Quantico Tvůrce o nové jednotce a budoucím ději

Tvůrce o nové jednotce a budoucím ději

Tvůrce o nové jednotce a budoucím ději

Opravdu se vrátí Caleb? Po kom vlastně bude pátrat nově vytvořená tajná jednotka a jak budou vypadat následující díly? Tvůrce a scenárista Josh Safran rozebral pro Entertainment Weekly třináctou epizodu EPICSHELTER.


8 1
25.2.2017

Když Claire říká, že se budou hlásit jejímu synovi, myslí Caleba, je to tak? Takže se určitě vrací?
Vrací. Nemůžu říct kdy přesně, ale je to tak.

Můžete mi o něm něco říct? Kde byl, jak se změnil?
Ne, bohužel… Můžu jen říct, že se neobjeví pouze v jednom díle, ale víc prozradit nemůžu.


Vysvětlete mi Claiřin plán. Její tým má zajistit, aby se informace z hard disků nedostaly k teroristům, ale nejdřív musejí vystopovat, kdo k nim získá přístup?
Správně. V podstatě jde o to, že unikly americké sledovací záznamy za posledních několik let. Lidé z AIC chtěli ty disky pro sebe, ale než se k nim na G20 dostali, Občanská osvobozenecká fronta je zastavila. Teď pronikly do světa a je třeba sledovat, kdo se k nim dostane, protože tak zjistíme, kdo se za AIC skrývá dřív, než se stane něco horšího.

Měla AIC skutečné jméno?
Ne. Šlo ale o to, že Lydiina skupina nebyla AIC. Lydiina skupina prováděla tajné operace pro CIA, které byly určitými lidmi uvnitř CIA schváleny. A výraz AIC už neuslyšíte – možná jednou. Následující děj nebude o AIC, bude o lidech na různých významných pozicích, kteří AIC vytvořili.

Ale dá se říct, že Lydia na konci mezi AIC patřila?
Nepatřila. Stanice nás požádala, abychom jednu větu odstranili, ale myslím, že zrovna ta by na vaši otázku odpověděla. Říká, „Nejsem v AIC a nikdy jsem nebyla,“ ale souhlasí s jejich filozofií. Chápe, o co jim jde, ale není jejich členem.

Podle čeho jste vybrali členy nové tajné jednotky? Alex probírat nemusíme, je jasné proč byla vybrána.
Shelby byla vždy skvělou agentkou FBI. Vedla Alex a kvůli Léonovi byla v utajení, takže se na to hodí. Ryan je bývalý agent FBI a nyní pracuje pro CIA. Úkol je mu blízký, zná prezidentku, Keyese a CIA. Dayana už je nějakou dobu vynikající agentkou CIA – když už bylo vše vyřčeno, v krizové zóně byla ve skutečnosti v utajení a zachránila situaci, když zachránila Willa. Nimah je tam jako varování, že se nemáte stát vlastní kořistí, takže jí se to moc líbit nebude a ostatním se nebude líbit, že tam je. O tom je následující děj a takové je prozatímní obsazení týmu… Ale ještě to není plná sestava – jeden člověk přibude.

Jaká je nálada v týmu, když nepočítáme reakce na Nímino členství?
Alex a Ryan to mezi sebou konečně urovnali, a přesto jsou zase u toho. Aniž by to věděli, tak jsou donuceni pracovat spolu. Takže určitě uvidíme, jak s tím naloží. Očividně budou muset řešit určité problémy.

Kdo tým vybral: Caleb nebo Claire? Nebo někdo další? Kdo rozhoduje?
Byla to Claire, a to je také jedna ze zápletek. Někomu se nebude líbit, že Claire učinila rozhodnutí, aniž by se zeptala.

Uvidíme znova Harryho a zjistíme, co se s ním stalo?
Ano, v příštím díle zjistíte, co se s ním stalo, když se vrátil k MI6. Všichni se vrátí, ale ne ve všech epizodách. Mirandu chvilku neuvidíte, ale určitě se vrátí.

Povězte mi víc o Harryho zhroucení, ke kterému se dlouho schylovalo. Co jste chtěl, aby diváci pochopili z jeho pádu na dno?
Tato epizoda byla o tom, co vás to stojí být agentem. Harry si uvědomil, že nemá komu co odkázat a také ví, že Siru Lawrenci Bishopovi se nemůže pomstít, protože Bishop ve skutečnosti není takový zloduch. Myslím, že v této epizodě Harry pochopil, že svět není černobílý a že chce s lidmi navazovat normální vztahy. Ale i to Sebastian odmítne.

A co Hallovi? Je teď Lydia na svobodě?
Neřeknu vám, co bude s Lydií, ale řeknu vám, že Owen je stále ve vězení. Ve čtrnácté epizodě zjistíte, co se s Owenem stalo. Děj se odehrává o pár týdnů později, nebudeme přeskakovat v čase. Věci zůstanou tak, jak jsme je na konci třináctého dílu zanechali.

Co mi můžete říct o nepříteli, který to má všechno na povel? Bude viník jeden nebo se setkáme s novou skupinou?
Náš tým půjde po lidech, kteří jsou zodpovědní za terorismus ve světě a za vše, co se ho nepřímo týká, ať už finančně, právně nebo skrz média. Takže nechtějí dopadnout jedno velké zlo, ale několik malých.

Posledních devět epizod je v mnoha ohledech jiný seriál, ale pořád je to staré dobré Quantico. Bude o lidech, kteří pracují pro vládu a chrání naši zemi s tím, že se jejich osobní záležitosti protínají s profesionálními. Pořád je v něm spousta energie a akce, ale je to hodně podobné pilotu, takže jsem zvědavý, jak to dopadne.

Foto: ABC

Zdroj: Entertainment Weekly

Diskuze /1

Kifi0604

Wow, tak to se tedy máme na co těšit, zatím je to nejzajímavěší seriál co jsem kdy viděl.(y)

11.3.2017 | 12:28:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás