Quantico Tvůrce o dvojčatech a Harryho návštěvě Londýna

Tvůrce o dvojčatech a Harryho návštěvě Londýna

Tvůrce o dvojčatech a Harryho návštěvě Londýna

V osmém díle jsme se s Quanticem podívali do zahraničí, když Harry odjel na svátky do Londýna. Co jeho návštěva znamená pro další vývoj seriálu? A jak se natáčela scéna ve větrací šachtě? Na tyto a další otázky odpověděl Josh Safran jako již tradičně v rozhovoru pro Entertainment Weekly.


4 0
6.12.2016

Povězte mi o vztahu Alex a Ryana. V minulosti jsou spolu šťastní, ale v současné dějové lince k sobě mají tak daleko.
Letos jsme mezi nimi chtěli zkusit něco jiného. Snaží se udržet si silné pouto navzdory tomu, že spolu neplánovaně pracují. Minulý rok se pořád rozcházeli, nešlo o žádné drobné spory. Teď se například v epizodě, kde se učili výslechové metody, Alex nelíbilo Ryanovo chování, ale i tehdy si o tom promluvili. A bohužel si myslím, že ji Alex požádal o roku, protože právě pomohl zabít člověka, a tak zoufale potřebuje něco dobrého, čeho by se mohl držet. A to je Alex. Asi to není správný důvod, proč někoho pořádat o ruku, nicméně jaký to bude mít dopad, brzy uvidíme.

Posledně jste mluvil o tom, že jste do epizody na poslední chvíli dotočili jednu scénu. Byla to ta scéna, ve které se Raina ptá Nímy, proč se přidala k AIC? A co bylo z pohledu scenáristy na té scéně nejtěžší?
To je ta scéna. Těžké na tom je, že postava, která byla doteď čistě na straně dobra, udělá něco nesprávného. Mezi Nímou a Rainou šlo v první sérii o to, že Nimah měla pocit, že se s ní v této zemi nejedná patřičně, ale chtěla ji chránit. Raina byla smířená s tím, kdo jsou, a jaké mají ve světě místo a byla chápavá a ochotná naslouchat. Během první řady jsme hovořili o tom, jestli by některá z nich mohla být teroristkou nebo provádět teroristické činy. V první řadě to nešlo, ale když přišla druhá série, uvědomili jsme si, že podstata terorismu není jen v ideologii. A tak jsme došli k této zápletce.


Co přesně si Nimah myslí? Zdá se, jako by byla znechucená, že se pořád někde bojuje. Vzdala to?

Neřekl bych, že to vzdala. Podlehla. Kdyby to vzdala, řekla by si, že takhle to dál nejde, ale ona si pomyslela: „Víte co? Přidám se.“ Uvědomila si to, co řekla: „Musíme přestat předstírat, že v téhle zemi nezuří stejné občanské války, jako jinde ve světě, a musíme se sebrat a bojovat se sebou, pokud chceme něco změnit,“ a to je pro Rainu asi to nejhorší, co mohla slyšet. Myslím, že to, co Nimah říkala, je docela prozíravé. Tu scénu jsme točili před několika měsíci, takže o zdi, kterou navrhuje budoucí prezident Donald Trump, se zrovna mluvilo ve zprávách. Tu myšlenku jsme si vzali a použili ji. Yasmine dvojčata nějakou dobu nehrála, tak to byla jedna z těch kouzelných scén, kterou bylo škoda vystřihnout, ale našli jsme způsob, jak ji zakomponovat zpátky.

Jak se natáčely scény ve větrací šachtě?
Postavili jsme velkou větrací šachtu. Máme omezený prostor na postavení přechodných kulis, což jsou kulisy, které existují pouze v té epizodě, na rozdíl od stálých kulis, které máme trvale. V každé epizodě je místo pro jednu až dvě přechodné kulisy, ale opravdová větrací šachta by nám zabrala hodně místa. Nicméně se nám ji povedlo obtočit kolem, takže jsme pořád mohli postavit dvoje přechodné kulisy. Není zase tak velká. Kéž bychom mohli používat větrací šachty ve všech dílech, pak bych si mohl vybudovat plac podle svých přestav.

Co na ni říkali herci? Vypadala dost stísněně.
Děláte si srandu? Nadšeně se do ní hrnuli. I scenáristy jsme uvnitř vyfotili. Máme natahovací jeřáb, na jehož konci je kamera. Takže jeřáb jsme dali na jeden konec šachty a protáhli ho až na druhou stranu. Celou dobu měli před obličejem kameru a ta je šachtou vedla. David, Russell a Priyanka jsou vždycky z takovýchto scén odvázaní. Smutné bylo, že Jake tam chtěl jít taky, ale bohužel v ní neměl scénu.

V současnosti velí generál Richardsonová vojenskému tahu proti teroristům. Proč teď zapojovat vojáky?
Vojsko musí zakročit, protože obzvlášť s ohledem na předání moci mezi prezidentem Toddem a prezidentkou Haasovou musí mít vše pod kontrolou, zatímco se smyčka utahuje. Určitě je uvidíte v příštím díle. Devátá epizoda bude první po zimní přestávce, takže v ní bude spousta překvapení.

Pojďme do minulosti. Kde byla Miranda celou dobu, když měla mluvit s Alex o její pozměněné misi? Dozvíme se, co mezitím dělala?
Ne. Šlo o to, že toho musela ohledně mise hodně zařídit. Musí si promluvit s Keyesem, aby se ujistili, že se rozhodli správně. Musí se ujistit, že Shelby má Léona pod kontrolou. A ačkoli v minulé epizodě věděli, kam to směřuje, musela připravit závěrečnou strategii. Co se zdá jako věčnost, jsou ve skutečnosti dva dny. Naši konzultanti nám vysvětlili, že stáhnout agenta z mise není jednoduché. Miranda to chtěla říct Alex sama, ale kdyby Alex nesledovala Nímu a nestrkala do toho nos, proběhlo by to náležitě.

Alexino rozhodnutí jít proti AIC na vlastní pěst se zdá trochu lehkomyslné. Proč o to usiluje sama? Doufá, že bude mít lepší výsledky než Ryan?
Důvody jsou dva. Jedním je, že Alex ví, že si na Farmě ze začátku nevedla nejlépe, ale pomalu se zlepšuje. Myslí si, že jí Miranda s Nímou nedaly druhou šanci. A za druhé… odpověď se dozvíte v devátém díle. Víc prozradit nemůžu.

Jak moc frustrující je pro Alex fakt, že veškerá práce, kterou jí Owen stál, se teď zavrhla ve prospěch Shelbyina plánu?
Ona doopravdy pořádně neví, co má Shelby za lubem. Scéna, kterou jsme museli vypustit ve prospěch sekvence s Nímou a Rainou, byla s Alex a Owenem, ve které si povídají v baru. Owen jí, aniž by si to uvědomovala, v podstatě říká, aby odešla z FBI. Baví se o tom, kdy si uvědomíte, že jste s něčím skončili. Ale nakonec nám přišlo, že by to vypadalo, že se Alex nerozhodla sama za sebe. Myslím, že pokud by diváci měli příležitost tu scénu vidět, pochopili by, že Alexiny činy nejsou lehkomyslné, ale na druhou stranu bylo důležitější ukázat, že se rozhoduje podle sebe.

Pokud jde o AIC, Léon a Dayana byli spolu s Ryanem naverbováni. Proč se AIC hodí právě Léon a Dayana?
Je jasné, že Léon má temnou minulost a pokud je do AIC nabírá Owen, tak od páté epizody poznal, že Léon udělá vše, co se po něm žádá. A pokud je to něco pochybného, nemá žádné výčitky, ačkoliv my víme, že má, jak jsme viděli ve scéně, kdy přišel za Shelby alias Jane. Co se Dayany týče, ta v sobě znovu probudila dětského vojáka, kterého kdysi udusala. A skvělý voják je to, co každý generál chce.

Vypovídají o něčem jednotlivé části vraždy, kterou spáchali? Jak jste zvolili, kdo toho chlapa sváže, kdo ho zastřelí a kdo to potom uklidí?
Bylo to tak prostě rozvržené. Určitě jsme chtěli, aby ho zastřelil Léon, a pak jsme přemýšleli, jestli by se s ním měla tahat Dayana. Původně tam měla být ještě čtvrtá osoba navíc, ale nakonec jsme je nechali ve třech.

A záleží na tom, kdo byl ten muž? Dozvíme se jeho identitu?
Nutně nezáleží na tom, kdo to byl, ale dozvíte se o něm víc.

Viděli jsme, že Harry odjel na Díkůvzdání do Londýna. Vzhledem k tomu, že k Brexitu došlo teprve nedávno, kdy byla tato součást Harryho příběhu vymyšlena a proč ji odhalit zrovna teď?
Chtěl jsem prozkoumat vládní služby celosvětově, nejen CIA a FBI, takže s Brexitem jsme počítali od samého začátku. A jak by ne? Zjistili jsme si, že až k sobě nebudeme vázáni, Anglie si bude udržovat vlastní zájmy. A to je jedna z dějových linek. A samozřejmě jsme skočili po příležitosti pracovat s Larou Pulver. Chtěli jsme, aby měl Harry nadřízenou, a tou je právě Charlotte, Elliotova sestra.

Můžete mi říct o šifře, kterou jí Harry podal?
Charlottinu repliku, kde říká, co to znamená, jsem vyškrtl, protože mi přišlo lepší tu šifru jen ukázat. Ale opravdu to je hádanka a můžete si ji doma vyluštit. Scenáristé Beth Schacter a Jordon Nardino si s tím vyhráli a jakmile ji rozluštíte, zjistíte, že to není žádné tajemství.

Foto: ABC

Zdroj: Entertainment Weekly

Diskuze /2

roco888

Quantico se mi svými flashbacky tak zprotivilo, že jsem se na něj přestal dívat. Prostě mi ten dějový maglajs nesedí a na osmý díl jsem se vydržel dívat již jen 10 minut. No nic, jdeme jinam.......

#2 MrGandy
6.12.2016 | 23:23:14
MrGandy

#1 roco888: Je to tak… Třetí série už podle mě nebude a to se z toho dalo vytěžit o dost víc. Velký bum před tím než vůbec seriál vyšel a pak to samé dokola. Nehledě na to, jak nám začala druhá série a právě ten příběh podle mě spoustu lidí odradil, spojený s věčnými flashbacky a pokusem o to, vytvořit něco top „originálního“.

29.12.2016 | 12:33:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás