Revenge (Pomsta) Exodus: Rekapitulace zimního finále

Exodus: Rekapitulace zimního finále

Exodus: Rekapitulace zimního finále

Zimní finále je za námi. Pomsta Emily Thorne směřovala k jedinému – zničit rodinu Graysonových, nechat Victorii a Conrada pykat za hříchy spáchané na jejím otci. Kvůli nátlaku ze strany Jacka musela svou pomstu uspěchat a přejít k plánu B. Kdo jste epizodu viděl, víte, jak plán dopadl. Kdo ne, raději do článku nevstupujte. Čeká vás v něm totiž podrobná rekapitulace, kdy se pokusíme zjistit, proč vše dopadlo tak, jak dopadlo.


2 0
21.12.2013

Biblická kniha Exodus pojednává o propuštění Izraelitů z otroctví Egypta pomocí Boží síly seslané na Mojžíše. Epizoda Exodus v pomstychtivém seriálu Revenge pojednává o pomstě pro rodinu Graysnových, která je odplatou za jejich minulé hříchy.

Vskutku. Pouze Emily umí pomstu učinit krásnou. Hned na úvod jsme se znovu přenesli k zlomové chvíli, kdy Emily Thorne dotahuje svou pomstu ke konci. A pak střih na odběr krve. Mňamka pouze pro silné povahy. Vždyť krev je nejmocnější věcí na světě. A tak Emily využije Conrada, aby dostala Victorii zpátky na seznam hostů. Navštíví ji poté, co znovu odkopne Lydii a mile rád své budoucí snaše vyhoví. 


Sara je zlatíčko, ale ať se holka sebere. Navštívit Daniela v den svatby? Nic horšího snad nemohla udělat. Ok, mohla. Nabídnout free sex Jackovi. A pak se pokusit o sebevraždu. Chudáka Dannyho rozhodila, tak pak se nemáme divit, že se nám ženich opíjí a nakonec ve chvilce slabosti… no, vždyť víte… 

Nějaký ten dobrý skutek udělal alespoň Conrad, když vyhledal Patricka a přivedl ho zpátky k Victorii. Samozřejmě neopomněl snůšku výhrůžek, ale mělo to v sobě cosi milého. Patrick ji doprovodil na svatbu a Victorii učinil tento den snesitelnějším. Nechyběl ani společný tanec. Za sebe musím napsat, že Victoria po jeho boku doslova zářila, vyjma momentu, kdy Em vítězně kráčela k oltáři a Vicky vypadala, že vybuchne zlostí.

Očekávali jsme krásnou scénu na rozloučenou, a co nám dali tihle dva? Hádku. Emily se Jackovi před půl rokem přiznala ke své skutečné identitě a nyní po dalším půlroce dosvědčila, že to ona ho tehdy zachránila z „Amandy“, a že byla s Amandou v posledních chvílích jejího života. Vytočenému Jackovi nepřišly na jazyk zrovna ta nejhezčí slůvka. Ale aspoň, že to on nebyl střelcem…

Patrick je milý, vypadá to, že si s Nolanem rozumí, ale oddanost k matce vítězí. Nolan rád vyslyší prosbu své kamarádky, ať Patricka vyláká ze svatebních oslav, aby nenastoupil na palubu lodi. Svým kouzlem a upřímností ho získá zpátky. Mezitím se Emily vypořádává s Lýdií, která si umanula vydíravě si přivlastnit svůj bývalý dům a mimoto se ještě vetřela na plavbu po boku Conrada.


Charlotte se konečně přestala stavět proti Emily a láskyplně ji nazvala svou "téměř"sestrou. Snad jí její vřelý vztah vydrží, neboť bude potřeba, aby mohla v budoucnu Emily pomoci, či odpustit, bude-li to potřeba. Po jejím odchodu z místnosti se vplížil Aiden, který své drahé polovičce pomohl navléknout svatební podvazek. No jo, tu dokonalou animaci jsem si nemohla odpustit :-)

SVATEBNÍ OBŘADCo krásnějšího by nám mohli na obrazovce ukázat, než Nolana, který vede Emily uličkou a Emily s vítězným výrazem ve tváři, když se dívá na Victorii. Emilyin svatební slib byl naprosto pravdivý a při zmínce sdílení nezlomitelného pouta mohli diváci znovu vzpomenout na Amandinu smrt ze zimního finále 2. série. A pak už jen JOOO. Ona to dokázala. Vzala si „syna té mrchy“. Polibte nevěstu.Už při svatebním tanci byl Daniel malinko přiopilý a Emily se začala obávat selhání svého plánu. Po její bok však nastoupil Nolan, který ji znovu uklidnil. Citlivějším povahám se jistě zaleskly oči, možná i uronili slzu, při Nolanově loučení.

Čí je to vina, že všechno přišlo na zmar?

Po celou dobu měla Margaux plné ruce práce s focením události. Chtě nechtě vehnala Conrada znovu do náruče Lýdii, která se, jak jsem již zmínila výše, vecpala na palubu. To ona zapříčinila změnu průběhu Emilyina plánu. Nebýt jí, nevyjde Victoria ze své kabiny a Daniel by pak neměl možnost vyslechnout pravdu o klamu s falešným těhotenstvím. Ani zásah Aidena nepomohl. Victoria by sice již neměla alibi, ba naopak – ze vzteku nad získanou fotografií vzala zbraň a střelila. To by klaplo. Ale zahodila svůj náramek, který obsahoval střelný prach. Jediný věrohodný důkaz proti ní. Navíc, rozhovor si vyslechl opilý Daniel rozrušený Sářiným pokusem o sebevraždu. Jeho milovaná Emily ho dva roky tahala za nos a vymyslela si těhotenství, aby ho dotlačila do chomoutu. To není hezké. Em, měla by ses stydět… Vše ale bylo nutnou součástí jejího plánu pomsty.Takže jsme se nakonec nedočkali střel naplněných kapkami krve, ale Emily schytala dvě naprosto skutečné rány přímo do břicha. A nikoli od královny Victorie, ale od jejího zhýčkaného syna. Koho jste si představovali jako střelce vy? (Vsuvka: jak někdo může vypadat tak dokonale po postřelení a při přepadávání přes palubu? :-D)

Aiden svou část odehrál dobře, ale Emily se včas nestavila na smluvené místo. Epizoda končí ve chvíli, kdy Aiden a Jack, který se přišel řádně rozloučit, najdou vyplavené svatební šaty se dvěma svrnami od krve a dírami po kulkách. Emily nikde…

Pokud se vám finále líbilo, pak je to skvělá zpráva. Pokud jste spíše zklamaní, vemte si čas a popřemýšlejte nad zpracováním epizody – proč to tak muselo být… třeba změníte názor :-)

Diskuze /2

DixiePixie

Finále bylo úžasné, málem jsem u toho zapomněla dýchat, jak jsem byla nervózní, protože bylo jasný, že se něco pokazí. Nemůžu se dočkat dalšího dílu :)

21.12.2013 | 22:10:52
popineta

nejkrásnější pro mě byl ten zoufalý poct v jackových očích na té pláži, to mi dalo naději

22.12.2013 | 22:39:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Finále seriálu

10. května 2015 byla odvysílána poslední epizoda Emilyiny čtyřleté cesty za pomstou. Stanice ABC seriál ukončila po čtyřech sériích a celkově 89 epizodách.

Když vám všechno, co jste milovali, bylo ukradeno… někdo musí zaplatit.

Thumbnail Play icon

Reklama

Nejoblíbenější díly seriálu

Toto není příběh o odpuštění

Thumbnail Play icon

Hlídejte si nás