Revenge (Pomsta) Rekapitulace zimního finále čtvrté série Pomsty

Rekapitulace zimního finále čtvrté série Pomsty

Rekapitulace zimního finále čtvrté série Pomsty

Zimní finále nás provedlo Danielovu hrbolatou cestou k vykoupení. Dočkali jsme se několika flashbacků, dojemných scén, ale i pořádné rvačky. Pojďme si připomenout, co se odehrálo v zimním finále 4. série.


7 0
28.12.2014

Už to byla dlouhá doba, co jsme naposledy navštívili Hamptonskou párty. A zimní finále bylo ideální příležitostí.

Nolan nedávno Louise svým chováním velice zklamal, později ho dohnaly výčitky. Snažil se Louise upřímně omluvit a být s ní zase za dobře. Louise je možná šílená, ale to Nolan někdy taky. A spolu jsou strašně roztomilí, proto mám tyhle dva v seriálu rád. Louise Nolanovi odpustí a společně se rozhodnou uspořádat párty při příležitosti znovuotevření jachtařského klubu. Večírky jsou ovšem pro Emily bojiště. Ideální místo, kde se můžete schovávat za falešné úsměvy, pěkné šaty a drinky. Jack na párty nedorazil sám, ale v doprovodu s agentkou Kate Taylor, kterou má Emily v plánu využít k vyhledání Malcoma Blacka. Emily nám předvádí své mistrovské ninja schopnosti a bez povšimnutí ukradne na toaletě Kate telefon, pomocí něhož se Nolan pokusí zaměřit tajemného pana Blacka.


Ale protože Jack mizerně odvádí práci rozptylování jeho doprovodu, Kate zjistí, že jí Emily ukradla telefon a vymyslí si příběh o Malcolmovi a její matce. Emily jí to sice nebaští, ale i přesto ji pozve do svého domu, kde by z ní mohla dostat více informací. Nakonec vyjde najevo, že Kate je tajná dcera nebezpečného zločince, Malcolma Blacka. Emily nikdo tak snadno neoklame, už od začátku jí nevěřila. Když Kate na Emily vytáhne zbraň, zjistí že Emily je o krok napřed, protože (opět svými ninja schopnostmi) odstranila náboje. Kate začne zuřit a hodí po Emily zbraň. A náhle se situace zvrtne v plnohodnotnou rvačku o život. Musíme uznat že Revenge dokáže udělat výborné bojové scény.

Poté, co nám bylo sděleno, že někdo v zimním finále zemře, spekulovali jsme nad mnoha jmény. Danielova smrt možná přicházela už delší dobu, ale tohle pro něj byla neuvěřitelná epizoda. Proč to tvůrci museli ukončit právě teď?! Daniel se přece chystal být otcem. Dokonce to i vypadalo, že bude vykoupen ze svých hříchů… A to všechno ukončilo Katino zmáčknutí spouště.

Bylo skvělé vidět Henryho Czerny ve flashbacích s Danielem v roce 2008, kdy byl Daniel rozhodnutý jít se udat na policii, ale jeho otec mu to rozmluvil. Tyto flashbacky se nesly celou epizodou a vzpomínky na otce pomohly Danielovi uspořádat si myšlenky a vzchopit se. Už nebude dál utíkat, ale postaví se svému osudu čelem. Margaux mu svým rozhodnutím pustit ho znovu do svého života pomohla, a tak se Daniel může vydat za svou láskou.

Zatímco se Daniel potlouká kolem bývalého rodinného domu, Nolan a Jack si připíjejí na přátelství a zřejmě až příliš pozdě si čtou zprávu o identifikaci Kate Taylor a'la Kate Black. V té chvíli se už bojuje a Daniel slyší rozbití skla. Utíká dovnitř, kde vidí Emily, jak se plazí po zemi. Snaží se jí pomoct, ale mezitím už Kate nabila zbraň a střílí.. Několikrát zasáhne Daniela do břicha. V tom se do domu přiřítí Jack, který Kate zneškodní. Daniel je ještě chvíli při vědomí, ale vypadá to s ním zle. Emily se ho ptá proč neutekl, když mu říkala. A on metaforicky odpovídá, že on už s utíkáním přestal. Vymění si ještě pár posledních pěkných slov, a poté Daniel v Emilyině náručí umírá.

Sbohem Danieli Graysone

I když se najdou takový fanoušci, kteří Daniela neměli rádi, či jim připadal jako nedostatečně využitý charakter, já jsem si s ním show rozhodně užíval, i když někdy bojoval s obtížemi. V životě ve stínu dvou pochybných rodičů to ani jinak nejde. Budeš nám chybět. 

Než Pomsta zaútočí v novém roce, pojďme jen ocenit, jak těžké muselo být natočit závěrečnou scénů zejména když Emily VanCamp (Emily) a Joshua Bowman (Daniel) jsou partnery v skutečném životě.. Představte si ty všechny pocity a emoce, které vás pohltí při ztrátě partnera..

  • tumblr-ngeomltcHV1tej8ako1-1280-28cf947e820c7aa9076bc699c940689f.jpg
  • tumblr-ngo5ohujdS1rmydryo1-1280-072d7137cc4f14afea2bb7cefd964a74.png
  • tumblr-ngt0vfmine1sbs4wro8-500-79f046c07c1c2e08f653ec8b6e086f4d.jpg
  • tumblr-ngcjrrXuHv1s5ruoho1-1280-65d2f7ff1082321608342c5646e634d9.jpg
  • tumblr-ngf33tuLYB1qmgx74o2-500-88467ef8d5783d7d01c26646c7fb32e8.png
  • tumblr-ngf33tuLYB1qmgx74o1-500-279cb548c65e5a0691278e51f3c28c7c.png

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Finále seriálu

10. května 2015 byla odvysílána poslední epizoda Emilyiny čtyřleté cesty za pomstou. Stanice ABC seriál ukončila po čtyřech sériích a celkově 89 epizodách.

Když vám všechno, co jste milovali, bylo ukradeno… někdo musí zaplatit.

Thumbnail Play icon

Reklama

Nejoblíbenější díly seriálu

Toto není příběh o odpuštění

Thumbnail Play icon

Hlídejte si nás