Quantico Něco na tom Harrym je

Něco na tom Harrym je

Něco na tom Harrym je

V pondělí nás čeká další epizoda, ale ještě předtím se vrátíme k té poslední s názvem KMFORGET, a jako již tradičně rozebereme nejnovější události. Tentokrát byl v centru pozornosti Harry. Co znamená jeho odhalení pro další vývoj seriálu? Entertainment Weekly vyzpovídal tvůrce Joshe Safrana.


10 0
6.11.2016

Začněme s dějovou linkou odehrávající se v minulosti. Odkud vzešel nápad natočit epizodu ve stylu Dannyho parťáků? A proč se to hodilo k zápletce o iluzích?
Ano, když za námi přišli naši konzultanti a popisovali různé věci, které se na Farmě učí, udělali jsme si seznam, prošli ho a přemýšleli, co by se v tu chvíli zrovna hodilo. A jelikož jsme věděli, že plánujeme věnovat celou jednu epizodu ději v současnosti, vymezili jsme pro Farmu více času než obvykle. Rovněž jsme zredukovali počet postav, abychom je mohli hlouběji poznat – obzvlášť Harryho a Léona. Takže tohle dohromady vytvořilo epizodu o iluzích a jednotlivé dějové linky nám zapadly do sebe.

V této epizodě je spousta podvodů, ale jinak má celkově takovou odlehčenou atmosféru.
Je zvláštní, že to říkáte, pořád jsou v ní mrtvoly a děje se něco zlověstného. Bude to pokračovat v onom duchu? Bohužel ne. Řekl bych, že je to na nějakou dobu nejklidnější epizoda, ale vidím ji jako nástin toho, kam míříme. Víc říct nemůžu, ale tento díl je takový základní pilíř, takže když se ohlédnete za předešlými epizodami, budete ho vnímat jako zlomový bod série. Epizody 6 a 7 budou asi ty nejdrsnější, co jsme zatím natočili. Kéž bych tedy mohl říct, že se seriál ponese v klidném duchu, bude to ale naopak.


Jak jste minule slíbil, dozvěděli jsme se významnou informaci o Harrym. Jaké dopady bude mít odhalení, že je špion z MI6? Kromě toho, že teď víme, že měl vždy nad situací větší kontrolu, než jsme si mysleli.
Tu zápletku jsme chtěli použít. On takový výměnný trénink opravdu existuje, dokonce i FBI může strávit pár týdnů na Farmě. Netrénují tak tajně jako naše postavy, ale líbil se nám ten nápad. Druhá řada má globálnější charakter a ukazuje, jak světové výzvědné služby spolupracují. Proto Harry představuje agenta MI6. První řada byla především o Americe, tato série je o amerických zájmech, což samozřejmě zahrnuje Anglii. Brzy poznáte Harryho spojku, skvělého herce, se kterým si práci nemůžeme vynachválit.

Znamená to, že se setkáme i s dalšími výzvědnými službami? Možná nějak vzkřísíte KGB?
Ne, takový zvrat se nechystá. Je zvláštní, že „zvrat“ mi teď připadá jako neslušné slovo. Zdráhám se ho použít, protože v první řadě to byl jeden zvrat za druhým, ale v Harryho případě jde spíš o odhalení. Druhá řada se hlouběji zabývá charaktery postav, takže teď jako bychom strhli Harrymu další vrstvu. On byl agentem vždycky, řekl bych tedy, že další postavy už špioni jiných výzvědných služeb nebudou. CIA musí samozřejmě spolupracovat s jinými výzvědnými službami, takže teď například připravujeme epizodu, která se částečně odehrává v Německu.

Vrátíme se ještě k Harrymu. V jednom klíčovém momentu se ukázala další vrstva jeho povahy. Na schodech se rozhodne nesledovat Shelby, a místo toho pomůže svým spolužákům Alex a Ryanovi. Znamená to, že od teď je bude podporovat? Že než by jim při každé příležitosti uškodil, je ochotný jim pomoct?
Jde o to, že jim sice chtěl pomoct, ale jen proto, že se tím dostal k odpovědi, kdo jsou. A tak to úplně pomoc nebyla. Určitě jim pomoct chce, ale taky ví, že mu za to řeknou, co jsou zač. To je prostě Harry. Je svoje vlastní rozvědka. Myslím, že měl v životě asi jeden nebo dva vztahy, z nichž jsme se o jednom dozvěděli v předchozím díle. Je podobně osamělý jako James Bond, jen si tedy víc užívá. Nechci moc prozrazovat, ale jak jsem říkal, Harry v této sérii dominuje, takže se toho o něm dozvíte ještě víc.

Přejdeme k Owenovi. V této epizodě se ukázalo, že je stále velmi naštvaný, že byl kdysi jako agent CIA odhalen. Je tato dějová linka inspirována skutečnou událostí, jako případ Valerie Plamové?
Ano, trochu. Existuje několik agentů, jejichž jména byla prozrazena a nás velmi zajímalo, co se s vámi děje poté. Hodně se napsalo o okamžiku odhalení, a co k němu vedlo, ale nic o tom, jaké jsou následky ještě po více než deseti letech. Owen sice patnáct let poté stále pracuje pro CIA, ale nesmí se hnout ze země. Z toho vzešla zápletka o Owenovi a Lydii, kdy ona může dělat věci, které on ne, a možná je v tom i lepší. Žárlí na ni, ale zároveň je na ni hrdý. A kvůli tomu všemu je jejich vztah komplikovaný. V nejnovější epizodě zjišťujeme, že se přes to nedokáže přenést, a že začal pochybovat, jestli si ony události vůbec pamatuje správně. Chystá se po tom pátrat.

V poslední scéně s Alex mluví Owen o nutkání vrátit se zpátky do terénu a jak chce vše napravit, aby mohl znova bezpečně cestovat po světě. A potom se jí zeptá, jestli se od něj chce naučit víc. Je to pozvánka, aby se přidala k AIC?
Věřím, že Alex to bere jako pozvánku. Jestli to pozvánka je, se brzy dozvíme.

V minulosti jsme také svědky setkání Shelby a Léona. Můžete prozradit, jak se bude vztah dál vyvíjet? Očividně to pro FBI není moc dobrá věc.
Je to jen začátek další dějové linky a myslím, že vzešla z našich debat o tom, co se stane, když jste v utajení a někoho potkáte, ale neodhalí vás. Tohle nás napadlo, když jsme si zjišťovali informace o SDR. Nikdo vás nepozná, ale občas na někoho narazíte. Nemůžete uhnout pohledem nebo utéct, musíte hrát roli, a když jednou hrajete, tak je těžká cesta ven. Takže takhle to vzniklo. Proč se Shelby vrátila do toho bistra, zjistíte v příští epizodě. Je tam skvělá scéna mezi ní a Nímou, která všechno vysvětluje.

V přítomnosti zjišťujeme, že Will je na Mirandině straně. Dva lidé, kterým jsme věřili a teď se domníváme, že patří k AIC. Můžeme je pořád považovat za padouchy? Jak byste je popsal?
V této zemi jsou lidé, kteří věří, že byste měli udělat pro zachování míru a zájmů vaší země cokoli je nutné. A pak tu jsou ti, kteří si myslí, že se musí udržovat dobré vztahy. Takže to záleží na vašem úhlu pohledu… Ale vše se dozvíte ještě před půlkou série.

Dozvíme se nakonec, kdo pomohl Alex?
Dozvíte. Možná bude trvat, než na to přijdete. Mimochodem, zjistili jsme, že nás baví maskovat herce. Stejně jako když jsme minulý rok nechali každého z osazenstva namlouvat Hlas, všichni tentokrát hráli „teroristu zachránce“, jak je budeme nazývat. Ani jsme jim neřekli, kdo to nakonec byl, takže když se na ten díl dívají, možná poznají svůj hlas, ale nejspíš ne, protože jsme ho změnili. Naopak jsme chtěli, aby to znělo jako někdo jiný, abychom je vyvedli z míry.

V epizodě se také objevilo pár dráždivých scén. Nejprve je tu Harry, který dostal, co chtěl od Willa a Owen pak ilustroval na Harrym, Alex a Ryanovi ležících v jedné posteli podstatu iluzí. Jak takové scény vznikají? Podle čeho vybíráte, kdo s kým skončí v posteli?
Na Harrym se mi líbí, jak se, co se sexu týče, ničemu nebrání. Spí, s kým se mu zachce. V minulé řadě jsme trochu naznačili Willovu sexuální orientaci, a tak jsme ji teď chtěli objasnit. Nápad strčit tři lidi do postele přišel už v první řadě. Vymysleli jsme skvělou scénu, která se nakonec ze scénáře vyškrtla, ve které se měli Li Jun Li (hrála Iris), Jacob Artist a Jay společně probudit v posteli. Nemluvilo by se o tom, prostě si udělali hezký večer. Místo toho jsme nakonec měli epizodu, kde cestovali do zahraničí a tuto scénu nahradila scéna, ve které se svlékají u detektorů kovu na letišti. Měl to být Jacob Artist, ale nakonec v epizodě nemohl vystoupit, a tak jsme měli jen Jaye a Li Li. Vždycky jsme chtěli udělat nenucenou trojku. Ale na Farmě se i učí, že nic není tak, jak to vypadá. Můžete někoho nadrogovat a dát ho do postele s jinými, tohle byl jen zábavnější způsob, jak to demonstrovat. Líbilo se mi, jak měl Jake s Russellem paže kolem Priyanky. Vypadalo to hezky.

Foto: ABC

Zdroj: Entertainment Weekly

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás