Ratched (Ratchedová)
78/100 - 32×

Ratched(Ratchedová)

Prequel slavného filmu One Flew Over the Cuckoo's Nest se zaměří na životní příběh slavné sestry Ratchedové, která terorizuje celý ústav a vládne mu železnou pěstí. Proč taková byla? Na to najdeme odpověď v novém seriálu od Ryana Murphyho (American Horror Story).

USA | 2020 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Drama, Lékařský, Psychologický

S01E02: Ice Pick

S01E02: Ice Pick

Dr. Hanover hodlá veřejnosti představit metodu, která podle něj bude spásou pro velkou spoustu pacientů. Sestra Ratchedová se vydává za knězem, který jako jediný přežil masakr. Zkouší ho přesvědčit, aby si promluvil s Dr. Hanoverem a pomohl tak usvědčit Tollesona.

cz sk
18.9.2020
50 minut

Před personálem, fotografem, zástupkyní guvernéra a další veřejností předvede lobotomii. Většina obecenstva je pohoršena či znechucena. Při druhé předváděčce, kdy je metoda provede skrz horní část očnice, to nezvládá ani personál Sestra Ratchedová jako jediná v operační místnosti zůstává a opěvuje Dr. Hanovera.

Mildred navštíví přeživšího kněze, který utrpěl nervové zhroucení a snaží se ho přesvědčit, aby Dr. Hanoverovi řekl, co Edmud Tolleson provedl. Otec Andrews ale odmítá, nechce na ten traumatický zážitek vzpomínat a zároveň nevěří ve trest smrti. Mildred je však velice přesvědčivá, otec se jí nakonec ozve. Mildred ho odveze do motelu, kde mu podá sedativum. Otec jí vypráví, co se stalo a ona na něm provede lobotomii, aby se zbavila nepohodlného svědka a zachránila tak svého bratra.

Vrchní sestra Bucketová si Mildred nesedla od začátku, ale teď si ji vyloženě znepřátelí. Mildred pomalu ale jistě zasévá pochybnosti do hlavy Dr. Hanovera. Povede se jí ho zmanipulovat, aby Edmundovi dovolil sprchovat se sám, i když pod dohledem. Vyhne se tak ale sprchování hadicí, při němž je spoután. Pro Mildred je to první velké vítězství.

Gwendolyn Briggsová, jež pracuje pro guvernéra, pozve Mildred na oběd a poté na šláfruňk. Zaveze ji do „dámského klubu“ a v té chvíli toto čerstvé přátelství vezme za své. Sestra Ratchedová je znechucená a nechce mít s Gwendolyn nic společného.

Edmund je přiveden k Dr. Hanoverovi, který provádí první vyšetření. Edmud se chová jako schizofrenik, ale Dr. Hanover mu po chvíli sdělí, že je to až vzorové chování a že mu nevěří. Stále mu však chce pomoci.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak se Mildred hadala se sestrou Bucketovou kvuli broskvi a to jak se pak Bucketova pozvracela při vykonu Dr. Hanovera tak to bylo fakt vtipny a Mildred je fakt čislo když chce něco tak to dostane a jinak nemělo chybu jak šla za otcem Andrewsem aby z něj dostala to co chce a to jak ji vypravěl co viděl na vlastni oči tak mi to uplně připominalo Mys hruzy a to jak mu Mildred zabranila mluvit tak to nemělo chybu.

23.1.2022 | 23:44:10
Jackie Decker

Pokračuje to víc než dobře. Líbí se mi to.

23.9.2020 | 19:05:07
Lucifrid

Pokračuje to skvěle, Murphyho rukopis je znát a mě to baví.

webmaster, korektor
19.9.2020 | 23:11:53
Poolverine

Všetko čoho sa dotkne Ryan Murphy a Netflix musí obsahovať LGBT. Z filmu zo 70 rokov Mildred nebola lesba, ale teraz zrazu vďaka netflixu je? Úbohé. Zrazu sú všetci gayovia. Iba to pokazí celý príbeh. Shame.

redaktor
19.9.2020 | 23:05:39

Filtr seriálů
Reklama