Revenge (Pomsta) Ted Sullivan prozrazuje tajnosti

Ted Sullivan prozrazuje tajnosti

Ted Sullivan prozrazuje tajnosti

Zimní finále je zahaleno tajemstvím, které láká všechny fanoušky. Některá se pomalu odkrývají, abychom se mohli sázet, kdo seriál nadobro opustí. Scénárista Ted Sullivan poskytl interview, kde několik otázek zodpověděl, ale rozpovídal se i o seriálu jako celku, odůvodnil zmizení komentářů na začátku a konci epizody a zavzpomínal na odchod Aidena Mathise.


3 0
7.12.2014

NaVell J. Lee: Při pohledu na Pomstu, od první do čtvrté série se některé postavy proměnily. Tolik změn, včetně odhalení, kým je ve skutečnosti Emily Thorne. Osobně, hned v začátcích bych na nic podobného nepomyslel. Nicméně, zajímavý zvrat. Neskrývá se za zavřenými dveřmi, ale mění se v tvrďačku, kdy je třeba. A pak tu jsou různé vztahy s lidmi, jako například vztah Emily s Danielem, který skončil kulkou v jejím břiše.

Ted Sullivan: Myslím, že si všichni udělali vzájemně něco šíleného. Na show mám rád právě onen vývoj. Seriál i postavy se vyvinuli. Když se podíváte na druhou epizodu a na to, co se děje nyní, každý je někde úplně jinde. Změnily se vztahy, interakce a tajemství byla prozrazena. Některé seriály si zakládají na neměnnosti., tento příběh je jako žádný jiný. To je také důvod, proč ho někteří milují, či jiní zatracují.


Někteří si přejí návrat k první sérii, ale nejde to. Postavy se změnily, tajemství i dynamika jsou jiné. Někteří stále vidí Emily a Jacka vedle sebe, jiní nechápou, proč jsme vrátili Davida Clarka mezi živé. Na druhé straně lidé žasnou: „Páni, příběh Davida Clarka!“ Tajemství pomalu vycházejí na světlo a je to zábavné, cool i vzrušující.

NJL: Začátkem série jsem byl zmatený motivy Davida Clarka. V jedné chvíli měl být prostředkem Victoriiny pomsty vůči Emily. Později vidíme, že David má vlastní příběh pomsty. Rád bych viděl, jak mu bylo ublíženo, kde byl a jak se mu podařilo přežít.

TS: Zpočátku jsme chtěli být opatrní, nechtěli jsme hned vyvrátit Emilyinu misi. Opravdu jsme se báli Davida přivést zpátky. Tajemství o tom, kde ta léta byl, začíná vycházet na světlo a bude i nadále. Davidovi skutečně bylo ublíženo, což je důvod, proč se otec a dcera sbližují jen velmi pomalu. Najednou vstoupila do objektivu Revenge rodinná dynamika. Nikdy ale nebudou vést normální konverzaci otce a dcery. Musíme příběh vést z pohledu Davida, který byl léta vězněn a Emily, která je ninja.

NJL: Vychováváte jednu z mých nejoblíbenějších postav, kterou je Nolan Ross.

TS: (smích) Je to sázka na jistotu, protože většina lidí má Nolana v oblibě. Jen počkejte, co pro něj chystáme. Právě ve finále se všichni dostanou na místo, kde nikdy dřív nebyli. Každý má vzrušující roli, nikoho neházíme na vedlejší kolej.

V průběhu rozhovoru zmínili i Aidena Mathise, Ted se vyjádřil následovně:

Barry Sloane mi chybí. Naštěstí je živý a chodíme spolu na pivo. Je to úžasný herec, skvělý chlap a věřím, že “The Whispers” bude mít úspěch (jeho nový seriál).

NJL: Bude úžasné sledovat Revenge dál. Tommy Flanagan, hvězda ze “Sons of Anarchy”, přichází na palubu. Nemůžu se dočkat na jeho jízdu.

TS: Při prvním pročítání scénáře byl úžasný. Všichni v místnosti na něj zírali s otevřenou pusou. Je impozantní a silný. V lednu nás čekají velké zvraty. Snažíme se napodobit finále ze 3. série – co nejvíce výkřiků a emocionálních momentů. Čeká nás skvělá scéna s Madeline Stowe, která dokáže zcela zničit scénu. Bude úžasná.

NJL: Viděl jsem promo k dalšímu dílu, které říká „Kdo další zemře?“ Opravdu chcete rozdrtit naše srdce dalším úmrtím? Na stupnici od 1–10, jak zlé to bude?

TS: Je zřejmé, že zimní finále přinese smrt, ale nemůžu prozradit, kdo to bude. Můžu prozradit jen tohle: je to moje oblíbená věc, kterou jsem napsal. Myslím si, že lidé budou reagovat uspokojivě. Bude to vzrušující.

NJL: Z toho, co jsem vyrozuměl, jste autorem dílu Atonement.

TS: Jsem, i když jsem ho napsal s velkou dopomocí. Náš tým scénáristů je velmi talentovaný a všichni se podporují. Nemáme mezi sebou žádné zmije, což je v této branži vzácné. Všichni si pomáhají a dobře to pak funguje.

NJL: Další věc, kterou jsem chtěl zmínit. Jakto, že už neslýcháme komentář v začátku epizody?

TS: No, ta věc s komentářem se má tak, že vás nutí vést díl jedním směrem, nutí k otevírání a uzavírání v určitém tempu. Když začnete s větší energií, nemůžete použít pomalejší hudbu. Nakonec jsme se rozhodli pro omezení, aby se show mohla více vyvíjet a měnit.

Dále Ted Sullivan prozradil, že 43 minut na epizodu je málo, obzvlášť nyní při finále. Závidí kolegům ze Showtime, kteří mají o 15 minut více času.

V překladu jsem vypíchla to nejdůležitější. Celé interview (dokonce v audio podobě) naleznete na webu BuzzWorthy rádia.

Diskuze /2

pavik

Díky moc za překlad.

9.12.2014 | 22:32:47
Sisa1101

Aiden forever,I miss you man so much. Prepáčte za nostalgickú chvíľku, ale dala som sa uniesť :-)

11.12.2014 | 18:09:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Finále seriálu

10. května 2015 byla odvysílána poslední epizoda Emilyiny čtyřleté cesty za pomstou. Stanice ABC seriál ukončila po čtyřech sériích a celkově 89 epizodách.

Když vám všechno, co jste milovali, bylo ukradeno… někdo musí zaplatit.

Thumbnail Play icon

Reklama

Nejoblíbenější díly seriálu

Toto není příběh o odpuštění

Thumbnail Play icon

Hlídejte si nás