Quantico Kdo je zrádce po epizodě Found?

Kdo je zrádce po epizodě Found?

Kdo je zrádce po epizodě Found?

Pátá epizoda se točí kolem nejdůležitější disciplíny agentů FBI – práce v utajení. Mnozí frekventanti akademie ji však již s většími či menšími úspěchy nějakou dobu praktikují, na příklad Ryan, Simon a sestry Níma a Raina. Je mezi nimi i někdo další?


9 0
2.11.2015

Alex Parrish

Alex se dozví, že ji FBI může zastřelit, pokud na ni narazí. Docela to s ní zacloumá, tak se rozhodne prezentovat svůj pohnutý příběh veřejnosti. Pomocí softwarového systému Tor, který zajišťuje anonymizaci uživatele při pohybu na internetu, najde lidi, jež jsou ochotni ji vyslechnout a odvysílat její slova do světa. Než tak ale učiní, musí Alex přesvědčit o své nevině nejdříve je. Kromě okolností kolem výbuchu se zajímají hlavně o její cesty po Pákistánu a Íránu a její kontakty s Amírem Salamem a jinými teroristy. Alex tyto lidi obhajovala a říkala, že neměla ani ponětí, že jsou do něčeho takového namočeni. Díky těmto cestám a kontaktům je Alex pro skutečného strůjce bombového útoku snadným cílem.
Pravděpodobnost: 0 %

Alex s Ryanem se v utajení vede skvěle, i když k výhře dojdou jinak, než by měli.


Simon Asher

Simon umí opravdu dobře bojovat a naučil se to (podle jeho slov) v židovské škole. Přemluvil Maxe, se kterým se viděl jednou v životě a to jediné, co s ním má společného, jsou tři přátelé na sociální síti, aby za ním přijel na večírek, kde probíhá cvičení nováčků. Elias se ale tajně za Maxem vplíží a zjistí, že ho Simon před pár týdny kontaktoval s tím, jestli by se s ním nemohl vyfotit u nádraží Grand Central, což je shodou okolností i místo pozdějšího bombového útoku. A Max souhlasil, i když se jinak vůbec neznali. Když to chce Elias nahlásit vedení akademie, předvede Simon výkon hodný Oscara a přesvědčí díky tomu Eliase, aby to nedělal. Řekne mu, že působil v Izraelských obranných silách a v Gaze viděl a dělal hrozné věci. A jen díky životu v utajení před sebou samým se s tím dokáže vyrovnat. My ale víme, že prakticky každý jeho krok v tomto seriálu je chladně vykalkulovaný, a tak mu na to přece neskočíme, že? Nebo ano? Eliasovi v podstatě řekl pravdu jen o tom, co už stejně věděl – že nenosí brýle, že není gay a že nemá rád kávu. V době vyšetřování útoku řekl Simon Ryanovi, že sežene seznam osob, kteří byli poblíž místa útoku v době, kdy bomby vybuchly. Je možné, že na tom seznamu je také a potřebuje se z něj vymazat?
Pravděpodobnost: 60 %

Elias nedopřeje Simonovi ani chvilku oddechu. Skočil mu na jeho srdceryvnou tirádu?

Nimah Amin a Raina Amin

Práce v utajení je pro naše dvojčata mnohem těžší, protože musí předstírat dvojnásobně – že jsou jedna osoba a navíc ještě někdo úplně jiný. Kromě toho po nich Miranda chce, aby se při cvičení v utajení po hodině prostřídávaly. Navíc jim v případě neúspěchu či prozrazení hrozí vyhazov z akademie, takže podmínky mají ze všech nejtvrdší. Podaří se jim ale uspět a Nimah navíc dovolí Raině schůzku se Simonem.
Pravděpodobnost: 10 %

Nimah a Raina mají cvičení dvojnásobně těžké, ale přesto se jim povede zazářit.

Shelby Wyatt

V páté epizodě Alex drží Shelby jako rukojmí. Když se Simon s Ryanem baví o tom, co můžou pro Alex udělat, Simon se odkazuje na Shelby, když říká, že bomba musela být odpálena nevýše dva bloky od místa výbuchu. Jak je možné, že Shelby zná takové podrobnosti o bombovém útoku, když navíc ani neměla být ve Státech, kdežto Simon a Ryan, jež se pohybují v ústředí protiteroristického týmu, o tom zřejmě nevěděli? Řekl jí to snad Clayton nebo Caleb? Nebo je Shelby teroristka? Na závěr se přidá k Ryanovi se Simonem a vypadá to, že uvěřila, že je Alex nevinná. A v podezření se ocitá Caleb. S tím si své užije v rámci cvičení práce v utajení (a to doslova), kde se Shelby nebojí naplno využívat své ženské zbraně.
Pravděpodobnost: 50 %

Shelby jsou její ženské zbraně na nic, když zasáhne Caleb a pokazí, co se dá.

Caleb Haas

Caleb chodí tajně trénovat střelbu a je domluvený s výdejcem zbraní a střeliva Tomem, že pokud bude v dohledu nadřízený, bude Caleba varovat. Někdo ho ale práskne a Caleb z toho viní Shelby, které se pak chce pomstít. Jak je vidět, Caleb si nenechá nic jen tak líbit a když ho někdo naštve, potřebuje si s ním vyřídit účty. Nebo je to jenom způsob, jak zamaskovat, že se mu Shelby líbí? A proč se Caleb alias Mark Raymond hlásil do DYSTEKu jako uchazeč o zaměstnání?
Pravděpodobnost: 60 %

Co zamýšlí Caleb se Shelby? Chce si jen užít, nebo má nekalé postranní úmysly?

Liam O'Connor

Když byli Liam s Mirandou naposledy s nováčky na cvičení práce v utajení, společně se dohodli, že se rozvedou (každý se svým partnerem), ale Liam to nakonec nedokázal dotáhnout až do konce. Miranda se při příležitosti tohoto výročí rozhodne Liama zeptat, proč nechává tajně sledovat Alex. Liam to pohotově zdůvodní tím, že toho Alex na agenty FBI ví příliš mnoho, a proto je na obtíž. Pak pošle Mirandu pro drink s tím, že jí poví víc. Chce si tak snad koupit čas na rozmyšlenou? Ať už jí řekne cokoli, Miranda na to skočí. Pokud jde o jeho pátrání po Alex po útoku, jak se vlastně dozvěděl o tom, že chystá živé vysílání? Narazil na to někdo z krizového týmu, nebo je za tím něco víc?
Pravděpodobnost: 60 %

Liam stále více mlží a kuje pikle. Prokoukne ho už konečně Miranda?

Miranda Shaw

Miranda se v této epizodě dozví, že její syn bude propuštěn z vězení, což ji moc nepotěší. Také se postavila na Ryanovu stranu v boji proti Liamovi. Bude mu to ovšem něco platné?
Pravděpodobnost: 5 %

Napište nám v komentářích své názory na nováčky, kdo je podle vás zrádce a tipněte si také v anketě.

Kdo je zrádce po epizodě Found?

41%
29%
12%
6%
6%
3%
3%
0%
0%
0%
0%
0%
34 hlasů

Fotografie: ABC

Diskuze /7

KevSpa

Já se držím stále svého obvyklého podezřelého. :D

#6 rockstorm
webmaster
2.11.2015 | 0:53:33
Lucifrid

Já tentokrát zaváhala a poprvé se odkláním :D

webmaster
2.11.2015 | 0:58:50
Liss93

Ale nejvíc překvapivé by bylo, kdyby teroristou byl opravdu Alex- takový herecký výkon by byl opravdu hoden nejlepšího agenta FBI

2.11.2015 | 1:23:35
Nameless1

Já začínám mít pocit, že je do toho namočená půlka FBI.

webmaster
2.11.2015 | 7:28:05
elpapirus

Zrádcem bude ta nejméně pravděpodobná osoba, jak už to obvykle bývá.

2.11.2015 | 14:10:47
rockstorm

#1 KevSpa: Zahradník? :D

#7 KevSpa
překladatel
2.11.2015 | 22:31:42
KevSpa

#6 rockstorm: Tak. U True Detective mi to tehdy vyšlo. :D

webmaster
3.11.2015 | 1:10:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Quantica a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejlepší epizody

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás