Quantico Kdo je zrádce po epizodě America?

Kdo je zrádce po epizodě America?

Kdo je zrádce po epizodě America?

Máme za sebou druhý díl a nováčci toho o sobě odhalili opět o trochu víc. Dá se někdo už kompletně jako zrádce vyloučit? A mohli bychom někoho z nich označit jako zrádce s větší jistotou?


11 0
11.10.2015

Druhá epizoda pořádně zamíchala kartami, zrádcem může být teď kdokoli. Opět si projdeme každou postavu a zkusíme si tipnout, nakolik by mohla být právě ona zrádcem a stát za falešným obviněním Alex.

Alex Parrish

Někdo měl přístup do jejího bytu z toho vedlejšího a nechával si tam posílat balíčky na její jméno. Muselo to být moc dobře naplánované, protože kdo by si troufl narafičit útok na nejlepší studentku, a to tak, aby o tom neměla tušení?
Alex se vydala na cestu za odpověďmi, očištěním svého jména, ale hlavně za otázkami. Komu je bude pokládat? To se dozvíme až v příštím díle. Momentálně stojí na její straně pouze Miranda a také Ryan Booth, který jí ovšem ve snaze pomoci bude muset její situaci ještě trochu zhoršit. Proč?
Pravděpodobnost: 5 %


Alex je na útěku. Podaří se jí nalézt nějaké odpovědi?

Ryan Booth

V tomto díle jsme mohli vidět, že Alex začala Ryanovi důvěřovat a on se nejspíše bude snažit přijít na kloub svému úkolu. Proč má Ryan sledovat Alex, kdo za tím stojí? Očividně je nahlodaný a to nejspíše i proto, že (nejen) Alex bude – po tom, co Alex předvedla při výcviku -, věřit jejímu úsudku. Ryan sleduje Alex z donucení, aby mohl získat zpět svůj život a rodinu. Pravděpodobně není rozvedený. Co udělal tak strašného?
Náš agent v utajení se z toho, co vypadalo jako skoro jistá smrt na konci prvního dílu, nakonec dostane. Momentálně je sice na straně Alex, ale oficiálně bude pomáhat Liamovi a ze svého postřelení obvinil Alex. Co Ryan ví a proč Alex věří? Měli spolu ještě na akademii znovu pletky, či to bylo něco vážnějšího? Nebo se stali přáteli, či si začali vzájemně věřit, i když byl Ryan pověřen tím, aby Alex hlídal?
Pravděpodobnost: 15 %

Má Natalie o Ryana opravdový zájem? Nebo chce jen naštvat Alex?

Nimah Amin

Dvojčata se nyní zdají ještě méně pravděpodobnějším kandidátem na zrádce, Miranda má nejspíše plán je po absolvování akademie nasadit do akce v utajení a jsou pro ni hodnotným aktivem. Stane se pro ně zkázou jejich odlišná osobnost, kdy jedna je milá a má ráda Simona a druhá je spíše osinou v zadku? Opravdu už se sladily, nebo to, že je na tom každá s fyzickou sílou jinak, bude ještě problém?
Pravděpodobnost: 5 %

Zvládnou Nimah a Raina absolvovat akademii bez prozrazení?

Simon Asher

K Simonovi se váže zatím nejvíce podezření. Není to gay (viz falešný přítel z prvního dílu či jeho reakce na gay anaytika v díle druhém), a tak vyvstává otázka, proč svou orientaci předstírá. Aby snáze pronikl k dívkám? Proč nosí falešné brýle a hraje si tak trochu na ňoumu? Aby mu lidé více důvěřovali? A byl opravdu v pásmu Gaza? Pokud ano, jak se tam dostal a jak se dostal zpět? Jisté je, že toho o tamní kultuře dost ví.
Pravděpodobnost: 65 %

Co skrývají Simon a Elias? Dokážou jeden na druhého něco najít?

Caleb Haas

Zlatého chlapce vyhodili dveřmi a on se vrátil oknem. Na sociálních sítích vystupuje pod profilem studenta politických věd jménem Mark Raymond a působí tam jako milovník zvířátek. Může být nějak důležité, že (podle jeho slov) pochází z rodiny, kde jsou všichni agenti, a že má na profilu obrázek knihy Kdo chytá v žitě? Opravdu je hejskem, který vypadá, že neumí do pěti počítat? Nebo to celé jen hraje?
Pravděpodobnost: 50 %

Jak moc Caleb hraje ňoumu? Opravdu je to takový trouba?

Shelby Wyatt

Zjistili jsme, že naše ostrostřelkyně je v kontaktu s někým, kdo mluví arabsky a sama tuto řeč ovládá. To ji hned posunulo na seznamu našich podezřelých o pěkných pár procent nahoru. Ale co když je to jen záměr tvůrců, kteří zde sází na klišé a snaží se nám hodit tučnou návnadu? Má nevinnou tvářičku a umí říkat lidem, co chtějí slyšet a nejde tu jen o Caleba.
Pravděpodobnost: 70 %

Co skrývá Shelby za svým nevinným kukučem?

Natalie Vazquez

Natalie je policistka, která si myslí, že jako agentka FBI toho zmůže ve věci práva a ochrany své země víc. Touží být nejlepším nováčkem, je velice soutěživá a značně okatě dává najevou svou nechuť k Alex, která je už od počátku hvězdným adeptem. Motiv tedy má. Ale stačí to na to, aby na Alex hodila něco tak velkého, jako je teroristický útok? A pokud by za ním stála ona, nezastřelila by Alex na střeše rovnou, místo aby trochu znejistěla? Co má znamenat její jizva? Opravdu jede po Ryanovi, nebo to je jen hra, aby vykolejila Alex?
Pravděpodobnost: 30 %

Elias Harper

Pozor, další nováček na obzoru. Analytik, který netají svou orientací a který má zájem o Simona. Zda jen hraný, nebo opravdový, to teprve uvidíme. Každopádně je mu na stopě. Není ovšem nasnadě otázka, zda svůj zájem o muže pouze nehraje jako Simon? Jeho chování je až moc vyumělkované… Otázkou je, zda je to opravdu postavou, nebo snahou herce o ztvárnění homosexuála.
Pravděpodobnost: 20 %

Liam O'Connor

FBI dostala tip, že teroristou je někdo ze studentů. Co když ale tip dal učitel, aby nebyl v podezření? Liam kuje pikle, tajnosti má i před svou nadřízenou, i když to je vzájemné. Dříve spolu zřejmě něco měli a Liam mohl tento vztah využít ve svůj prospěch, např. aby získal místo učitele na akademii. Přiměl Bootha, aby sledoval Alex, ale proč? O otci Alex toho ví nejspíš víc, než jí říká. Znal se Liam s Alexiným otcem? A pokud ano, jaký spolu měli vztah? Nechce se Liam pomstít Alex za to, že zabila svého otce? Na druhou stranu, na akademii spolu něco měli. Zda se do toho oba zamotali díky vzájemné přitažlivosti, nebo měl Liam od začátku v plánu Alex využít pro svůj (ať už jakýkoli) účel, tomu nám nejspíše napoví další flashbacky.
Pravděpodobnost: 55 %

Co má Liam za lubem? Proč chce, aby Ryan sledoval Alex?

Miranda Shaw

Miranda už očividně nevede akademii v Quanticu a to ani jako zástupce, ani jako případná šéfka, kam se teoreticky mohla vyšvihnout i přes očividnou misogynii, která vládne nejen zde. Je to ale pravda? Opravdu za její nepostup či (zatím neviděný) pád může její pohlaví? Nevypadá totiž zrovna schopně, i když problém může být třeba jen ve špatně napsané postavě, které její úlohu nevěříte. Momentálně je buď zatčená, či minimálně suspendovaná, takže si budeme muset počkat, jak do příběhu ještě zasáhne. V této epizodě jsme viděli, že pomohla zabránit (nejspíše) teroristickému útoku, ale stále jsme nedostali žádnou odpověď ohledně její role v útěku Alex, jen samé otázky. Stále platí, že by mohla stát za vekým spiknutím, ale popravdě naděje moc velké nejsou.
Pravděpodobnost: 20 %

Autoři článku a názorů: @Lucifrid & @Nameless1

Napište nám v komentářích své názory na nováčky, kdo je podle vás zrádce a tipněte si také v anketě.

Kdo je zrádce po epizodě America?

32%
22%
16%
8%
8%
5%
3%
3%
3%
0%
37 hlasů

Alex Parrish

Alex se v rámci pátrání po skutečném teroristovi dostane až k Shelby, o které na akademii zjistila hrozné věci. Jaké? Když má Alex na akademii krizi a zvažuje odchod, podrží ji Ryan a Miranda, která se jí zmíní o tom, že její otec měl i své temné stránky, což jsou věci, o nichž se Alex ve složce, co jí dal Liam, pravděpodobně nedočetla. V úvodu má Alex noční můru o tom, jak střílí po otci. On napadne její matku s tím, že má Alex konečně říct pravdu. Co jí její matka tají a proč? Bylo by možné, aby skutečným otcem Alex byl někdo jiný? Třeba Liam?
Pravděpodobnost: 0 %

Alex se ze všech sil snaží být skvělou studentkou. Ne vždy se jí to ovšem daří.

Simon Asher

Pracuje pro zástupce ředitele FBI. Stále není úplně jasné, na čí je straně. Kdyby byl skutečným viníkem, nepomáhal by přece Alex s útěkem a vyšetřováním. Chce opravdu zjistit, kdo je skutečným pachatelem, nebo jen hraje nějakou svoji další hru? I v tomto díle Alex lhal (u Orena) a v podstatě mu neřekl, zda za tím atentátem stojí, či ne. Organizace v Pásmu Gazy, o níž tvrdí, že tam pracoval, jeho jméno nezná. S velkou pravděpodobností opravdu není gay. Kdo je Max, jehož na sociální síti požádal o přátelství? Povede se Eliasovi, který je mu na stopě, zjistit něco zásadního?
Pravděpodobnost: 40 %

Simon Alex pomáhá. Ale zároveň je pod vedením Claytona. O co jim jde?

Shelby Wyatt

Část drátu z bomby byla vyrobena její společností. Na co to ukazuje? Jen na to, že vlastní společnost, která dodává součástky na výrobu bomb, taky třeba vybavení potřebné pro kosmické lety a spoustu jiných věcí. Shelby je tedy hlavou velice bohaté nadnárodní společnosti. Mohl někdo do bytu Alex ten drát nastrčit, aby na Shelby poukázal jako na možnou spolupachatelku? Skutečný pachatel by přece na místě činu nenechával něco, co by mohlo vést k němu. Alex ten drát našla jakoby náhodou, ale také mohl být nastrčený. A kdyby ho nenašla ona, našla by ho jednotka, která by prohledávala její byt a jeho okolí. Dále stále nevíme, s kým si to skutečně volá, píše, komu posílá peníze. Nabízí se jedna teorie – po 11. září rozjela vlastní vyšetřování toho, kdo mohl za bombové útoky, a najala si člověka přímo z Afghánistánu či Iráku. Peněz na to má dost. Ovšem Alex v minulosti zjistila, co se skutečně rodičům Shelby stalo, a to ji dost naštvalo, zřejmě proto se pohádaly a pak spolu dlouho nemluvily. Shelby také prozradila něco více o útoku – bylo použito sedm strategicky umístěných bomb, které byly pod zemí a tudíž je nebylo možné aktivovat na dálku. Své alibi Shelby dokládá letenkou z Buenos Aires. Simon sice říkal, že fixlovat s datem letu je extrémně obtížné, ale Shelby je bohatá a má kontakty, takže je možné, že si alibi nějak koupila. Díky Shelby také víme, že spolužáci Alex si domluvili plán, jak ji dopadnout.
Pravděpodobnost: 50 %

Opravdu Shelby na Alex všechno nastražila? Nebo jen někdo využívá jejich vzájemné nevraživosti?

Clayton

Vypadá to, že chce Alex dopadnout, ale proč by potom varoval Simona před blížící se zásahovou jednotkou? Z úniku informací pak viní Liama, přitom za něj může sám. Má na Liama spadeno? Chce ho skrz Alex dostat?
Pravděpodobnost: 50 %

Caleb Haas

Pokud má dobrý den a trochu se snaží, dokáže být celkem milý a je dobrým analytikem. Občas si chodí zastřílet na střelnici, i když jako analytik nesmí.
Pravděpodobnost: 40 %

Liam O'Connor

Z nějakého důvodu se chce Alex zbavit. Říká, že o ni FBI nemá zájem. Vypadá to ale, že tu nejde o FBI, ale o Liama samotného. Nařídí Rynovi, aby Alex dopomohl k rozhodnutí, že akademii opustí. Nepočítal však s tím, že mu bude Ryan oponovat a že se do věci zapojí i Miranda. Liam přitlačí na Ryana a řekne mu, že v Quanticu není za tajného agenta, ale je tam kvůli přeškolení. Celý rozhovor však poslouchá Miranda. Proč se chce Liam zbavit Alex? A když tak moc chce, aby odešla z akademie, proč ji nevyhodí sám?
Pravděpodobnost: 60 %

Co měl Liam společného s Alexiným otcem? A Co má za lubem Clayton?

Miranda Shaw

Miranda dává najevo opravdový zájem o své studenty a snaží se ty nejlepší podporovat v tom, aby v Quanticu obstáli. Možná si péčí o ně vynahrazuje to, v čem u syna nemá šanci. Sžírá ji pocit viny z toho, že chce, aby v pasťáku zůstal co nejdéle. Díky němu má ale osobní zájem na tom, aby zlikvidovala teroristické buňky. Proto chce na akademii udržet Nímu a Rainu. Taky už ví o tom, jaký úkol má Ryan na akademii a že ho Liam vydírá. Pokud jde o Mirandu, tak možnost, že by zrádkyní byla ona, je mizivá, když je schopná v rámci boje proti terorismu obětovat vlastního syna. Vypadá to, že se schyluje k boji mezi Mirandou a Liamem.
Pravděpodobnost: 5 %

Ryan Booth

Ryan pomáhá Alex, co mu síly stačí, a to jak při výcviku, tak po bombovém útoku. Asi ho opravdu zaujala. Proč ale pak začal chodit s Natalií? Liam na něj tlačil, aby mu pomohl dostat Alex z akademie, ale Ryan se mu (překvapivě) postavil a spojil se s Mirandou, která se do celé věci vložila.
Pravděpodobnost: 10 %

Ryan se dal dohromady s Natalií. Jak k tomu došlo?

Nimah Amin a Raina Amin

Na konci minulé epizody se dvojčata pohádala a Nimah akademii opustila. Po intervenci Mirandy se ale zase vrací a usmiřuje se s Rainou. Nimah, Raina i Miranda mají společné to, že jsou to ženy, které chtějí uspět na poli, kde vládnou muži.
Pravděpodobnost: 10 %

Napište nám v komentářích své názory na nováčky, kdo je podle vás zrádce a tipněte si také v anketě.

Kdo je zrádce po epizodě Kill?

41%
15%
12%
9%
6%
6%
3%
3%
3%
3%
0%
0%
34 hlasů

Fotografie: ABC

Diskuze /6

Ptolemai

Mě tam nesedí lidí :D každopádně uvidíme, za mě je to zatím Shelby…snad tím, jak všechno opustila, ale kdo ví ;)

11.10.2015 | 23:00:14
Liss93

Preventivně podezřívám všechny, aby mě konečné odhalení tolik nezaskočilo :D Každý je něčím podezřelý, buď tím, že evidentně něco tají nebo naopak tím, že vypadá neškodně. Největší podezření samozřejmě vzbuzuje Simon a Shelby, ale mým favoritem jsou Caleb a Liam.

11.10.2015 | 23:41:12
mastrx

Nevim ale mi tam nesedi nikdo ani samotna hrdinka.Serial se jevi jako zajimavy ale uplne nevyrazne postavy s nulovym hereckym vykonem.Jestli mam verit ze tam nekdo z hercu je agentem FBI tak snad samotny kompars ale hlavni herci se spis jevi jako teenageri ze stredni skoly a ne jako kandidati agentu FBI.Dam tomuto serialu sanci ale zatim je to tezky podprumer.

12.10.2015 | 1:46:32
amalka69

Tak já jsem pro Caleba. Z hlediska teroristů si nemyslím, že by důvěřovali ženě natolik, aby ji nasadili do FBI a nechali ji koordinovat celou věc a brali od ní rozkazy…

12.10.2015 | 13:27:34
pozitkar

Muheheheh … celá série je o tom, že je tam zrádce, myslíte, že vám to řeknou dříve? A stihnou to vůbec už v té první ;-)

nu což, vcelku legrační komunita, asi se přidám

13.10.2015 | 8:19:46
petrooska

po shlédnutí 3 dílu si nemyslím, že terorista je někdo z nich.. bude to někdo novy.. nebo někdo o kom se zatím jen mluvilo..

14.10.2015 | 0:10:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás