Reign (Království) Promo: 2x04 The Lamb and the Slaughter

Promo: 2x04 The Lamb and the Slaughter

Promo: 2x04 The Lamb and the Slaughter

Když je pastýř napaden stínovými jezdci, Bash a lord Condé vyšetřují to, co by mohlo být neklidem temných duchů, nebo začátkem náboženské války. Mary přezkoumává svůj vztah s Lolou kvůli blížícím se křtinám, s Francisovým nelegitimním synem jako poutem a zároveň překážkou mezi nimi. Greer se rozhodne plně ovládnout svůj osud, když se Leith vrátí ke dvoru. Mezitím Lola cítí neznámé nebezpečí z přítomnosti lorda Narcisse, který představuje svou novou nevěstu.

2 0
21.10.2014

Thumbnail Play icon

Diskuze /16

Teryka

No já být královna a tchýně by mě takhle ,,pronásledovala", tak nevím nevím :D Každopádě jsem zvědavá, jak to vyřeší s dítětem, jestli se jim opravdu narodí…

22.10.2014 | 13:40:54
Teryka

Nějak to přestávám chápat – královna, která se neustále kamarádí s milenkou svého manžela, místo aby ji poslala někam pěkně daleko, královna, která je těhotná a krvácí a místo odpočinku a doktora jde na křtiny nelegitimního syna jejího manžela a nakonec potratí, což všudypřítimné Catherine unikne či co. Nevím, kam by s tímhle přístupem v tehdejší době došla.!

23.10.2014 | 13:18:00
Amanda87

Že krvácí a nakonec potratí? něco mi uniklo?!?

23.10.2014 | 14:02:50
Amanda87

Ale tak či tak, už bylo hodněkrát zmíněno, že s historií tento seriál nemá nic společné. Pro mě je to jednoduše romantický příběh s nádechem historie a tak to taky beru :)

23.10.2014 | 14:04:36
Teryka

Nebylo to označeno jako spoiler?! Každopádně souhlasím, že je to romantika s kapkou historie, spíš mi obecně její (Mary) přístup přijde hodně naivní ohledně dítěte Loly, toť vše :)

23.10.2014 | 14:40:42
Amanda87

Ouuu…ano ano, omlovám se, reagovala jsem na ten spoiler a nedošlo mi, že můj příspěvek již není označený…jak to mohu napravit?

23.10.2014 | 15:37:24
Teryka

To vůbec nevím… Taky jsem někdy chtěla upravit svůj příspěvek a nepřišla jsem na to, jak se to dělá…

23.10.2014 | 15:54:15
Amanda87

Popvé od začátk vysílání ve mě tento díl vyvolal pocit pláče…opravdu mi to bylo líto…potrat je hrozná věc. Naštěstí jsem ho nikdy nezažila, ale dítě už mám…závěrečná scéna byla dosti emotivní. Francis už to má jistý, dítě má. I když ho chce pochopitelně s Mary, tak jednu věc už spolu mít nikdy nebudou a to je vzájemná radost z prvního dítěte, čekání na to, jak se narodí, jak bude vypadat…ted je situace taková, že ho má Francis s Lolou, ale není to úplně ono…Ale chudák Mary, bylo mi jí tak líto. Říkala jsem si, k čemu je takový díl, kdy v jednu chvíli máme radost z očekávání Frary baby a vzápětí jsme smutní z potratu. Nejspíš to má jejich vztah posílit. Jelikož měla měry představy o holčičce s blonďatými vlásky, tak stále doufám, že se toho radostného očekávání dočkáme :) krásnou noc všem, Frary forover…

24.10.2014 | 1:32:43
Teryka

Já si myslím, že se nejspíš budou držet předpovědi Nostradama, že děti mít nebudou. Četla jsem rozhovory s herci a Adelaide mj. zmiňuje, že jejich vztah asi nebude v budoucnu moc ideální, něco ve smyslu, že ,,když přestanete sdílet lože, jsou problémy na obzoru." A spekuluje se hodně o druhém manželství a následných dětech (tak, jak to bylo ve skutečnosti). A taky ,,Bash" zmínil, že se stane něco, z čehož budou diváci dost překvapení. Asi něco v jeho vztahu s Kennou, protože prý spolu možná nezůstanou… Každopádně jak se ráda dívám na jednotlivé díly opakovaně, u tohohle nevím, jestli ho budu chtít vidět znovu. Byli tak štastní… Ale podle mě vůbec na ty křtiny neměla chodit. A ani je podporovat. Přijde mi, že jen tak upevňuje vazbu Loly s Francisem ohledně jejich syna. Nehledě na to, že prostě spát s budoucím manželem své přítelkyně, i když to zrovna vypadalo, že už spolu nebudou, je hnus. Protože ona by se vrátila a věděla to, že Mary ho miluje a ona s ním spala… Jsem dost zvědavá, jestli a jak se bude potrat v přístím díle řešit a jestli Francis postupně nebude na Mary naštvaný, že mu pořád nedala dítě (když tehdy veškerá ,,zodpovědnost" za početí a narození dítěte ležela na ženě).

24.10.2014 | 12:28:40
Amanda87

No výborně, jestli to bude opravdu tak jak píšeš, tak se mi to bude líbit čím dál méně. Začíná se to kazit bohužel. Scénáristi musí vědět co chtějí, ale zároveň musí vědět, co chtějí fanoušci. Pokud zničí " Frary ", budou mít méně fanoušků. Já mám ráda podložené historické seriály, třeba Tudorovci v podstatě sedli a žádná romantika to nebyla, tak jsem to brala. Ale tady šlo hlavně o romantiku, trojúhelník, intriky, zábavu a sem tam historii…pokud je od sebe odtrhnout a budou se chtít zaměřit na následnou smrt Francise, odjezd do Skotska a nakonec té naší milé Mary na třetí pokus useknout hlavu, tak mě to hodně zamrzí…to si měli vybrat jiný historický milostný pár, i když tehdy to vůbec nebylo o lásce, ale jen o státních zájmech…no jo, ale je to pořád jen seriál :)

24.10.2014 | 13:24:15
Teryka

Souhlasím, Tudorovci byli hodně o historii samozřejmě s tím, že to nějak museli ,,přibarvit", aby to bylo atraktivnější. A Reign je přesně spíš romantika inspirovaná historií. Když už z Francise udělali dospělého, silného muže a krále, který má dokonce nemanželské dítě, proč by nemohli mít s Mary holčičku, když už teda ne syna-dědice trůnu. Nj, ale nějak je to napsané a teď se uvidí, co dál.Ale pochybuju, že by se dostali až k popravě, možná tak spíš ke druhému manželství, pokud teda bude vůbec další série. Teď se spíš pořád řeší duchové a odplata. A zajímalo by mě, jestli se vrátí Nostradamus a Clarissa. A to je pravda – láska tehdy nehrála roli, nikdo se neptal, s kým se chceš oženit/za koho se vdát. Láska byla výjimečná. No, uvidíme :)

24.10.2014 | 13:54:07
NinaQ

No pokud bude dál upadat sledovanost, tak se obávám, že to druhou serií skončí. :( Jinak z potratu jsem smutná. Doufám, že Mary znovu otěhotní, i když tomu nedávám nějaké šance.

27.10.2014 | 18:33:53
Amanda87

To ta sledovanost upadá tak moc? upadala i u TVD a stejně se točí další a další a tak či tak při úpadku to jen tak neskončí, TVD to neutáhnou sami…takže se konce série moc nebojím, spíš se bojím pokračováním příběhu…Mary si hraje na tvrdou a zásaditou královnu a pak ututlá potrat a jde na křtiny kamarádce, která se jí vyspala s bývalým snoubencem a se kterou ještě 20 minut zpět byla ve sporu…Jen aby byl Francis šťastný…tohle byla celkem slátanina. Doufám, že to všechno bylo jen pro upevnění vztahu Frary, pač jinak ten záměr toho dílu nechápu

27.10.2014 | 20:14:52
Teryka

Souhlasím, lítalo to sem tam, těhotenství… Nic. Potrat… Nic. Žádná návaznost. A opravdu nechápu Marry, když ví, jak je důležité, aby měla dítě, nejen kvůli království, ale hlavně kvůli ní a Francisovi, obzvlášť, když on už dítě má. Tak místo toho, aby se šetřila, tak se rozčiluje, pije alkohol a ještě jde na křtiny své ,,kamarádce"? Na druhou stranu možná tehdy nevěděli nic o tom, co těhotné škodí a královna si nemohla dovolit se šteřit, nevím. Každopádně mi to taky přijde jako taková slátanina bez hlavy a paty.

28.10.2014 | 11:36:18
Nalito

Vtedy mali celkom problemy s pitnou vodou, takze ju nahradzali vinom pocas celeho dna..v sucasnej dobe, by sme tam vsetci behali opiti, no oni boli uz na tie mnozstva zvyknuti :) :D ja sa hlavne bojim, ze po poslednom diely Mary smutna odide a Conde ju bude chlacholit a mozno z toho nieco vznikne, pobozkaju sa, co ja viem..ale ak to Francis zisti, zas sa nastve a urobi nieco ako s Oliviou a to uz to asi dalej ani nebudem pozerat

30.10.2014 | 20:28:20
Teryka

To je pravda, vím, že to tak bylo s vodou v Anglii (že ji nikdo nepil), ale bylo to asi tedy ,,plošný problém". Taky si myslím, že někoho cestou potká. jenže jestli je pak Francis ,,přistihne", bude se historie opakovat jako s Bashem a to už by bylo vážně moc. Myslím, že Conde bude hodně naštvaný, že Francis propustil ty katolíky, co mu zabili synovce, tak snad neprovede nějakou ,,hloupost" jako pomstu…

30.10.2014 | 20:36:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S04E16: All it Cost Her...

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @channina

Překlad sedí na verze Reign:

  • … HDTV.x264-KILLERS

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit.
O vaše dojmy a pocity z aktuální epizody se podělte v diskuzi.

Reklama

První upoutávka na čtvrtou řadu

Thumbnail Play icon

Představitelka Mary hovoří o finálové sérii

Rozhovor s Adelaide Kane o finálové řadě

Rozhovor s Adelaide Kane o finálové řadě

Představitelka skotské královny Marie Stuartovny prozradila fanouškům seriálu několik informací týkajících se nadcházející čtvrté řady. Předem tedy upozorňujeme, že článek obsahuje spoilery.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás