Quantico Tvůrce o registru muslimů a odhalení spolupachatelů

Tvůrce o registru muslimů a odhalení spolupachatelů

Tvůrce o registru muslimů a odhalení spolupachatelů

Sedmnáctá epizoda se zabývala kontroverzním tématem, které se váže k současné politické situaci v Americe. Tvůrce Josh Safran mluví v rozhovoru pro TV Guide nejen o tom, jak probíhalo natáčení, ale také odtajnil, kdy budou odhaleni všichni spolupachatelé.


6 0
16.4.2017

Hodně lidí by se mohlo domnívat, že tato epizoda měla být odpovědí na Trumpa, ale když byl vyhlášen zákaz vstupu do USA, vy jste ji zrovna točili.
Ano, scénář byl napsán nějakou dobu předtím a během natáčení byl zákaz vyhlášen. Děj jsme vymýšleli asi na začátku prosince a scénář se psal, když měl seriál kolem Vánoc pauzu, takže když se seriál 3. nebo 4. ledna vrátil, scénář byl hotový.

Jak všichni reagovali, když se to vyhlásilo?
Byl to těžký den. Špatné načasování. Bylo to drsné obzvlášť proto, že ten den jsme zrovna natáčeli ty scény odehrávající se v Kapitolu s Yasmine, Hunterem, Johannou a Jakem. Věděli jsme, že se v posledních devíti dílech budeme zabývat aktuálními tématy, ale určitě to vytvořilo pochmurnější náladu, protože jsme najednou vystoupili z fiktivní sféry.


Pozměnili jste něco nebo vystřihli?
Ne. Na nic jsme nesáhli, nechali jsme to, jak to bylo.

Co doufáte, že si fanoušci z této epizody odnesou? Je to teď tak aktuální.
Nedělali jsme to kvůli fanouškům. V těchto posledních dílech se díváme na současnou politickou situaci a snažíme se ji reflektovat. Fikce vám umožňuje zůstat odpoután, protože víte, že je to smyšlenka. A pak vás to pomalu vtáhne a začnete vidět podobnosti a cítíte to, co cítí postavy. Já to od fikce očekávám. První dojem je příjemný, ale pak začnete pociťovat rozpaky z toho, co se před vámi na obrazovce odehrává, protože je vám jasné, jak to souvisí se skutečným světem. Nevím, jen doufám, že je ten díl bavil a že vyvolá diskuzi.

Nám nejde o to ukázat, že registr muslimů je vyloženě špatný. Chceme ukázat, že toto se děje z politických důvodů. Spíš než by byli lidé přesvědčeni, že takhle to má být, využívají ostatní, protože jim jde o získání politické moci. V našem seriálu vidíte skupinu kongresmanů, kteří hlasují pro z důvodů, které nemají vůbec nic společného s lidskými bytostmi, kterých se to týká. Za to je Nimah kritizuje. Doufám, že diváci chápou, že v současné politice lidé mluví za nás, ale ne pro nás.

Zjistili jsme, že jejich plánem je svrhnout Claire. Jaký bude jejich další krok? Zaútočí znova, aby ji donutili rezignovat?
Je to možné, ale to teď nemůžu říct. Ale ano, dostali co chtěli, a teď začíná další fáze. V příštím díle se trošku víc zaměříme na Henryho Roarka. Dozvíte se o něm víc a na konci příští epizody se také dozvíte, kdo jsou všichni ti spolupachatelé.

Kolik toho Clay řekl Claire? Do jaké míry ji varoval před tím, co se blíží?
Řekl jí, aby to podepsala, protože nechtěl, aby spolupachatelé vyhráli, ale Claire místo toho řekla, ‚Ne, dělám správnou věc. Je mi jedno, jestli skončím.‘ Takový je teď její způsob myšlení, ale otázkou je, jak dlouho jí to vydrží, než ji svrhnou. Od teď už nepůjde o to, kdo jsou ti spolupachatelé – proto je v příštím díle všechny odhalíme – ale o to, co vlastně plánují. Pořád to ale bude mít procedurální formu, protože náš tým začne chápat, o co jim jde a budou to odkrývat postupně.

Zjistíme, proč ji chtějí svrhnout?
Ano.

Má to co do činění s tím, že je žena? Dělali by to, i kdyby se jednalo o muže? Myslím, že v tom to není. Bohužel si myslím, že když je žena, tak to mají snazší, ale jinak by na jejím místě svrhli kohokoli.

Nimah a Raina si vyměnily identity. Všimne si toho někdo?
Jako první si toho všimne člověk, od kterého byste to nejméně čekali, řeknu to takhle. Je to vtipný okamžik.

Udělala by to Nimah, i kdyby Rainu během G20 nevyužila?
Nimah má pocit, že se do té šlamastyky Raina dostala kvůli ní a tohle je její způsob pokání. Tématem první poloviny této série bylo, že abyste konali dobro, musíte někdy konat i zlo. Druhá polovina série je o tom, že za to někdy musíte pykat.

Jaký bude další krok? Dokážou ji osvobodit?
Nimah bude chvíli předstírat, že je Raina. Zproštění viny není pravděpodobné. Nechci moc prozrazovat. Trochu jsme vyskočili z říše fantazie, kde by se všechno mohlo vyřešit velmi rychle.

Říká Sasha pravdu o jejím napojení na FSB?
Nechci nic říkat, ale odpověď se určitě dozvíte v následujícím dí­le.

Jak moc se její a Ryanův vztah vyvine? Řekl Alex, aby si hleděla svého.
Je dospělý a dokáže se rozhodovat sám za sebe, sám ví nejlíp, jestli dělá chybu a už nebude poslouchat Alex, aby mu říkala, co má dělat. Není zadák a ona není jeho kouč. Je to jeho život. V dalším díle se Ryan ukáže jako dobrý agent. Nepřehlíží slepě, co se kolem něj děje.

Proč Sebastian Owena a Alex špehuje?
To je objasněno v příštím díle.

Co se stalo s Harrym?
Nemůžu říct, že byste ho už neviděli, ale řeknu, že Harryho osud je zpečetěn v příštím díle. V něm se mimochodem vrátí Miranda a Caleb.

Foto: ABC
Zdroj: TV Guide

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás