Quantico Věří spolupachatelé, že je Alex na jejich straně?

Věří spolupachatelé, že je Alex na jejich straně?

Věří spolupachatelé, že je Alex na jejich straně?

Uvidíme ještě Claire a Claye? Opravdu chce Felix Raině pomoct? Tvůrce Quantica Josh Safran odkrývá zákulisí posledního dílu a prozrazuje, co nás čeká dál.


5 0
8.5.2017

Tak to byl smutný závěr. Naplánovali jste to záměrně tak, aby utrpěli tolik ztrát najednou?
Byl jsem rád, že po samých vítězstvích nám stanice dovolila natočit několik epizod, ve kterých naše postavy nezvítězí, ba se v několika případech vrátí na začátek. To jsem ocenil a tak trochu to dalo scenáristům svobodu vyzkoušet, jaké to je prohrát na plné čáře. Od začátku jsme věděli, že Claire bude čelit obžalobě. I když to nebyla zápletka této série, v našem seriálu nic netrvá věčně. Věci se mění, spojenectví se přesouvají, a to je přesně to, co děláme.

Ale vystřihli jsme z epizody jednu scénu. Když režisérka Cherin Dabis, která byla v minulé řadě jednou z našich scenáristek, odevzdala režisérský sestřih, poslední scénu vystřihla. Napsala nám, že to lépe vyzní bez toho. Zhlédli jsme to a byla to pravda. Ten díl měl končit scénou, ve které Alex říká jednotce, aby nepřijali porážku. Ale bylo to lepší bez toho a stanice i studio souhlasily.


Takhle je to dojemnější. Líbilo se mi srovnání Alex a Rainy, kde bylo vidět, jak každá přemýšlí jinak – Alex se na to dívá objektivně, zatímco Raina se zaměřuje pouze na záchranu Nímy. Žádné řešení ne špatné či správné, ale někdy se musíte rozhodnout proti své vůli.
Přesně tak. Alex celou sérii zjišťuje, že aby konala dobro, musí na to jít nejprve po zlém, z čehož druhá série vychází. A konečně jí nevadí pohybovat se na hraně zákona. V první polovině této série to tak ještě nebylo. A stejně je na tom Nimah, oproti tomu Raina je idealistka.

Myslíte, že Ryan s Rainou nedokážou být objektivní, protože do toho vkládají city? Ryan je pořád posedlý Alex.
Ano, v příštím díle bude jejich rozhovor na toto téma pokračovat.

Chápe Ryan, že Alex udělala, co musela? Je jen prostě naštvaný, že ho “nevzali do party”?
Ano, myslím, že to chápe. Ale jak sám říká: jestli Alex zběhne, ublíží lidem kolem sebe. Ryan se musí naučit, že taková je povaha jejich práce. Takové věci se mohou stát, ať už bude jejím parťákem, nebo ne.

A co Raina?
Raina je v posledních dvou epizodách klíčová.

Opravdu jí Felix ohledně Nímy pomáhá?
Nechci moc prozrazovat, ale dělá co může, aby jí pomohl a otázkou je, jestli jí bude pomáhat dál, přestože byla bezděčně zatažena do plánu, jak ho donutit rezignovat a potenciálně by mohl přijít o zelenou kartu. Určitě s ní má ještě nějaký problém, ale není to její vina.

Clay odstoupil z funkce, ale domnívám se, že ho ještě uvidíme.
Uvidíme ho znovu, ale v jednu chvíli to měla být Hunterova poslední epizoda, takže jsme to museli napsat tak, aby to vypadalo jako jeho případný odchod. Nakonec se ukázalo, že bude k dispozici i pro ty závěrečné dva díly. Clay je nyní poprvé v životě civilista, takže ho uvidíme z úplně jiné stránky.

A co Clay a Shelby?
Jejich příběh bude pokračovat, ale nemůžu říct jak. Stylem je podobný filmům z 30. a 40. let. Do ničeho je nenutíme, jen zkoumáme jejich city.

Kam Ryan na konci odchází?
Chce odejít, ale nemůže, protože FBI se chystá na razii Farmy. Ta informace byla právě v poslední scéně, která se vystřihla. V příštím díle se o tom také mluví, ale nedivil bych se, kdyby divákům nedošlo, proč si Ryan balil kufry. V té vystřižené scéně chtěla Raina odejít s ním, ale Owen jim řekl, že nemůžou, protože se na Farmu chystá FBI.

Jak teď Owen uvažuje? Cítí se sebevědomě, když je zpátky ve hře?
Ano, myslím, že Owen začíná zjišťovat, jaká je jeho role. Ze začátku byl naštvaný, že je jen učitel a ne agent, a když se z něj pak agent stal, tak si nebyl jistý, jestli na to má. Teď si uvědomil, že jeho životní rolí je zřejmě řízení jiných agentů.

Jaký bude jeho další krok?
Jde o to, že ačkoli se celá jednotka a její mise rozpadla a Claire byla obžalována, Alex udělala, co měla, takže spolupachatelé věří, že je na jejich straně. Dozví se, o co jim vlastně jde. Všichni věděli, že se spolupachatelé chtějí zbavit Claire, aby se Roarke stal prezidentem, otázkou je ale proč. Na to odpoví příští epizoda, bude hodně akční.

Miranda (Aunjanue Ellis) a Will (Jay Armstrong Johnson) se vrátí. Co můžete prozradit o nich?
Budete se muset dívat. Uvidíte i Keyese a také všechny spolupachatele. Claire už ale ne.

Foto: ABC
Zdroj: TVGuide

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Quantica a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejlepší epizody

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás