Ratched (Ratchedová)
77/100 - 27×

Ratched(Ratchedová)

Prequel slavného filmu One Flew Over the Cuckoo's Nest se zaměří na životní příběh slavné sestry Ratchedové, která terorizuje celý ústav a vládne mu železnou pěstí. Proč taková byla? Na to najdeme odpověď v novém seriálu od Ryana Murphyho (American Horror Story).

USA | 2020 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Drama, Lékařský, Psychologický


S01E06: Got No Strings

S01E06: Got No Strings

Edmund s Dolly jsou na útěku a sní o společné budoucnosti, zatímco Mildred sleduje, jak se jí před očima promítá její minulost.

cz sk
18.9.2020
45 minut

Gwendolyn je operována a dostane se z nejhoršího. Zatímco spí, Mildred jí málem prozradí, kým opravdu je, v tu chvíli se ale Gwendolyn probudí. Gwendolyn Ratchedové navrhne, že spolu vyrazí do Stocktonu, kde na ni čeká guvernér a po cestě se staví na představení loutkového divadla. Mildred nápad zamítne, považuje loutkové divadlo za hloupost. To Gwendolyn naštve, takže Mildred nakonec souhlasí.

Skrz loutkové představení vidíme Mildredin příběh. Jako sirotek byla dána do rodiny, kde se k ní nechovali hezky, stejně jako k dalšímu sirotkovi Edmundovi. Děti k sobě přirostly, takže milé sociální pracovnici se jich zželelo a zfalšovala doklady, takže z nich najednou byli vlastní sourozenci. Putovali z rodiny do rodiny, až jim sociální pracovnice našla milé a bohaté rodiče.

Velice brzy se ukázalo, že zdání klame a Mildred s Edmundem byli nuceni vystupovat v jejich sklepním divadle. Před zvrhlíky z celého okolí spolu museli provozovat sexuální aktivity. Nakonec se rozhodli utéct, ale Edmund to nechtěl nechat jen tak. Mildred byla proti, ale on oběma opatrovatelům vypíchl oči a Mildred řekl, ať uteče. Tak i učinila a slíbila si, že ho najde a už ho neopustí.

Mildred se během loutkového představení rozkřičí a s Gwendolyn místnost opustí. Gwendolyn poté Mildred donutí, aby jí řekla, co se stalo a co jí vlastně chtěla povědět v nemocnici. Dozví se tak její příběh a to, že je Edmund její bratr.

Dolly s Edmundem dorazí k opuštěnému stavení, ve kterém stráví noc. Ráno však zjistí, že budova je obklíčena policisty. Edmund nechce, aby se Dolly něco stalo, a tak se rozhodne vzdát a tvrdit, že Dolly unesl. To ale bohužel nevyjde, protože Dolly vyrazí ven a střelí několik policistů. Policie to do ní napere a Dolly umírá. Edmund je dopraven zpátky do léčebny, kde se s ním Mildred odmítá bavit. Na místo dorazí guvernér, který Dr. Hanovera donutí podepsat, že Edmund je svéprávný a schopen soudu. Gwendolyn se pokusí guvernéra přesvědčit, aby popravu odložil až po volbách, ale ten ji na místě propustí.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lucifrid

Co dodat, skvělé představení, a to doslova.

webmaster, korektor
20.9.2020 | 20:09:35

Filtr seriálů
Reklama