Quantico Quantico očima redaktorů Edny

Quantico očima redaktorů Edny

Quantico očima redaktorů Edny

Teroristický útok, jeden zvrat za druhým, nováčci FBI ve výcviku, vztahy a spousta akce. Zábavná novinka uplynulé sezóny nabízí atraktivní mix, kde si každý divák přijde na své. Tedy za předpokladu, že jej nebude brát smrtelně vážně. Jak se nám líbila první řada Quantica, to se dozvíte v recenzi.


12 0
31.5.2016

@KevSpa

Quantico není nic víc než čistokrevná zábava bez větších ambicí, ale jako taková funguje takřka na výbornou. Z Quantica se velice rychle stalo mé guilty pleasure, což je dáno i mou úchylkou na seriály z prostředí FBI a CIA, a vážně jsem si užívala akční scény i ty melodramatické. Hodně zajímavé mi přišlo rozdělení děje na přítomnost a flashbacky, ačkoli chápu, že méně pozornějším divákům právě ty časové skoky mohly dělat při sledování menší potíže. Quantico je oddechovka, která si na nic nehraje a dokáže i přes všechny nedostatky spolehlivě zabavit nejen solidním množstvím zvratů. Seriálu tak rádi odpustíte i tu spoustu klišé a berliček, protože je využívá natolik atraktivním způsobem, že na hru tvůrců prostě rádi přistoupíte. Ti si to navíc ve finále krásně rozehráli pro druhou sérii, aniž by nutně museli vařit z vody, z čehož měla řada diváků asi největší obavy.

@Lucifrid

Čekala jsem, že Quantico bude tak blbý, až to bude zábavný. Dopadlo to tak? Ano i ne. Ukázka slibovala akční seriál ve stylu Beverly Hills 90210, ale zas tak daleko to nedošlo. Akce je tam dost, máme tu teroristu, výbuch v New Yorku, neustále nějaké jiné podezřelé, další a další stopy a k tomu kopec zábavy. Tenhle seriál nesmíte brát moc vážně, ale zároveň tím neříkám, že je to kravina. Je to prostě odlehčený akčňák, u kterého se pobavíte, ale zároveň si zamilujete postavy a budete se o ně bát. A u některých „odchodů“ si možná i pobrečíte. Flashbacky z Quantica jsou děsně zábavné, ale ty hodiny a tréninky nelze brát moc vážně, i když zajímavé jsou. Celá přítomnost je mrazivá a napínavá, ovšem někdy logika myšlení postav trochu drhne, ale to je prostě seriál, scenáristi se nějak musí dostat z bodu A do bodu B. Za mě je to společně s Limitless nejlepší odpočinková novinka sezóny.


@LuAn

Quantico je pro mě překvapením sezóny. Podívala jsem se na něj vlastně spíš náhodou a nejdříve ho ohodnotila jako bezva oddechovku. Přeci jen zprvu Quantico připomínalo teen seriál, kde se to různě popárovalo a pak se řešily osobní problémy, jenže na pozadí jim do toho někdo odpálil hlavní nádraží. Takhle ale ten seriál vnímat by byla veliká škoda. Díl po díle byl lepší a lepší, až se z toho pro mě stala naprostá závislost. Bavila jsem se, napětím nedýchala a přemýšlela, kdo je teda sakra ten terorista. Finále bylo perfektní a já se nemůžu dočkat druhé série, snad bude stejně dobrá jako ta první.

@Nameless1

Quantico je seriál o začínajících agentech FBI a tvůrci se snažili zejména o to, aby v každém díle předvedli aspoň jeden dějový zvrat. Místy ovšem příliš tlačí na pilu a odnáší to pak logika příběhu. Takže hlavní hrdinka je od pohledu sympaťačka a opravdu jí to pálí, občas má však při dedukci opravdu velké výpadky. Postavy nejsou černobílé, což je naopak příjemné. Každý má nějaké to svoje tajemství, které dříve nebo později vyplave na povrch. Tvůrci si rozhodně neberou servítky a několik hlavních postav přijde v průběhu první řady o život, což zase zvyšuje napětí. Ale kdyby tolik netlačili na více či méně překvapivé dějové kotrmelce, byl by to pro mě příjemnější divácký zážitek. Takhle to byla prostě jen oddechovka, od které člověk nečeká žádné zázraky.

Jak se líbila první série vám? A co čekáte od druhé řady? Podělte se o své dojmy v komentářích.

Foto: ABC

Diskuze /4

A_V

Pro mě rozhodně 9,5/10

31.5.2016 | 19:09:25
Mates79

Keď som začal pozerať, stále som myslel na to že – odkiaľ ju ja poznám? odkiaľ ju ja poznám? A potom mi to zaplo – že veď si ona zaspievala s Pitbullom… Dovtedy som o nejakej Priyanke ani nevedel… ;-) Ale inak pohodový seriál. Mám rád seriály z prostredia FBI, takže u mňa nemôže dostať zlé hodnotenie, rovnako ako Blacklist alebo Blindspot. Takže tiež nejakých 8–9 z 10 v pohode dám.

31.5.2016 | 20:00:20
BarbRyc

Z Quantica se rychle stala moje srdcovka… Nebyla to pro mě jen oddychovka, ale doopravdy jsem si zamilovala postavy a seriál hltala jedním dechem. Trochu jsem se bála, o čem bude druhá série, obav však rozptýlilo finále, protože je rozhodně v čem pokračovat!

31.5.2016 | 20:24:02
Manonka

Výborná oddechovka. A ještě vypíchnu to, co by mělo zajímat spíš pány, ale i já jako ženská musím konstatovat, že hlavní hrdinka je opravdu krásná ženská. Těším se na další sérii, mají to dobře rozehrané, tak snad to tak bude pokračovat.

redaktor
1.6.2016 | 10:58:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Quantica a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejlepší epizody

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás