Ratched (Ratchedová)
77/100 - 27×

Ratched(Ratchedová)

Prequel slavného filmu One Flew Over the Cuckoo's Nest se zaměří na životní příběh slavné sestry Ratchedové, která terorizuje celý ústav a vládne mu železnou pěstí. Proč taková byla? Na to najdeme odpověď v novém seriálu od Ryana Murphyho (American Horror Story).

USA | 2020 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Drama, Lékařský, Psychologický


S01E07: The Bucket List

S01E07: The Bucket List

Sestra Bucketová konfrontuje Mildred s důkazy, které našla Louise v jejím pokoji. Nad Dr. Hanoverem se stahují mračna, je odvolán z role ředitele. V sanatoriu nastává s novou ředitelkou v čele nová éra.

cz sk
18.9.2020
58 minut

Dozvídáme se další střípky z minulosti Dr. Hanovera. Toho jeho žena žalovala o rozvod, když rok a půl dobrovolničil v internačních táborech a pomáhal tam psychicky strádajícím Američanům japonského původu. Soud rozhodl ve prospěch žalující, které byla svěřena do péče dcera Marisol. Měsíc poté ho najala paní Osgoodová, aby léčil jejího syna, kterému dělá radost, když ubližuje ostatním.

Když Mildred najde ve svém pokoji sestru Bucketovou s magnetofonem, na kterém je nahrána lobotomie otce Andrewse, Mildred jí přizná, že je Edmundovou sestrou. Řekne jí i to, že není certifikovanou sestrou a že za války prokazovala vojákům milosrdenství. Bucketová jí slíbí, že jí pomůže, pokud ji podpoří. Společně se vydají za bohatou dárkyní, která pomáhá financovat léčebnu. Sdělí jí, že guvernér stáhl veškeré fondy a nemocnice bez nich nepřežije. K tomu přidají informace o narkomanství Dr. Hanovera a jeho minulosti s paní Osgoodovou.

Novou prozatímní ředitelkou léčebny je jmenována sestra Bucketová, když se za ni Mildred přimluví. Po nové ředitelce chce jednu laskavost, a to jmenovat Hucka vrchní sestrou. Dr. Hannover ze sanatoria uteče a vezme s sebou Charlotte, chce jí dál pomáhat v léčbě. Ubytují se v motelu, kde doktor zpanikaří, když zaklepe na dveře policie. Schová Charlotte do skříně, což u ní opět vyvolá trauma a jednu z jejích osobností. K doktorově smůle tu násilnou, takže skončí mrtvý.

Když se Charlotte probere, najde mrtvého Dr. Hannovera. Zavolá Mildred, která dorazí do motelu a odveze ji na autobus a poradí jí, ať vyhledá kliniku v Mexiku. Poté si zajde do železářství koupit pilu a odřeže Dr. Hanoverovi hlavu, kterou doručí paní Osgoodové a zinkasuje šek s odměnou. Paní Osgoodová donese krabici s hlavou jako dárek svému synovi, ale k jejímu překvapení skončí s vidlemi v zádech. Přesvědčil totiž sluhu Diega, aby ji zabil.

Mildred vyhledá sociální pracovnice, která jí a Edmundovi v dětství pomáhala. Mildred se jí svěří, že Edmunda našla a slíbila mu, že se sejdou za týden, až bude propuštěn z domova pro mladé delikventy. Edmund jí ale schválně řekl špatné datum a zmizel o den dříve. Sociální pracovnice jí prozradí, že Edmundova matka byla jeptiškou znásilněná jedním z knězů, které Edmund zabil.

Gwendolyn se chystá odstěhovat na východ, protože na západním pobřeží už práci nenajde. Mildred ji však přesvědčí, aby zůstala. Temnou skvrnou na jejich novém vztahu je, že Gwendolyn našli nádor a nemá moc času. Mildred má však peníze od paní Osgoodové a je pevně odhodlaná jí najít ty nejlepší možné doktory. Za vraždu paní Osgoodové je zatčen Diego, který tvrdil, že ho k vraždě přiměl její syn. Tomu ale policie neuvěřila. Při čtení závěti je polovina jejího veškerého majetku odkázána Karibské nadaci umění a ta druhá pak na péči její opičky Petunie. Henry má být podle poslední vůle umístěn do psychiatrické léčebny, kde má setrvat do konce života.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Te-Rez

Úžasný díl!

26.9.2020 | 17:57:06
Lucifrid

Ten Henry, to se povedlo. :D Konec Dr. Hanovera byl nečekaný a obrat ve vedení sanatoria taky.

webmaster, korektor
20.9.2020 | 21:02:49
Poolverine

To čo je.

překladatel
20.9.2020 | 14:54:45

Filtr seriálů
Reklama