynamiku postav a jít hlouběji do toho, co jste začali, ale u tohoto seriálu jsem od začátku plánoval, že na konci první série přijde rozuzlení děje. V určitém momentě se nakonec věci vysvětlí, ale současně vyvstanou nové skutečnosti, které povedou k událostem na začátku další sezóny. Všichni se tedy dočkají zodpovězení některých otázek ještě před finále. Ve finálním díle dojde k tomu, že se svět změní.

Chcete ještě něco dodat?
Původně nebyla Alex teroristka, ale teď se jí stane a nikdo o tom nebude mít tušení, ani by jí to nikdo nevěřil. Zatímco sleduje, jak se ostatní vyrovnávají s dopadem událostí, které se jim staly, také ví, že má zásadní úlohu v tom, co přijde, ale nemůže to lidem říct. Na rozdíl od seriálů, na kterých jsem pracoval v minulosti, zde nebudeme zásadní události ukazovat jen v několika málo epizodách. K opravdu dramatickým chvílím zde může dojít tehdy, když to nejméně čekáte.

Původní rozhovor na stránkách Hollywood Reporter

Foto: ABC

Co říkáte na nový směr Quantica, líbí se vám?

Diskuze /1

Curly girl

Teším sa!

16.4.2016 | 16:37:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Quantica a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejlepší epizody

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás