Quantico Tvůrce o Owenově budoucnosti a scéně s Harrym a Sebastianem

Tvůrce o Owenově budoucnosti a scéně s Harrym a Sebastianem

Tvůrce o Owenově budoucnosti a scéně s Harrym a Sebastianem

V poslední epizodě si nováčci vyzkoušeli v praxi metody výslechu, což Owena přinutilo zamyslet se nad jeho schopnostmi. Co ho čeká v budoucnosti? A jak se bude dál vyvíjet vztah mezi Harrym a Sebastianem? Josh Safran rozebral pro Entertainment Weekly epizodu LCFLUTTER.


9 0
21.11.2016

Blair Underwood se vypořádával s jednou z dosud nejsilnějších scén. Jak reagoval, když zjistil, že bude v několika scénách mučen?
Řekli jsme mu, co ho čeká, a byl úplně nadšený. Nezastavil se před ničím. Věděl, jak je ta zápletka důležitá a byl svolný k čemukoliv. Diváci nevědí, že když byl v té místnosti a čas se posunul dopředu, Blair tam musel zůstat, abychom ten časový přechod natočili. Takže zatímco zbytek štábu byl jinde na place, zůstal tam sám s kamerou. A mimochodem, Blair ani nechtěl dubléra. Nabízeli jsme mu, že do vody ponoříme kaskadéra, ale on řekl: „Ne, chci to udělat. Jsem dobrý plavec, dech zadržím pod vodou dlouho.“ Samozřejmě máme taková opatření, abychom se ujistili, že se nikomu nic nestane, a také skvělý kaskadérský tým. Přesto jsme se snažili, aby to vypadalo co nejreálněji, i co se týče Tracy a waterboardingu. Ačkoli jsme místo ní nasadili dublérku, zahrát to je neuvěřitelně složité.

Nechtěl se tedy Blair některé scéně vyhnout?
Ne. Šel do všech. Ale nebyl to jen on. Všichni chápali, jak je ta zápletka důležitá. Režisér Steve Robin, jeden z našich pravidelných režisérů, řekl Blairovi, „Pokud do toho jdeš, musíme to nejdřív vyzkoušet.“ A tak se ponořil na zkoušku, ačkoli nemusel. Natáčeli jsme osm dní v kuse, vypadalo to, jako bychom všichni jedli a spali pod jednou střechou.


Řekněte mi, jak probíhala odborná příprava a jak jste vybrali, kterou metodu výslechu použijete?
Jako zdroj máme konzultanta ze CIA, který nám řekl, které techniky se používají teď a které dřív. Waterboarding se už samozřejmě nepovoluje, ale rozhodli jsme se dokázat, jak daleko jsou nováčci schopni zajít. Náš konzultant byl po většinu natáčení na place, aby nám ukázal, jak se to dělá. Epizodu napsal Gideon Yago, je to bývalý novinář, a on měl svoje vlastní zdroje. Můžu říct, že jsme mluvili s několika lidmi. V mnoha ohledech je to děsivě trefné.

Dá se tedy říct, že chtěl Owen dokázat, že by stále mohl být dobrým agentem?
Rozhodně. Myslím, že z velké části ho k tomu dohnalo ego a také chtěl dokázat nejen sobě, ale i Lydii, že to v sobě pořád má. Ale účinek byl opačný. Když mu řekla, že být na jeho místě, nechala by ho umřít, protože se nikdy nesmí nechat zlomit, byla to pro něj těžká lekce a určitě ho to v budoucnu ovlivní.

Měl jeho neúspěch něco společného s tím, že skončil ve vězení?
Neřekl bych, že proto skončil ve vězení, ale možná mu to ukázalo, že není tak zdatný, jak si myslel, což vyvrcholí v další epizodě. Owen si začíná říkat, jestli na něj nezačíná sedět to laciné rčení: „Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí.“

Sebastian vrazí Harrymu do pokoje a políbí ho. Proč oni dva a jaké bude mít onen polibek důsledky?
Nad příběhem Harryho a Sebastiana jsme už od začátku strávili hodně času. Co se týče Sebastiana, nevím, jestli někdy narazil na někoho tak neodbytného, aby sám začal pochybovat o vlastní víře. A Harry ještě nepotkal nikoho, kdo by v něm probudil nepříjemné vzpomínky na minulost. Takže se oba navzájem ničí a o tom to mezi nimi vždy bylo. Pokud jde o důsledky, Sebastian asi nezpochybňuje pouze svoji sexualitu. Tuto sezónu chceme nechat místo pro interpretaci. A tak jsme se s Russellem, Davidem a Stevenem (režisérem) bavili o tom, že by to nemusela být romantická pusa nebo počátek milostného románku. Jde o to, že Sebastian spíš experimentuje a zkouší, co to s ním udělá. Není to jednoznačné, zatím si to každý může vykládat, jak chce. Harry si na druhou stranu říká, jestli už nezašel moc daleko.

Ryan byl vyzván, aby se přidal k AIC, a jeho vztah s Alex začíná skřípat. Budeme svědky rozpadu jejich partnerství?
V následující epizodě konfrontuje Alex všechny na straně FBI a hodně věcí vyjde najevo.

Dlouho jsme neviděli vražednou tabuli. Mohl byste nás informovat o aktuálním pořadí? Jsou na tom všichni pořád stejně?
Ne, stoupli výš. V téhle epizodě byla, ale nakonec jsme ji vystřihli, protože všichni uspěli. I Alex s Harrym, kteří protestovali, ale byli ve stejné místnosti a nijak nezakročili. Nikdo se tudíž nedostal dospodu tabule. V budoucnu se ale zase objeví.

V současnosti Alex vyzradí informaci, že disky má Lydia, ale když teroristé odejdou, má ve tváři prázdný výraz. Co se jí honí hlavou? Vypadá to, že je spokojená.
Honí se jí hlavou to, že z toho není úplně nadšená, ale věří, že Lydii stejně nikdy nenajdou, takže je to jedno. To oni si mysleli, že to byla nejhorší věc, kterou z ní potřebovali dostat, ale jí na tom nezáleželo. Neví, co na těch discích je, ani jestli Lydia vůbec mluvila pravdu. Je to špion proti špionovi. Ale i tak jim nechtěla dát, co chtěli, dokud to nebude opravdu nutné. O Lydii se nebojí, protože se o sebe dokáže postarat.

Tento týden jsme v přítomnosti neviděli dvojčata. Můžete prozradit, jak často se v dalších epizodách objeví?
Velkou část jejich příběhu uvidíte příští týden. Nejdřív jsme tu dějovou linku vyškrtli, protože nezapadala. Pak ale nastal den prezidentských voleb, ráno se probudím a říkám: „Ty scény tam musíme vrátit, protože se k současným událostem neuvěřitelně hodí." Takže jsme dali hlavy dohromady a vrátili se ke scénáři, abychom do něj onu dějovou linku vložili. S Yasmine Al Massri jsme hledali řešení, jak tu zápletku propojit s dějem. Nakonec na to přišla Yasmine a ještě v devět večer jsme to šli natočit. Dosud jsem neměnil scénář tak těsně před vysíláním.

Minulý týden jste říkal, že tato epizoda je obtížná jak z pohledu scenáristy, tak i diváka. Která scéna byla nejtěžší?
Epizoda jako celek nebyla jednoduchá. Ale řekl bych, že jsme byli jako parta lidí na táboře. Byli jsme v tom spolu. Něco bylo složitější, například waterboarding. Ale nejtěžší asi bylo, jak všichni poprvé ukázali temnou stránku.

Zdroj: Entertainment Weekly

Foto: ABC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás