Quantico Kdo je zrádce po epizodě Run?

Kdo je zrádce po epizodě Run?

Kdo je zrádce po epizodě Run?

Pilotní epizoda s názvem Run nám představila řadu postav a teroristický útok pak několik podezřelých. Můžeme už tipovat, kdo bude zrádcem? Pokusíme se o to.


13 0
4.10.2015

První díl nám přinesl spoustu otázek a minimum odpovědí. My se v tomto článku pokusíme uvést důvody, proč by ta která postava mohla či naopak nemohla být oním pachatelem, který má na svědomí explozi na Grand Central.

Kdo z nich je zrádce?


Alex Parrish

Alex je hlavní hrdinkou a i když by od tvůrců bylo hodně zajímavé ji na konci série (kdy by bylo vhodné teroristu odhalit a do případné druhé série tuto záhadu nepřenášet) představit buď jako hlavního strůjce nebo spíš někoho, kdo jen vykonává příkazy. Diváci by to ovšem mohli brát jako podraz, takže to tvůrci neudělají. Bude ale zajímavé skrz flashbacky sledovat, co a hlavně proč se stalo s jejím otcem. Kdyby se jako hlavní záporák ukázala její matka, asi by to nebylo překvapující.
Pravděpodobnost: 30 %

Ryan Booth

Agent v přestrojení, který nastoupil na akademii FBI, aby sledoval Alex na příkaz agenta O'Connora a na konci první epizody to koupil, asi také nebude žhavým kandidátem na teroristu. Jeho nechuť a otázky ke sledování Alex sice mohly být hrané, ale tady to na žádnou konspiraci opravdu nevypadá.
Pravděpodobnost: 20 %

Alex Parish a Ryan Booth

Nimah Amin

Nimah a její dvojče budou nejspíš dalšími agentkami v přestrojení (viz jejich narážka na Mirandu), či jen testují nováčky, zda jsou bystří a jejich trik odhalí. Nimah teroristkou být nemůže, bylo by to klišé nad klišé a tvůrci by si na to netroufli ani z důvodu politické korektnosti. Nimino dvojče na druhou stranu (prostě ta druhá, ať už je to kdokoli z nich) by se mohlo celou dobu tvářit mile (nebo jako nána), ale stejně tu v cestě stále stojí to klišé a politická korektnost.
Pravděpodobnost: 5 %

Simon Asher

Gay a žid, k tomu ještě ze silně ortodoxní sionistické rodiny, to by pro tvůrce už vůbec nedopadlo dobře, kdyby udělali teroristu z něj. Jenže Simon je podle jeho bývalých přítelů panic a to hraje do karet tomu, že by mohl své sexuální preference jen hrát. Žil v pásmu Gaza s Palestinci, kde se mohl spřátelit s někým, kdo ho dokázal přivést na svou stranu a naverbovat pro svou věc. K tomu se Simon snaží spřátelit s Nímou, což může být samozřejmě upřímný pokus, na druhou stranu by na ni později mohl chtít hodit vinu a využít klišé náboženství. Simona mohlo na scestí přivést i prostředí doma, zvlášť jestli ho rodinný přístup k náboženství svazoval či dokonce ubíjel.
Pravděpodobnost: 80 %

Simon Asher a Nimah Amin

Caleb Haas

Náš zlatý chlapec má více štěstí než rozumu, že se zatím na škole udržel. Tvůrci se určitě vytasí s nějakým nápadem a Caleb objeví skryté nadání, o němž neměl ani páru. Nebo bude alespoň platit za komika skupiny. Pokud se ale neprojeví, že Caleb v něčem vyniká, na škole ho asi neudrží ani jeho rodiče, agenti FBI, či doporučení od samotného ředitele. Mohl by tedy ze školy časem odejít a být naverbován okouzlující skrytou agentkou nepřítele, která ho využije pro své záměry?
Pravděpodobnost: 30 %

Shelby Wyatt

Blondýna s muškou ostrostřelce v ostatních disciplínách nevyniká, ale možná se brzy dozvíme, že je to jinak. V tomto prostředí nelze nikomu věřit, a hlavně ne těm, co vypadají naprosto nevinně. V Shelbyin prospěch mluví úmrtí rodičů při nárazu letadel do Světového obchodního centra, ale když zkusíme zkoumat možnost, proč by se zrovna ona mohla otočit proti své zemi… Co když považuje 11. září za konspiraci a viní z ní vládu a touží po pomstě? Jistě, trochu přitažené za vlasy, ale ne nemožné.
Pravděpodobnost: 40 %

Caleb Haas a Shelby Wyatt

Natalie Vazquez

Tato tmavovláska se v první epizodě objevila minimálně, ale den po premiéře pilotu byla povýšena na stálou postavu. Pravděpodobně za nitky tahat nebude, to by měla v první epizodě větší roli. Ale nějakou úlohu by v plánu sehrát mohla, takže zatím nelze nic vyloučit.
Pravděpodobnost: 50 %

Natalie Vazquez

Liam O'Connor

Zvláštní agent O'Connor nějak podezřele rychle Alex obvinil. Jenže my nevíme, jaké důkazy pro zatčení má. Jeho pití a to, že přišel o svůj instinkt, hovoří pro možnou zkorumpovanost, ale taky by se mohl stát osamělým bojovníkem za odhalení pravdy, i když jeho vztah s Alex by se mohl zpočátku stát parafrází vztahu na Samuela Gerarda a Dr. Richarda Kimblea z Uprchlíka.
Pravděpodobnost: 40 %

Miranda Shaw

Miranda je zástupkyní ředitele Quantica a na první pohled v teroristickém útoku prsty nemá. Sama Alex pomohla útéci. Jenže co když jí dopomohla k útěku schválně, aby nikdo nepřišel na to, co se doopravdy stalo? Co když za útokem stojí ona, za fiasko s nováčky by to odnesl ředitel Quantica a ona převzala jeho pozici? Opravdu by pro to dokázala obětovat lidské životy? V kombinaci s fanatikem ve velení jiné složky vymáhající právo by to ale až tak nemožné nebylo. Což když si někdo myslí, že 11. září nestačilo a je třeba ukázat prstem na Islámský stát či někoho jiného, aby se ospravedlnilo další omezení soukromí Američanů a posílilo se zbrojení?
Pravděpodobnost: 20 %

Liam O'Connor a Miranda Shaw

Mohl by za útokem na nádraží Grand Central stát někdo jiný? Je to samozřejmě možné, ale někdo z našeho týmu nováčků či jejich mentorů v něm musí být alespoň trochu zapletený, vzhledem k informacím tvůrců. Pokud by tomu tak nebylo, diváci by se cítili podvedení a to by nebyl dobrý start do druhé sezóny, pokud bude schválena.

Kdo je podle vás zodpovědný (ať už třeba jen částečně) za největší teroristický útok na americké půdě od 11. září? Hlasujte v anketě a v komentářích se s námi podělte o své teorie. 

Kdo je zrádce po epizodě Run?

45%
26%
19%
10%
0%
0%
0%
0%
0%
31 hlasů

Fotografie: ABC

Diskuze /4

KevSpa

Tak po druhé epizodě už podezřívám někoho jiného, než pro koho jsem tu po té první hlasovala. :D

#3 Lucifrid
webmaster
6.10.2015 | 23:08:32
Nameless1

Dost podezřele vypadá Simon, ale právě proto ho nepodezřívám, je to moc okaté.

webmaster
6.10.2015 | 23:10:13
Lucifrid

#1 KevSpa: Já už snad skoro všechny :D

webmaster
6.10.2015 | 23:10:34
vojtamkv

Ani po druhým dílu nemám žádný tip. Ten židovskej negay to nebude, přijde mi to moc okatý! Uvidíme.....:)

7.10.2015 | 15:20:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Quantica a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejlepší epizody

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás