Revenge (Pomsta) Rekapitulace 4.05 a 4.06

Rekapitulace 4.05 a 4.06

Rekapitulace 4.05 a 4.06

Připomeňte si poslední epizody s04e05 Repercussions a s04e06 Damage. Epizody byly hodně dějově propojené. To, co se rozpoutalo v pátém díle, se dokončilo v dílu s náležitým názvem Damage (z překladu škoda, újma, zničení apod).


0 0
9.11.2014

Začnu s touto slečnou. Louise Ellis je hodně vytrvalá zrzka. Její plán je tak jednoduchý, až je geniální. Nechávala nás na vážkách, ale zdá se, že jediné, oč jí skutečně jde, je pozornost ze strany Victorie Grayson. Hledá mateřské přijetí, které si ve vlastní rodině nevysloužila. Nebo je v tom víc? S dalšími díly se dozvíme. Nicméně palec nahoru za to, že jde tahle holka skoro až přes mrtvoly. Zatím jen skoro… její pohled na Margaux moc láskyplný nebyl!

Díky Louise se Daniel odráží ode dna a dostává se znovu do normálu. Dělá něco, co ho baví a i s Margaux to zřejmě klape. Margaux se pak daří dvojnásob. Sice se jí nepodařilo podplatit zaměstnance hotelu, kde pobýval David Clarke, ale získala něco lepšího. S pomocí Emily Thorne znovunabyl David svůj domek u pláže a Margaux získala práva na jeho příběh. Kdyby jen tehdy Emily tušila… sice si svého otce přitáhla blíž, ale umožnila tak veřejnou potupu jejího parťáka Nolana :(


To už jsem ale odskočila dále. Co bylo mezitím? Přece snaha Emily dostat se ke svému otci a snaha Victorie jí v tom za každou cenu zabránit. Dokonce tomu pomohla i Charlotte, když z hotelového pokoje odvedla Davida, aby se seznámil se svým ne-vnukem a pozdravil se s Jackem. Davidovo pídění po osudu jeho dcery se odstartovalo u jejího hrobu, který navštívil, ale tady se rozjelo na plné obrátky. Amanda měla být finančně zajištěná díky profitu Nolcorpu, ale přitom žila s Jackem v pokoji nad barem… Mezitím se Emily setkala s Victorií a příjemně si popovídaly o tom, co se asi tak stane, až se David dozví o přeživší Amandě. Ať už si Em vzala Victoriina slova k srdci či ne, stalo se, že její úsilí setkat se s otcem vyústilo pouze ve snahu přiblížit si ho a dostat ho ze spárů Victorie.Druhá epizoda byla o něco zajímavější. Především akčnější. A to hlavně díky postavě, od které bychom to nejspíš nečekali. Charlotte se ukázala jako správná bojovnice z rodu Clarků. V páté epizodě se Davida někdo pokusil porazit autem. Muž, se kterým se Charlotte seznámila v baru. Muž, který ji chtěl nyní použít jako živou návnadu. Muž, který skončil jako mrtvá návnada pro červy. Komu zavolat, když jsem někoho zabila? Své starší sestře, kterou jsem se pokusila zabít jen o pár týdnů dříve… Emily mladší sestře nejenže pomůže, ale otevře jí oči i mysl. Charlotte se rozhodne převzít kontrolu nad svým životem a odchází na léčbu.


Osobně se mi začíná líbit dějová linka Bena a Jacka. Správnák Ben, který se rozhodně nehodí k naší pomstychtivé rebelce Emily, se mění. Začíná kolem sebe vidět lži, podvody a machinace. Sice chvíli podezříval Jacka ze zabití Conrada Graysona, ale staré spory jsou naštěstí zažehnány a na světlo vychází střípky, které nás možná dovedou k pravdivému příběhu o Davidovi. Na stopě je i Emily, která se vloupala do prostor, kde měl být její otec vězněn – do prostor, které byly perfektně narafičeny. Oh, taky milujete Em v té její černé mikině s kapucí, svázanými vlasy, jak si hraje na agentku z akčního fantasy snímku? Tentokrát nám předvedla pavoučí ženu, když se dokázala rychle ukrýt ve výklenku zdi nad dveřmi.

A dostáváme se k Davidovu velkému večeru. Večeru, kdy povyprávěl část svého příběhu, ale povedlo se mu zničit jedno velké přátelství a naši náladu. V živém vysílání obvinil Nolana z krádeže Amandina dědictví. Nolan tak doplatil na Amandiny lži a od naštvaného Davida si vysloužil ránu pěstí. David se dle Nolanových slov změnil v muže horšího, než byl Nolanův otec… David se pak odebral do svého domku a požádal svou milovanou Vicky, aby tam zůstala s ním.Uvidíme, čeho se dál dočkáme. Hlavní otázkou zůstává, zda David pozná svou vlastní dceru. Charlotte řekl, že jí poznává podle očí. A to ji viděl jen jedinkrát jako mrně. Pozná dcerku, kterou několik let vychovával?

Diskuze /2

Zrnko

Jestli ji nepozná, to už by byla pěkná hovadina. Navíc tetování, toho by si mohl „omylem“ všimnout a bylo by to jasné. Ale bojím se, že Em bude zklamaná, co se to z jejího otce stalo…

9.11.2014 | 16:49:44
AmandaClark

Aj mňa by veľmi sklamalo, keby ju nespoznal… Predsa len, Charlotte spoznal :( ale už to bolo zvláštne, že keď videl svadobnú fotku akože Amandy, tak mu nedošlo, že to nieje jeho dcéra… Možno si to len dobre neuvedomil, ale ak teraz Ems nespozná, tak to bude na držku…

9.11.2014 | 19:19:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Finále seriálu

10. května 2015 byla odvysílána poslední epizoda Emilyiny čtyřleté cesty za pomstou. Stanice ABC seriál ukončila po čtyřech sériích a celkově 89 epizodách.

Když vám všechno, co jste milovali, bylo ukradeno… někdo musí zaplatit.

Thumbnail Play icon

Reklama

Nejoblíbenější díly seriálu

Toto není příběh o odpuštění

Thumbnail Play icon

Hlídejte si nás