Reign (Království) Rekapitulace epizody With Friends Like These

Rekapitulace epizody With Friends Like These

Rekapitulace epizody With Friends Like These

První epizoda čtvrté řady je již za námi, takže si teď můžeme zrekapitulovat, co vše se se v ní vlastně odehrálo. Kdo zemřel a kdo přežil?


2 0
16.2.2017

Čtvrtá řada Království odstartovala hned dvěma úmrtími a jedním pohřbem. Mary svou úlohu královny zvládla na jedničku. Epizoda S04E01 With Friends Like These.

Hned na začátku je královna Mary unesena poté, co byla zdrogována na pohřbu Loly. Opravdu byla omámená svěcenou vodou? Po probuzení zjišťuje, že se nachází u hraběte z rodu Gordonů, který jí nabízí katolickou ochranu, ale pouze pod podmínkou, že si vezme jeho syna, George. Ano, myslí to vážně.


Královna Elizabeth si chce udržet anglický trůn za každou cenu, a tak se snaží proti své sestřenici bojovat. Když se dozví, že si Mary plánuje vzít lorda Darnleyho, je odhodlaná toto spojenectví zmařit. Pošle Gideona, aby Darnleyho našel, ale ten místo toho navštíví Narcisse.

Narcisse a Gideon zjišťují, že Johnova chůva zná pravého strůjce pokusu zavraždit královnu Elizabeth, je jím John Knox. Bohužel chůva Renee zemře dříve, než se s touto informací stačí dostat před královnu. Elizabeth však po Knoxovi nepůjde. Prohlašuje, že s Mary jsou i tak nadále soupeřky, protože trůn je jen jeden.

Mary během útěku neváhá a na jednoho ze strážných vezme rovnou sekyru. Bezva, Mary! Na cestě se setká se svým bratrem Jamesem, kterého žádá, aby nehrál na více stran a vybral si. Jako správný bratr se postaví za svou sestru. Podle příkazů zabije hraběte, který ji unesl a ušetří zbytek rodu.

Narcisse a John se vracejí volní do Francie. Claude prožívá nejhorší období po smrti Leitha? Navíc její sestra Leesa, která je záhadným způsobem španělská královna, se snaží pro ni zařídit sňatek s Martelem de Guisem, který je zodpovědný za vraždu Leitha. To snad ne!

A asi nejsmutnější moment epizody byl pohřeb Loly. „Lola Fleming Narcisse byla matkou a manželkou. Mou lady a drahou, drahou přítelkyní. Nikdy nesmí být zapomenuta.“ Loučí se s ní Mary.

Co na epizodu With Friends Like These říkáte vy? Jste spokojení se startem čtvrté řady?

Foto: CW

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S04E16: All it Cost Her...

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @channina

Překlad sedí na verze Reign:

  • … HDTV.x264-KILLERS

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit.
O vaše dojmy a pocity z aktuální epizody se podělte v diskuzi.

Reklama

První upoutávka na čtvrtou řadu

Thumbnail Play icon

Představitelka Mary hovoří o finálové sérii

Rozhovor s Adelaide Kane o finálové řadě

Rozhovor s Adelaide Kane o finálové řadě

Představitelka skotské královny Marie Stuartovny prozradila fanouškům seriálu několik informací týkajících se nadcházející čtvrté řady. Předem tedy upozorňujeme, že článek obsahuje spoilery.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás