Quantico Rozhovor s hvězdou Quantica Priyankou Choprou

Rozhovor s hvězdou Quantica Priyankou Choprou

Rozhovor s hvězdou Quantica Priyankou Choprou

Podzimní novinka Quantico sází kromě jiného na vycházející hvězdu, indickou herečku Priyanku Chopru. Ačkoli je v Hollywoodu nováčkem, v Bollywoodu patří mezi největší hvězdy a je navíc držitelkou titulu Miss World. Přečtěte si rozhovor, který poskytla magazínu Entertainment Weekly.


7 0
26.9.2015

Nejdříve něco o vaší kariéře v Indii. Než jste se v roce 2000 stala Miss World, neměla jste s herectvím žádnou zkušenost. Vzpomenete si, jak jste se cítila, když jste vyhrála tu korunku?

Když jsem zvítězila na Miss World, nebylo mi ještě ani 18 a vzpomínám si jen na to, že jsem se cítila jako někde na závodech. Rozhodně jsem se necítila jako na Miss World přelomu tisíciletí. Ještě několik dalších let jsem si neuvědomovala váhu této události. Podobně jako pár měsíců předtím, když jsem přímo ze školy odešla dělat modelku, spolupracovala jsem s nejlepšími návrháři, cestovala kolem světa a před novináři jsem mluvila o ekonomice v Zimbabwe a říkala si, o čem to vlastně mluvím?


Cítíte to stejně i teď? Určitě víte, že jste první bollywoodská herečka, která má hlavní roli v americkém seriálu. Zasáhla vás důležitost tohoto faktu?

Nejsem si jistá, jestli tomu faktu přikládám takovou váhu, jakou mu ji přikládají ostatní. Spousta lidí mi říká, že je to poprvé, co takovou příležitost dostal člověk narozený v Indii. Pro mě to je jediný způsob, jak se dostat za hranice, to mi bylo jasné. Kdybych nedostala roli v Americe, usilovala bych o ni v Austrálii nebo někde jinde. Příchod do americké televize je jen rozšířením toho, co chci dělat. Snažím se podnikat nové věci a to je krok kupředu. Jsem z toho nadšená, je to pro mě nový svět, nová kultura. Nechci se sama sobě zpronevěřit. Myslím, že je rozdíl mezi Miss World a tím, co dělám teď. Byla jsem ještě dítě a musela jsem být taková, jakou mě chtěli vidět ostatní, ale teď cítím, že to, co mě dělá jedinečnou, jsou mé nedostatky. Myslím, že je to díky tomu, že je mi přes třicet.

Vzpomínám na dobu, když jsem se stala Miss World a v Bombaji jsem právě začínala u filmu. V tom městě je místo zvané Chowpatty Beach, kde je šest billboardů s reklamou na filmové trháky. Právě jsem se s nejlepší kamarádkou přistěhovala do Bombaje a jednou večer jsme se vydaly na pláž, seděly venku, dívaly se na ty billboardy a já jsem řekla, že jednoho dne chci být na všech šesti. A za pět let se mi to splnilo. Na každém z nich je reklama na nějaký můj film. Takže tohle je pro mě něco jako ten začátek tehdy.

Foto: ABC

Jak se při natáčení svého prvního amerického seriálu cítíte? Není to samozřejmě váš první pobyt ve Státech, před pár lety jste tu odstartovala svou kariéru coby zpěvačka a několik let jste v New Yorku navštěvovala střední školu.

Je to něco úplně nového. Kvůli seriálu jsem musela hodně zapracovat na svém přízvuku, a protože je tam hodně akce, musela jsem i dost cvičit. Jsem na útěku, takže mě doslova nutí běhat. Ne, dělám si legraci, svou práci miluji. Zpívání, to pro mě bylo něco nového, ale pokud jde o hraní, to dělám už dlouho. Mám to v krvi. Dobře to znám, dělám to od svých 17 let.

Jak jste se vůbec ke Quanticu dostala?

Měla jsem dohodu s ABC, že mě do nějakého seriálu obsadí. O tom seriálu jsem měla celkem jasné představy, protože tu pro herce z Indie mají škatulky, jací bychom měli být. Není nic špatného být, kým jsme – oba rodiče jsou lékaři a já jsem chtěla být inženýrka, ale tak na nás nahlížejí. Takže jsem se z takové škatulky chtěla vymanit a lidem z ABC (když si za mnou do Indie přijeli promluvit o té dohodě) jsem řekla, že pokud se najde něco, kde se můžu ukázat jako herečka, a ne něco, kam mě obsadí jen kvůli barvě mojí pleti, způsobu, jakým mluvím, nebo kvůli přízvuku, tak do toho půjdu. ABC mě ujistilo, že najde to, co mi bude sedět, a myslím, že právě tím Quantico je. Můžu se tam ukázat jako herečka. Role Alex nebyla napsána pro člověka mého etnika, já jsem však z Indie a jsem s touto kulturou neodmyslitelně spjata, ale o tom ten seriál není.

Můžete mi o Alex prozradit něco více? Co je na ní zvláštního?

Alex je takový ženský Jason Bourne. Je stejně chytrá, ale je i zranitelná a jemná. Nechtěla jsem, aby byla Alex extrémně namachrovaná, chtěla jsem podtrhnout její ženskost. Jako žena můžete být chytrá i drsná a o svou ženskost přitom nepřijít. Taky se mi na Alex líbí, že se chová k chlapcům tak, jak se oni obvykle chovají k dívkám, jako že jsou postradatelní. Ve svém životě pro ně nemá místo.

Nabídli vám z ABC ještě nějaké další seriály, o nichž jste uvažovala?

Přečetla jsem 26 scénářů, prakticky všechny pilotní díly, které plánovali natočit, a udělala jsem si seznam těch, které se mi líbily nejvíc. Quantico byl můj favorit. Vlastně jím byli The Muppets, ale bylo mi řečeno, že slečna Piggy do svého pořadu nikoho nepustí.

Foto: ABC

Zmínila jste se, že jste touto rolí chtěla nabourat stereotyp. Jak vnímáte vaše obsazení v rámci širší diskuze o diverzitě zobrazované v americké televizi?

Jsem velmi zvědavá, jak to dopadne. Něco takového se zatím ještě nestalo. Je na to Amerika už připravená? Je na to připravená Indie? Jsem na to připravená já? Nemám tušení, ale myslím, že mé indické filmy pro mě nikdy nebyly odrazovým můstkem někam dál. Miluji svou práci a svůj čas budu dělit mezi natáčením doma, ať už se dostanu k čemukoli, a natáčením ve světě, ať mě práce zavede kamkoli. Tak jsem to dělala vždycky. Vnímám to jako příležitost. Když jsem vyrůstala, v televizi nebyl nikdo, kdo by vypadal podobně jako já. Tak ráda vidím, že se nás teď v televizi ukazuje více, ať už jde o Mindy Kaling, Irrfana Khana nebo Freidu Pinto. Doufám, že holčičky z celého světa se na mě podívají a řeknou: „Chci být jako ona!“ Nemělo by záležet na tom, jestli pocházím z Indie nebo odjinud. Je opravdu skvělé vidět, jak se možnosti mění.

Jak se cítíte před premiérou Quantica? Na co myslíte?

Jsem velmi nervózní. 27. září bych chtěla celý den prospat a vzbudit se až v úterý ráno, o dva dny později, abych si nemusela říkat: „Bože můj, právě to začíná.“ Nebo: „Bože, to je ta scéna.“ a… „Bože, co na to říká publikum?“ Chtěla bych to celé prospat. Určitě se na to dívat nebudu.

Zdroj: Entertainment Weekly

Diskuze /3

Lucifrid

Jsem docela zvědavá, jak si s těmi stereotypy v Quanticu poradí. Dle ukázky bych řekla, že dobře, ale jsem na to zvědavá. Spíš by mě zajímalo, jaké je to ve skutečnosti, zda v těchhle organizacích krutě vládnou stereotypy a předsudky, nebo se to změnilo. Ale tak to se stejně nikdy nedozvíme. Navenek se to může tvářit růžově, ale co se tam ve skutečnosti děje, to je něco jiného :)

#2 Nameless1
webmaster
27.9.2015 | 3:15:15
Nameless1

#1 Lucifrid: Pokud by tenhle seriál měl bourat stereotypy, tak teroristou bude pravděpodobně žena, ale ne ta, co nosí šátek :-)

#3 Lucifrid
webmaster
27.9.2015 | 12:36:32
Lucifrid

#2 Nameless1: No, ono těch postav je tam tolik a každá je něčím stereotypní, ale zároveň není, že jsem děsně zvědavá, kdo tím teroristou je. Protože ať uvažuju, jak uvažuju, ať by to byl kdokoliv, ve výsledku by to vyznělo jak buď stereotyp, nebo děsný klišé :D

webmaster
30.9.2015 | 17:27:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Quantica a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejlepší epizody

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás