Quantico Vůdčí terorista bude odhalen už ve dvanáctém díle

Vůdčí terorista bude odhalen už ve dvanáctém díle

Vůdčí terorista bude odhalen už ve dvanáctém díle

Tvůrce Josh Safran rozebral v rozhovoru pro Entertainment Weekly jedenáctou epizodu ZRTORCH a nastínil, co nás čeká v dalších epizodách Quantica. Jaké bude mít evakuace rukojmích důsledky? Jak Owen a Alex naloží s Lydií? To a více se dozvíte v článku.


8 0
14.2.2017

V epizodě ZRTORCH vyslýchali členové Občanské osvobozenecké fronty rukojmí s cílem odhalit mezi nimi radikály z AIC, kteří se během posledních osmi měsíců účastnili po celém světě neschválených operací. V několika posledních epizodách jsme se o těchto dvou skupinách dozvěděli víc, ale pořád není jasné, kdo z nich je nejnebezpečnější a kdo za tím vším stojí. Podle tvůrce seriálu Joshe Safrana získáme odpověď ve dvanáctém díle: „V jedenáctém díle pochopíte, že AIC se chystala provést na Summitu G20 něco strašného a Občanská osvobozenecká fronta se vytvořila, aby jim v tom zabránila. Ve dvanáctém díle je vysvětleno, jak to vše vzniklo a kdo je tím hlavním teroristou.“

V závěru jedenácté epizody se Alex s ostatními chystala v rámci záchranné mise vyvést rukojmí z budovy, ovšem má to jeden háček. Teroristé měli připravený únikový plán, a mezi rukojmí se vmísili. „Ještě ale nevíte, že Alex má vlastní plán, strategii, kterou vytvořila spolu s Ryanem,“ prozradil pro TV Guide Safran. Alex si dokáže poradit v každé situaci, takže by nás to ani nemělo překvapovat. O jaký plán jde, zjistíme hned na začátku dvanácté epizody.


Entertainment Weekly: Na základě desáté a jedenácté epizody víme, že jsou dvě vzbouřenecké frakce CIA. Je tu AIC a Občanská osvobozenecká fronta, která po AIC jde. Dočkáme se momentu, kdy se postaví jedna druhé?
Josh Safran: Taková je hrozba a v podstatě právě to se stane v další epizodě. O to v ní půjde.

Vím, že jste zápletku vytvořil dávno před prezidentskými volbami, ale vzhledem k nedávným debatám, jež se týkají ochrany Spojených států před zahraničními extremisty, z čeho jste vycházel při vymýšlení, jakou dáte teroristům podobu? Nejsou spojováni s žádnou rasou ani náboženstvím.
Loni jsme se zabývali domácím terorismem, a já si řekl, že o tom v podstatě Quantico bude. Je o domácích teroristech. Není o džihádistech nebo extremistech z jiných zemí, kteří do Ameriky přicházejí, aby se jí pomstili za něco, co jim provedla. Je to o tom, jak to vypadá, když se zbraní chopí samotní Američané. A jak víme, takových lidí je hodně.

Takže stejně jako v minulé sezóně, kdy se z teroristy vyklubal Liam jednající ve jménu Ameriky, i letos jsou členy obou teroristických frakcí Američané. Jedna skupina se skládá ze vzbouřených agentů CIA, kterým se nelíbí, jak byla činnost CIA za Obamovy vlády přehlížena. Druhá skupina jsou lidé, kteří o nich vědí, také jsou to vojenští a vládní agenti, a chtějí se ujistit, že první skupina nedostane příležitost vzít zákon do vlastních rukou. A přesto ve chvíli, kdy vezmete do ruky zbraň, abyste někoho zastavili, stane se z vás terorista.

Když jste tyto frakce psal, zamyslel jste se někdy nad tím, jestli by teroristé opravdu měli být Američané a bývalí agenti?
Ne, nepozastavil jsem se nad tím. Když jsem v červnu 2014 nadhodil návrh na seriál, nadhodil jsem, že teroristou bude Liam. Takže hlavní myšlenkou vždycky byli Američané v roli teroristů. Protože když spáchá na americké půdě teroristický čin někdo, kdo nemá bílou pleť, je to „terorista.“ Ale když se dopustí teroristického útoku běloch, tak je „narušený“. Chtěl jsem upozornit, že s tím nesouhlasím, že takový člověk je pořád terorista.

Jak tedy probíhá psaní scénáře letos? Je tu několik teroristů, nejen teroristických skupin…
Ano, vím, že diváci z toho mají zamotané hlavy – kritika se ke mně dostala – ale to se změní, až přejdeme na jednu časovou linii. Pro nás to bylo mnohem jednodušší, protože jsme od prvního dílu věděli, že máme AIC na jedné straně a Občanskou osvobozeneckou frontu na druhé, a také jsme věděli, kam směřujeme, takže při psaní se nám zápletky dohromady nepletly. V další epizodě nás čeká zvrat, který objasní zbývající záhadu. Lydiinu skupinu a co jsou vlastně zač.

Ale dříve jste řekl, že další frakce kromě AIC a Občanské osvobozenecké fronty nebudou, ne?
No, zatím to vypadá, že Lydia trénuje AIC, a otázkou je, jestli to tak je nebo není. Odpověď se skrývá v následujícím dí­le.

Potom se tedy zdá, že se celá série točí kolem Lydie.
Točí i netočí. Až uvidíte, co se stane v třinácté epizodě a kam míříme se zbytkem série… točí se ve skutečnosti kolem myšlenky, ne konkrétní osoby.

Teď z jiného soudku. Schyluje se mezi Léonem a Dayanou k potenciálnímu románku?
Ne, vždycky jsem je považoval za bratra a sestru. Pořád se vzájemně předhánějí nebo shazují, prostě jako sourozenci. Ale v příští epizodě za jejich dějovou linkou uděláme konečnou tečku.

Když Občanská osvobozenecká fronta Léona vyslýchá, chrání Dayanu, že?
Myslím, že to je velmi dobrá domněnka.

Když přeskočíme na konec epizody, jaké bude mít útěk rukojmí z budovy důsledky?
Příští epizoda sleduje jejich cestu ven ze zajištěné oblasti. Problém je teď v tom, že se AIC a Občanská osvobozenecká fronta smísili dohromady a Alex se svou skupinkou vycházejí ven s lidmi, které neumějí rozlišit, a kteří se chtějí navzájem pozabíjet. Představte si, že by si dva náhodní lidé ve válce sundali masku, zavřeli by je do jedné místnosti a zhasli. Co by se stalo?

Co se týče děje odehrávajícího se v minulosti, tato epizoda byla o Owenovi. Poté co zjistil, že selhal nejen jako agent, ale i jako otec, chce zemřít. Ale proč vzal s sebou do Německa celou třídu a vystavil nebezpečí i je?
Owen chce zemřít, protože chce zaplatit za svoje hříchy. Ale doopravdy umřít samozřejmě nechce. Je to jako Chyť mě, když to dokážeš. Pokud mě před smrtí zastavíte, tak se to tak mělo stát, ale pokud mě nezastavíte, bylo to tak předurčeno.

Dobrá zpráva je, že se z toho vyhrabal. Jaký je tedy další krok, teď když spolupracuje s Alex a FBI?
V příští epizodě nastraží Owen s Alex a Shelby na Lydii a její skupinu past.

Foto: ABC

Zdroj: Entertainment Weekly, TV Guide

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás