Quantico Kdo je zrádce po epizodě Inside?

Kdo je zrádce po epizodě Inside?

Kdo je zrádce po epizodě Inside?

Zatímco na akademii v Quanticu panuje mezi svátky rozšafná nálada, budoucnost nováčků není zdaleka tak růžová. Životy všech jsou v ohrožení poté, co je nalezen Simon s dálkovým ovládáním bomby v ruce. Je proto třeba tu bombu co nejrychleji najít a deaktivovat.


16 0
22.12.2015

Simon Asher

Z největšího adepta na zrádce se stala oběť úkladů skutečného teroristy. V minulé epizodě jsme byli svědky toho, jak Elias Simona omámil. Teď se ukázalo, že Elias za útok na Grand Central částečně může, a že Simona unesl do hotelu, pod nímž je jedna z bomb, po kterých v FBI pátrali. Navíc má Simon v ruce dálkové ovládání a nesmí ho pustit. Pyrotechnici nakonec bombu v poslední vteřině deaktivují a Alex řekne Simonovi, že už může tlačítko pustit. Ale když se tak stane, je slyšet obrovská exploze. Vybuchla totiž úplně jiná bomba, a to ta, jež byla umístěna pod krizovým velicím centrem FBI. Otázkou tedy je, o kolik postav příště přijdeme. Proč si Elias zvolil jako oběť Simona? Nemohl mu odpustit, že on zkouškou v Quanticu prošel? A nebyla to náhodou ta slavná zkouška s bombou v Quanticu, která inspirovala teroristu (nebo teroristy) k tomu, aby si vyzkoušel, kdo je opravdu ochoten se obětovat pro druhé? A kdo srazil Orena a proč? Simon Eliase požádal, aby ho jako právník zastupoval. Uvažoval o tom, že odjede ze země. Hrozilo tedy, že se vyhne tomu, co si pro něj teroristé připravili, a proto ho unesli a připoutali k dálkovému ovládání?

Simon byl unesen a měl skončit jako obětní beránek.


Elias Harper

Elias se nám pěkně vybarvil. Již víme, že je jedním z těch, co v New Yorku nechali vybuchnout bomby. Což ovšem udělal pod nátlakem. Řekl, že se mu předchozí noc podařilo setřást sledovačku tím, že předstíral, že přespal v kanceláři. To by si žádalo bližší vysvětlení, protože takhle má člověk pocit, že FBI nedělá svou práci dobře. Umístěním předmětů doličných k Simonovi nasměroval agenty FBI do hotelu, kde nechal omámeného Simona. Terorista mu prý zavolal a řekl, že tam má přinést dálkové ovládání k bombě a čekat na další instrukce. Už se ale opomněl zmínit, kde k tomu ovládání přišel. Poslal mu to snad někdo poštou? Také nasměroval agenty k bombě, která byla nalezena pod hotelem, ale o druhé se nezmínil. Takže o ní buď nevěděl, nebo ano, ale radši se zabil, než aby to prozradil. Ale díky tomu evakuovali celé osazenstvo hotelu včetně matky Caleba Haase do krizového velicího centra, pod kterým nakonec bomba doopravdy vybuchla. Pověděl Elias svým spolužákům z Quantica pravdu? Je nepravděpodobné, že by všechno vymyslel a zařídil Elias sám, byl však jen pěšákem, kterého vydírali, protože zfalšoval důkazy u několika svých případů, nebo to celé sám vymyslel, protože se chtěl pomstít FBI za to, že ho vyhodili od zkoušky? Přilepil se v Quanticu na Simona, protože s ním měl své plány, nebo se mu jen shodou okolností podařilo přijít na způsob, jak to na něj pak hodit? A jak někdo věděl, že zfalšoval důkazy u svých případů? Vrhl se Elias z okna, protože nemohl unést svou vinu, nebo proto, že věděl, že když ho vezmou do velicího centra, bude mrtvý i tak, protože tam je bomba, o které nikdo neví?

Elias sice nebyl tím hlavním, kdo za útokem stál, ale velkou měrou k němu přispěl.

Alex Parrish

Mezi svátky je Alex jednou ze čtyř studentek, které neodjedou na Vánoce domů. Mají tedy možnost uspořádat epickou dámskou jízdu. Alex ale pořád řeší svůj rozchod s Ryanem, který nadobro odjel z akademie. Zkouší mu volat a díky tomu zjistí, že Ryan je ve společnosti nějaké ženy. To si žádá další alkohol, ale ten už došel. Před muchlováním se v baru s mariňáky pak holky zachrání Caleb a vezme je na silvestrovský večírek, který pořádá jeho rodina. Tam se Alex setká s Ryanovou exmanželkou, a dokonce i Ryanem samotným, který jí řekne, že tam jsou v utajení. Pak ji v koupelně políbí. Díky jeho exmanželce se Alex dozví, že ji Ryan miloval snad už od první chvíle a dokonce o ní složil i písničku. Jeho exmanželka na Alex žárlí a nabádá ji k tomu, aby už Ryana nechala být. A tak Alex skončí v autě se svým učitelem Liamem a požádá ho, aby ji něco naučil…

Alex se setkala s Ryanovou exmanželkou, která s ním ale nadále pracuje.

Caleb Haas

Na akademii je Caleb šťastný, protože věří, že má po svém boku milující přítelkyni. Ta mu sice řekla, že na Silvestra nemá zájem pobýt v jeho rodinném kruhu, ale Caleb pro ni nakonec poslední den v roce do Quantica přijede a vezme ji na večírek. Jak vlastně Caleb věděl, že tam Shelby je, když se nechala slyšet, že pojede na prodloužený víkend pryč? Calebovi rodiče na večírku tvrdí, že se opět snaží dát dohromady, ale Calebovi to přijde zvláštní a začne se v tom šťourat. Dojde mu, že je to kvůli politické kariéře jeho matky. Donutí ji, aby to přiznala před Claytonem, protože mu vadí, jak se v jeho rodině pořád jen lže. V důsledku toho se s ním pak Shelby rozejde a Caleb je zničený. V závěru epizody ho vidíme, jak vchází coby Mark Raymond do banky, která bude později sloužit jako krizové velicí centrum FBI po útocích na Grand Central, a ptá se po čtyřech největších bezpečnostních schránkách. Dozvídáme se, že ho tam čekali už před několika týdny, ale přišel až teď. Nabízí se tedy možnost, že za těmi bombovými útoky v New Yorku stojí Caleb. Ten se v Quanticu školil nejprve na analytika, a byl tak v úzkém kontaktu s Eliasem. Měli přístup k všemožným databázím, ke kterým se běžný člověk jen tak nedostane. Mohli se spolu spojit a útok společně naplánovat. Elias se chtěl pomstít FBI za to, že ho nakonec z Quantica vyhodili, Caleb se mohl chtít pomstít svým rodičům. Sice se Shelby zmínil o tom, že chce chránit svou matku, ale proč, když jí nevěří a nemá k ní příliš blízko? Jako Mark Raymond mohl přijít do banky o několik týdnů později třeba proto, že na nějakou dobu svůj plán s útoky pustil k vodě, protože věřil, že s Shelby mají pěkný vztah, uklidnil se, a svou potřebu vyhazovat věci do vzduchu na nějakou dobu potlačil. Nebo to taky mohlo být všechno jinak…

Caleb nakonec nejspíš za druhý útok na krizové velicí centrum zodpovědný byl.

Shelby Wyatt

Caleb vezme Shelby na silvestrovský večírek k Haasům, kde ona konečně poznává jeho matku. Když jsou na chvíli samy venku, Shelby se jí ptá na Caleba. Zjistí, že za velkou krizi v rodině Haasů může zejména to, že Caleb se stal součástí nebezpečné sekty a jeho rodiče měli rozdílný názor na to, jak tento problém vyřešit. Clayton je chtěl chytit při činu, kdežto jeho manželka chtěla syna dostat pryč tak rychle, jak to šlo. Nakonec následovala svého muže, ale v důsledku toho jí Caleb přestal věřit a ona přestala věřit svému muži. Pak se dala na politiku, kde podle jejích slov muži říkají druhým, co mají dělat, ale sami dělají přesný opak. Ale ženy jdou podle ní příkladem. Bohužel však ani Claire Haasová není žádná světice. A když Caleb sebere rodičům naději na to, že se znovu dají dohromady, odjede Shelby bez rozloučení do Quantica. Caleb přijede za ní a ona mu vyčte, že se za každou cenu snaží přesvědčovat druhé o své vlastní pravdě, než aby jim pomohl k tomu, aby si svou pravdu našel každý sám. Miluje ho, ale zároveň ví, že ji opět raní, a proto se s ním radši rozejde. Před výbuchem bomby se Shelby s Claire znovu setká tváří v tvář. Calebova matka jí vyčte, že zničila jejího syna, a slíbí jí, že se nepřestane snažit, dokud nezničí ona ji. Uvidíme, zda Claire přežila výbuch bomby. Pokud ne, může si Shelby oddechnout.

Shelby se s Calebem rozešla poté, co rozeštval své rodiče.

Miranda Shaw

Miranda dlouho věří, že ji pobodal její syn. Nechce se jí domů, tak radši tráví čas v práci a přespává v kanceláři, protože ví, že tam se k ní syn nedostane. Když se konečně po rozhovoru s Nímou odhodlá z práce odejít, najde před domem svého syna v dost zbědovaném stavu a zavolá mu záchranku. Miranda se mu omluví za to, že mu nevěřila. Jako matka selhala, když mu nevěřila. Stal se Charlie skutečně obětí únosu, nebo ho jen zinscenoval proto, aby svou matku potrestal?

Miranda nalezne Charlieho po návratu domů. Nenahrál to na ni ovšem?

Nimah Amin

Nimah zůstane přes svátky v Quanticu, protože nechce s matkou a Rainou posluhovat mužům u nich v domě. Narazí tam i na Mirandu a dá se s ní do řeči. Mimo jiné jí řekne, že lidé v její komunitě se po událostech spojených s teroristickými útoky 11. září začali chovat jinak, než by se chovali normálně, protože v každém z nich Američané viděli potenciálního teroristu, což může být i takové malé skryté poselství tvůrců směřující k současným událostem. Také jsme viděli, že Nimah se dokáže dostat i do zamčených dveří. Nebyla to nakonec ona, kdo ukradl Simonovy plány nádraží v New Yorku?

Má Nimah prsty v teroristickém útoku na Grand Central?

Napište nám v komentářích své názory na nováčky, kdo je podle vás zrádce a tipněte si také v anketě.

Kdo další měl v útoku kromě Eliase prsty?

61%
12%
7%
5%
4%
2%
2%
2%
2%
2%
2%
0%
0%
0%
57 hlasů

Fotografie: ABC

Diskuze /13

KevSpa

A já už se nenechám rozhodit a budu si stát za Simonem. Ten ovladač si k sobě nechal přilepit sám a teď si hraje na oběť! :D

webmaster
22.12.2015 | 14:48:02
Lucifrid

Já asi dát budu věřit v Haasovic rodinku. Třeba za to celý může Claire, která Caleba ovlivnila. Aby ji lidi litovali a vyhrála volby :D

#3 Menec #9 FaNTa
webmaster
22.12.2015 | 14:53:13
Menec

#2 Lucifrid: No kdyby byl opravdu tím teroristou Caleb, tak by asi těžko vyhrála volby a určitě by jí lidi nelitovali :D

Já zatím pokaždé myslel, že to bude Shelby. v současnosti to ale opravdu vypadá hodně na Caleba. No ale je ještě spoustu dílů do konce, takže to určitě bude někdo, kdo ještě nebyl podezřelej – že by Ryan? :-)

22.12.2015 | 15:37:49
Adélka_MucQ

My tu házíme takový typy a on to nakonec stejně bude ďábelský plán Alex Parrish. :D Nebo v tom třeba pojedou úplně všichni a to vyšetřování je jen na oko. Nebo se to třeba vůbec nestalo, že se to celé jenom někomu zdá -_- … Ale taková možnost tu není :D takže za mě zatím Simon.

#5 Ptolemai #8 popineta
22.12.2015 | 16:06:32
Ptolemai

#4 Adélka_MucQ: že se to někomu zdá? to vážně doufám že ne, tohle není Dallas :-D

22.12.2015 | 16:20:24
SwayAJ

Pořád sázím na Ryana!

#7 ThereSSa7 #8 popineta
22.12.2015 | 17:49:55
ThereSSa7

#6 SwayAJ: Přesně! Taky si myslím, že to je Ryan!

#8 popineta
22.12.2015 | 18:24:58
popineta

#4 Adélka_MucQ:
#6 SwayAJ:
#7 ThereSSa7: Sice by to bylo porušení pravidel detektivky, ale taky sázím na jednoho (nebo rovnou oba) z dua Alex-Ryan! protože už jsme podezřívali opravdu všechny

22.12.2015 | 22:09:21
FaNTa

#2 Lucifrid: Taky jsem o tom tak přemýšlel. Protože Caleb mi strašně leze na nervy. Je moc ovladatelnej (Se mi aspon zdá), ale neni to jen tím, že mě štve, ale pár věcí mi v tom trochu nehrajou. Ale tak co necháme se překvapit. Třeba to nakonec dopadne tak, že za to budou moc Dvojčata a bude to. I když na ně moc nesázím

23.12.2015 | 0:24:18
awacs

Věřím stále v Shelby. Udělala to, aby se pomstila Calebovi a rodině Haasů, takže to určitě narafičila, aby z toho vyšel Caleb a určitě se dozvíme,. že se na akademii s Alex rozhádali, nebo Alex vyjela po Calebovi. :D

23.12.2015 | 11:41:36
Amper

Podle mě Alex nebo Ryan :D

23.12.2015 | 12:56:28
Jirynka

Já jen nechápu, proč se snad všichni drží myšlenky, že to byl někdo z nich. Ta informace není z důvěryhodného zdroje a pokud vím, tak se zatím nestalo nic, co by to jakkoliv podpořilo.

25.12.2015 | 14:05:45
shraddha

Když někdo provedl teroristický útok a hodil to na Alex, pak si říkám, že by k tomu měl mít motiv. Alternativu, že by to byla Alex, nechávám stranou. Těžko by to hodil jen tak na někoho, kdo se namane, musel k tomu mít důvod. Komu Alex šlápla na kuří oko? Je to Ryan? Je to Liam? Je to někdo jiný? Kdybych chtěl udělat supertwist…co když to je zázračně zmrtvýchvstalý Alexin otec? Nebo nějaký jeho známý? Umřel její otec vlastně skutečně? Otázky, samé otázky…

9.1.2016 | 17:48:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás