Ratched (Ratchedová)
77/100 - 27×

Ratched(Ratchedová)

Prequel slavného filmu One Flew Over the Cuckoo's Nest se zaměří na životní příběh slavné sestry Ratchedové, která terorizuje celý ústav a vládne mu železnou pěstí. Proč taková byla? Na to najdeme odpověď v novém seriálu od Ryana Murphyho (American Horror Story).

USA | 2020 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Drama, Lékařský, Psychologický


S01E05: The Dance

S01E05: The Dance

Mildred donutí Dr. Hanovera, aby z ní udělal vrchní sestru. Ta na oslavu uspořádá v léčebně taneční večer, na který pozve Gwendolyn jako garde. Do Lucie přijíždí paní Osgoodová a nabídne Mildred převzít Charlesův úkol, ale nakonec se nedohodnou. Mildred spřádá plán, jak z Edmunda udělat nezpochybnitelného šílence, ale Edmund má jiný plán.

cz sk
18.9.2020
1 hodina 2 minuty

Mildred přesvědčí sestru Bucketovou, že k ní Dr. Hanover chová city a aby ho pozvala na taneční večírek. Dr. Hanoverovi se k tomu nechce, ale sestra Ratchedová ho k tomu donutí. Na večírek se chystají i Dolly a Edmund, kteří se do sebe zamilovali.

Do léčebny se přihlásí Charlotte Wellsová, u které Dr. Hannover diagnostikuje mnohočetnou poruchu osobnosti a rozhodne se jí pomoci. Uvede ji do hypnózy, v níž mu Charlotte vypoví, že ji unesla parta bělochů, kteří ji devět dní drželi ve skříni nahou a bili ji. Po probuzení Charlotte ucítí obrovskou úlevu a je zase sama sebou.

Sestra Bucketová se dohodne s Louise, že zatímco ona bude na večírku tančit s Dr. Hanoverem, Louise prohrabe Mildredin pokoj a zkusí zjistit, co všechno skrývá. Dr. Hanover panikaří, jelikož do města dorazila paní Osgoodová. Dorazí za Mildred do hotelu, kde jí o nezvaném hostu poví a také jí řekne, že je narkoman. Večírek jeho rozpoložení nepřidá, tak si píchne amfetamin a rozparádí se na parketu. V tu chvíli přivedou i Edmunda. Bucketová začne při tanci s Dr. Hanoverem fantazírovat o jejich budoucnosti a on ji přede všemi zesměšní.

Bucketová uteče a Mildred s Gwendolyn se vydají za ní, aby ji utěšily a povzbudily. Když se Mildred vrátí do sálu, dá Edmundovi pokyn a ten odstartuje zběsilou vřavu. Večírek se zvrtne, jelikož Edmundův plán se neshoduje s Mildrediným. Původně se totiž měl Edmund přede všemi pořezat a chovat se jako šílenec, jenže Edmund podřízne strážného, který tančí s Charlotte a spolu s Dolly utečou. Ta před úprkem z léčebny střelí Gwendolyn, což jí poté Edmund vyčítá.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lucifrid

Skvělé se to vyostřuje, žádná hluchá místa, žádné ploché postavy.

webmaster, korektor
20.9.2020 | 19:42:38
Poolverine

Betsy zachránila diel.

překladatel
20.9.2020 | 12:58:40

Filtr seriálů
Reklama