Revenge (Pomsta) Rekapitulace dílu Epitaph

Rekapitulace dílu Epitaph

Rekapitulace dílu Epitaph

Showrunner Sunil Nayar oznámil před odvysíláním zimního finále, že příští smrt přinese do seriálu novou dynamiku. Rozhodně věděl, o čem mluví, protože nový rok ukázal na obrazovkách progresi. Motiv pomsty zůstává, ale od pilotního dílu jsme pokročili.


5 0
12.1.2015

Seriál začal snahou mladé dívky pomstít křivdu spáchanou na jejím otci a jí samé. Později zjistila, že lidé, kteří mohou za otcovo uvěznění, mohou i za jeho smrt. Ani dívčinu matku nenechali žít bez povšimnutí. Pak vyplavala na povrch další odhalení, vina na smrti nejlepší kamarádky, chladnokrevná smrt jejího snoubence… a odhalení zdrcující pravdy, že její otec byl po celou dobu naživu. To je pořádný kus příběhu. Ale musíme si uvědomit, že bez podobných změn by každý seriál, každý příběh, velmi rychle zanikl. Leží tu před námi seriál pod totožným názvem Revenge, trochu jiným obsazením, ale se stejným motivem. Pomsta.

Jistě, nešlo o radikální změnu ze dne na den, scénáristé nás na vše pomalu připravovali, ale v závěru je toho docela dost.


Co se změnilo?

Díl začal přesně, kde skončil v prosinci. Výraz ve tváři Emily sice nesl náznak lítosti. Nad Danielem, snad i nad Victorií. Její nenávisti však neubylo. V této chvíli není čas na lítost, musí se jednat. Malcolm Black se shání po dceři, a tak David vymyslí plán, který by je mohl dočasně uchránit. Emily bere vinu za vraždu Daniela Graysona na sebe a David se postará o odstranění těla Kate. David z obav z prozrazení ponechá Victorii u své dcery. On byl vězněn její vinou dvacet let, ona ten jeden den překousne.

Fiktivní verze se nezamlouvá pouze Benovi, ale Emily ho dokáže přesvědčit při soukromém rozhovoru, když upřímně promluví o svém vztahu s Danielem a svatbě ze špatných důvodů.

» Emily se nechtěně stane veřejně známou vražedkyní; Jack zápasí s výčitkami kvůli Kate; Margaux truchlí a vyhlašuje Emily válku; Emily a Victoria jsou nuceny dočasně spolupracovat

Předtím, než se David vydá na Danielův pohřeb, svěří se své neústupné dceři, že by se ten den konal pohřeb tak či onak. Plánoval onu noc zabít Victorii… Emily není dovoleno zúčastnit se pohřbu, ale rozloučit se přijde, byť jen z povzdálí. Ani Charlotte nezavolají z léčebny domů. Zúčastnila se ale Louise. Přinesla Victorii fotku Emily z novin, která celou tuto událost započala. Ukradla ji Nolanovi, čímž si vysloužila Victoriino přátelské přijetí.

Nolan se mezitím snaží přispět svými počítačovými superschopnostmi pátráním po Malcolmu Blackovi. Hlídá aplikaci, která by měla hlásit jeho lokaci a cesty letadlem. Když vzlétne letadlo mířící na jih, oddechne si. Rozhodně si neoddechli fanoušci, kteří s napětím sledovali scénu, kde Malcolm Black vystupuje z auta a po pár vteřinách zavraždí policejního šéfa Alvareze.

» zdá se, že se Louise zdrží v seriálu déle; Charlotte se neukázala; Davidův plán je skutečně hodně velký, určitě skrývá ještě mnoho překvapení; Daniel je pohřben, jedna etapa končí; další smrt v seriálu; Nolan se opravdu spřátelil s Louise a zůstává IT králem; Malcolm Black vstoupil na scénu a už chápeme, proč je třeba se ho bát

Co je však podstatné – už se nemstí pouze Emily/Amanda, ale téměř všichni hlavní hrdinové.

Nezapomeňte epizodu ohodnotit, aby se žebříčky v bočním menu trochu pohnuly :) Děkujeme.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Finále seriálu

10. května 2015 byla odvysílána poslední epizoda Emilyiny čtyřleté cesty za pomstou. Stanice ABC seriál ukončila po čtyřech sériích a celkově 89 epizodách.

Když vám všechno, co jste milovali, bylo ukradeno… někdo musí zaplatit.

Thumbnail Play icon

Reklama

Nejoblíbenější díly seriálu

Toto není příběh o odpuštění

Thumbnail Play icon

Hlídejte si nás