Revenge (Pomsta) Rekapitulace dílu 3.12 Endurance

Rekapitulace dílu 3.12 Endurance

Rekapitulace dílu 3.12 Endurance

Emily se navrátí vzpomínky a kvůli vině ze selhání jejího plánu pomsty se rozhodne skončit s tažením proti Graysonům. Zásahem osudu se ale ve vteřině vše změní.


0 0
19.1.2014

Návrat vzpomínek

Emily má za sebou bolestný návrat vzpomínek, které ji po těžkém zranění opustily. Poznává Nolana, ví, kým byla postřelena a bohužel si vzpomíná i na selhání své mise. Victoriin tah, dostat Emily do sídla a mít ji tak pod kontrolou, napomůže rozhodnutí Em o ukončení tažení proti Graysonům. Nepomohou ani rady přátel a domlouvání ze strany dcery samotného Takedy. Dokonce, ani když se Emily dozví od (spokojené) Victorie, že nebude moct mít děti… i v této chvíli pomýšlí pouze na to, jak odejde s Aidenem.

Nikam nejdu!

Emily byla tak nerozumná, že se ani nesnažila ututlat svou minulost, když Niko zjistila, že se chystá odhalení jejího boxu s dvojím nekonečnem. Jak Nolan věděl, že má obsah vyměnit? Snad Niko varovala aspoň Aidena. Victoria konfrontovala Emily a výhružně oznámila postup svého plánu, jak pošle Emily Thorne ke dnu a vyžene ji ze společenských kruhů. Možná TO bylo pro Emily tak nepředstavitelnou myšlenkou, anebo prostě jen znovu zatoužila pomstít se Victorii. Rozhoupala se a navrátila ke své misi. Plán B nebo C?


Před svolanými novináři vyšla novopečená Emily Grayson s historkou o vině Lydie Davis. Aidenovi oznámila, že se nikam nechystá, ale zůstane v sídle po boku svých nepřátel. Vypadalo to, že jejich vztah je u konce. Moc nevěřím Aidenovým slovům, že to zvládne. Uvidíme, co přinese čas. Pro nás je hlavní, že Em je znovu v plné polní a připravena vést svůj boj. Najevo to dala v obývací hale, kde spolu s Victorií a Danielem vysoudila svůj permanentní pobyt v sídle Graysonů. Danny se nezdál jako spokojený novomanžel.

Co nového u přátel?

Tato epizoda se převážně točila okolo Emily, více než obvykle. Vedlejší dějové linky byly sice časté, ale vždy poměrně krátké. Dozvěděli jsme se něco nového o sestřičce Niko a její minulosti s Aidenem. Snad nám ho brzy nesejme, když se rozhodla uskutečnit plán pomsty za svého otce, kterého zabil. Růžky začal vystrkovat i Patrick. Ne, že by jeho činy byly vyložené špatné. Naopak, úmysl byl čistý, ale pěkně se u toho zašpinil. Zneškodnit Nolana a zničit tak unikátní vztah jen pro pravdu o svém otci? Máš mít, co's chtěl, hochu. Jack asi brzy přestane hrát na upřímnost, protože s pravdou zavařil Margaux a jejímu článku. Zato ani trochu pravdy již není v Danielovi. Lhát své milované? Naivka Sarah mu to celé zbaštila a už jim plánuje pohádkovou budoucnost. To jí Emily nedaruje.

Málem bych zapomněla zmínit tu skvělou scénu, v níž Jack vpálil pěknou ránu Danielovi přímo do obličeje. Sarah v té chvíli nechtěla o Danielovi ani slyšet, natož se s ním setkat a pohotový (a rozzuřený) Jack zakročil. Musel si to pořádně užívat. Podobně jako my u obrazovek.

Diskuze /10

téčko171

Pardon, viděli jsme stejnou epizodu? Právěže kvůli té lékařské zprávě, podle které už nemůže mít děti, se rozhodla zůstat a pokračovat, Nolanovi dala vědět přes vysílačku v plyšákovi, aby vyměnil obsah Infinity boxu a nechal Victorii si myslet, že je prostě jen nějaká ziskuchtivá podvodnice.

#2 HermiJ #6 pasazer
webmaster
19.1.2014 | 16:27:27
HermiJ

#1 téčko171: Já z toho měla dojem, že Em se rozhodla až poté, co Vicky viděa box. Vysílačkou pak totiž Nolanovi sdělila, že mu děkuje, že boxy vyměnil, ale nikde není řečeno, že to bylo na její popud. Tvou teorii nezavrhuji, ale myslím si, že obě varianty jsou možné.

#7 téčko171
webmaster
19.1.2014 | 19:47:35
téčko171

Tak ale ono to přece vyplývá i z toho rozhovoru s Aidenem na terase Beach housu, kde mu říká, že jí Graysonovi sebrali všecko – otce, matku, nejlepšího přítele a teď tohle (myšleno možnost počít) a proto tam musí zůstat a bojovat dál, zatímco Aiden jí říká, že právě proto by měla odejít s ním, aby nenechala Graysonovi sebrat jí i jejich budoucnost.

#4 HermiJ
webmaster
19.1.2014 | 20:35:40
HermiJ

#3 téčko171: Ano, ale to jsme už o několik scén dále, možná i o nějaký ten den dále… V té chvíli už byla rozhodnutá nevzdat se, zato ihned po zjištění své neplodnosti to chtěla skončit.

webmaster
19.1.2014 | 20:39:56
Mass

To že Em nebude moct mít děti je velmi kruté. Divím se, že potom všem co si musela protrpět, to opravdu nevzdala. Za to jí patří můj obdiv. I když jsou názory různé, hlavní je, že Em zůstala a bude bojovat! Pomsta bude sladká..

webmaster
19.1.2014 | 21:39:21
pasazer

#1 téčko171: přesně tak jak říkáš to je…

19.1.2014 | 23:31:56
téčko171

#2 HermiJ: Navíc, kdyby bylo rozhodnutí vyměnit boxy jen na Nolanovi bez toho, aniž by mu předtm dala Emily instrukce, tak by ten box v prvé řadě imho nevyměnil, ale úplně ho uklidil a sejf nechal prázdný, aby Patrick nešlohnul nic. Proč by, bez jejího vědomí, nastražil jiný box s falešnými údaji?

#8 HermiJ
webmaster
20.1.2014 | 15:04:46
HermiJ

#7 téčko171: Myslím, že by ho neukryl. Patrick věděl, kde ho má, to Niko slyšela. Chápu, jak to celé myslíš, ale ještě jsi mě nepřesvědčil/a :D Pojala jsem to po svém. Ale jsem hrozně ráda za takovou odezvu, že o tom přemýšlíš a kritika je taky občas zapotřebí ;-)

#9 téčko171
webmaster
20.1.2014 | 16:22:26
téčko171

#8 HermiJ: To na tom přece nic nemění, že to Patrick věděl, tak by prostě Nolan ten box schoval a Patrick by otevřel prázdný sejf a co jako? To mu tam měl strčit dárkový koš za to, že se ho pokusil ožrat a pak ho knockoutoval? Prostě mám za to, že bez výslovné žádosti Emily neměl Nolan žádný racionální důvod nastražit do sejfu falešný box s informacemi podkopávající Emilinu věrohodnost – bankovní výpisy o tom, že není tak majetná, jak se vydává, falešná minulost podvodnice -, místo toho, aby prostě jenom schoval pravý box do bezpečí a dál to neřešil, ledaže by to tak Emily od začátku chtěla.

#10 HermiJ
webmaster
20.1.2014 | 16:45:58
HermiJ

#9 téčko171: Argumentuješ dobře, s tímto souhlasím. Já ve své domněnce vycházím z toho, jak se Em tvářila, když našla Vicky nad infinity boxem – vystrašeně. A nezdálo se mi, že by to hrála. Byla na ní vidět úleva, když Vicky vytáhla články o Danielovi. A pak děkovala Nolanovi, že díky němu může pokračovat v pomstě. Prostě mi to zní, že impuls vyšel z jiných úst, než z jejích.

webmaster
20.1.2014 | 18:13:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Finále seriálu

10. května 2015 byla odvysílána poslední epizoda Emilyiny čtyřleté cesty za pomstou. Stanice ABC seriál ukončila po čtyřech sériích a celkově 89 epizodách.

Když vám všechno, co jste milovali, bylo ukradeno… někdo musí zaplatit.

Thumbnail Play icon

Reklama

Nejoblíbenější díly seriálu

Toto není příběh o odpuštění

Thumbnail Play icon

Hlídejte si nás