Revolution (Revoluce) Oni žijí!

Oni žijí!

Oni žijí!

Pokračování Revolution klepe na dveře a tak si krátce připomene dění v prvních devíti epizodách. Krom tohoto článku si také můžete projít jednotlivé epizody, kde naleznete popisy epizod, které pro vás připravuje Brett.

2 0
28.12.2013

Začneme ohranou písničkou. Druhá řada Revolution je jiná, nikdo tu neřeší, proč nejde proud a nikdo tu zdlouhavě nikoho nehledá. Celé je to takové napínavější, záhadnější, méně přímočaré a předvídatelné. Prostě druhá řada baví mnohem více než ta první. A teď již k tomu podstatnému z druhé řady

Naniti žijí

A začneme hned od toho nejpodstatnějšího, co nám celou druhou řadu vrtá hlavou. Kde vzal Aaron tak náhle své super schopnosti? Odpovědi se nám dostalo v deváté epizodě, ve které se zjevil malý chlapec, který zastupoval nanity. Také se nám dostalo flashbecku oživení nanitů. Když si Aaron myslel, že nanity vypíná a nahazuje proud, stalo se neočekávané a naniti ožili. Proto Aarona berou jako svého stvořitele a chtějí ho chránit. Bohužel je Aaron poslal pryč a otázkou zůstává, co bude dál? A to si nastíníme ve spoileru.


Popis pro desátou epizodu je jasný. Aaron se vydává hledat nanity. Což ještě před odvysíláním deváté epizody nedávalo moc smysl. Aaron odehnal nanity pryč a tím nejspíš přijde i o své schopnosti. Jen doufejme, že nanity nebude hledat celou druhou polovinu sezóny. To by bylo opravdu nemilé.

Julia žije

Informovali jsme vás o tom v krátkém článku a zmíníme to i teď. Julia Neville je naživu a má nového manžela. To jí však nebrání ve vymýšlení plánů s Tomem. Již od prvních setkání s Julií je jasné, že tahle dáma touží po moci. Přesvědčila Toma, aby se vzbouřil proti Monroeovi a zdá se, že by z něj ráda měla nového prezidenta USA. Vyjde jí tenhle plán?

Monroeův syn

Monroe má jasno. Jeho prioritou číslo jedna je najít svého syna. Jediný kdo ví, kde je, je Miles, s kterým to nevypadá moc dobře. Tak jestli se vůbec Monroe dozví, kde hledat. Každopádně to vypadá, že v druhé polovině se vrátíme k tomu, co první řadu sráželo nejvíce. Hledání a stopování…

Co se stalo s Genem?

Gene byl naposledy viděn, jak zaútočil na Patrioty, aby zabránil dopadení Milese, Rachel a Charlie. Všichni Patrioti ve Willoughby by měli být mrtví, protože je Horn povolal na lov Aarona. Věřme tedy, že Gene je v pořádku.

Milesův stav

Na konci deváté epizody to s Milesem nevypadalo moc dobře. Má otravu krve a bez Aaronových schopností si s tímhle jen těžko někdo poradí. Pomoci by mohl Gene, pokud tedy žije?

Milesův románek s Rachel

Již od první řady si velká část fandů myslí, že Charlie není dcera Bena, ale Milese. V deváté epizodě jsme viděli flashback, jak Miles odjíždí a přichází za ním Rachel. Rachel se diví, že odjíždí bez rozloučení, k tomu Miles říká jen to, že Ben je jeho bratr. Jisté je, že Rachel s Milesem něco měla (má a nejspíš ještě mít bude), ale na rozuzlení otázky, jestli je Rachel Milesova dcera si budeme muset ještě chvíli počkat.

Uvidíme ještě Grace?

Grace jsme naposledy viděli ve Věži a od té doby po ní není ani vidu ani slechu. První řadu tedy teoreticky přežila. Otázkou je, co je s ní teď? Zdá se, že osud Grace pro tvůrce seriálu není vůbec důležitý. Mohla by se však vrátit do děje někdy v budoucnu anebo by se ji mohl pokusit najít Aaron a společně by pak zkoušeli rozuzlit záhadu okolo nanitů.

Krátké připomenutí mrtvých

Během prvních devíti epizod druhé řady jsme poznali plno nových postav, většina z nich má své účinkování již za sebou, tak si je pojďme připomenout.

Vyvedený hrubián, který vedl skupinku výtržníků, s kterými se pokusil obsadit Willoughby. Během útoku na ně naběhli Patrioti a téměř všechny výtržníky zabili. Později zemřel i Titus a to Milesovou rukou.

Justine vedla uprchlický tábor okolo Atlanty a to do té doby, než dala najevo svou nelibost vůči přeprogramovacímu programu mládeže. Tom Justine zachránil, ale jen proto, aby ji využil pro získání lepší pozice. Justine zemřela rukou svého manžela.

Aaronova láska. Co s Aaronem smrt Cynthie udělá? Jak ho to změní? Projeví se v Aaronovi jeho temná stránka? Povstane Darth Vader? Ještě před svou smrtí stihla Cynthie Aaronovi říct, že ho miluje, pak ji Calvin zastřelil.

Horn přišel do Willoughby, aby zjistil, kdo tu má zázračné schopnosti a pokusil se zbavit svého nádoru v hlavě. To by se mu možná i podařilo, kdyby nejednal tak unáhleně. Po zastřelení Cynthie ho Aaron nechal upálit nanity, což bylo jeho vůbec první vědomé využití nanitů.

Zhodnocení sledovanosti

Sledovanost druhé řady není nijak převratná. Můžeme říci, že se ustálila okolo 5,2 milionu diváků a ratingové hodnoty se pohybují okolo 1,4 až 1,5 %. Což není nijak velké číslo, ale v průměru Revolution dosáhlo čtvrtého nejvyššího ratingu mezi podzimními pořady NBC, což není špatný výsledek. Výhledy do budoucna jsou však stále nejisté a šance na obnovení zůstávají pouze na 50 %.

Toť naše krátké poohlédnutí za první částí druhé řady Revolution. Dejte nám vědět i vy, jak se vám první část líbila a co čekáte od druhé části, která je tu, co nevidět.

Diskuze /5

tom99

Mně osobně se zápletka druhé série líbí a přijde mi to celkově zajímavější než první polovina první řady. Jediné, co mě nebaví a otravuje, ja Aaronova dějová linka. Věděl jsem, že od tvůrců LOSTu prostě v budoucnu musím očekávat nějaké to nadpřirozeno, ale Aaronovo schopnosti mě tak trochu tahají za vlasy. Zkrátka mě více baví boj mezi Republikami, Patrioty, než sledovat záhadné nanity. Proto mi také devátá epizoda připadala doposud nejslabší z druhé řady a pro podzimní finále to bylo za mě málo. Jako doposud nejlepší epizodu této řady považuji 2×03 (Love story). Tato epizoda měla spád, napětí a zvraty :-)

webmaster
29.12.2013 | 11:40:55
FanTV

K příspěvku nade mnou, mě Aaron nebaví už od začátku, pro mě nezáživná postava, která je ze všeho vyplácaná a všeho se bojí. Kdyby (což doufám, že se nestane) jsme se měli s Milesem rozloučit (víme, jak skončil v poslední epizodě :() a do popředí se dostal právě Aaron s nanity, přestávám koukat :(

30.12.2013 | 20:52:19
dalibor.durcak

Jsem malinko překvapen z hodnocení autora. Mne teda rozhodně první série bavila o mnoho více, než současná druhá. :) Já bych si přál návrat k tradicím první řady :)

#5 1Bobesh1
30.12.2013 | 21:03:19
Ponds

Mně se zatím víc líbí řada druhá. Postavy už nejednají tak bezmyšlenkovitě. První řada mi přišla pořád jen o tom, jak někdo někam cestuje. A já se pak ani na další díl nějka moc netěšila. U dílů druhé řady jsem měla problém opačný, dalšího dílu jsem se nemohla dočkat. S čím ale souhlasím, je Aaronova linka. I mně přijde jaksi nezáživná. A ohledně vztahu Rachel a Milese zvedám palec nahoru. Těm dvěma to prostě sluší.

30.12.2013 | 22:55:29
1Bobesh1

#3 dalibor.durcak: Každé mu se líbí něco. Tak abych obhájil své tvrzení, tak se trochu rozepíšu. První řada mi přišla celkem o ničem. Polovinu řady jsme zachraňovali Dannyho a naši hrdinové se dostali do napínavých situací a často se na ně mířilo zbraní, ale k čemu to je? V 6. epizodě těžko zastřelí Milese nebo Aarona. Pak přišlo zachránění Dannyho a následně jeho zastřelení. Tak proč jsme ho zachraňovali? Jasně Rachel potřebovala ten usměrňovač. Druhá polovina první série byla o něco zajímavější, už to nebylo jen o záchraně, když jsme dorazili ke Věži, tak to konečně začalo být zajímavé, ale pořád od toho člověk čekal trochu víc zvratů. První řada byla strašně přímočará a předvídatelná, nic moc nepřekvapilo. Po první řadě jsem chtěl Revolution přestat sledovat, ale druhá řada se mi líbí. Aaron je sice pořád strašnej moula a dostává více pozornosti, než si zaslouží, ale asi s ním mají tvůrci velké plány. Ve druhé řadě je dost zvratů a myslím si, že ono začáteční rozdělení naší party seriálu prospělo. Nakonec jsme tu měli dvě celkem zajímavé dějové linky. Do druhé poloviny se nám tu rýsují tři → Aaronova, Monroeova a Nevillova. Jak se s tím tvůrci popasují teprve uvidíme. Jen doufám, že Monroe nebude 10 dílů hledat svého syna a to samé platí pro Aarona.

admin
31.12.2013 | 11:24:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Trailer

Thumbnail Play icon

Dejte nám vědět, jak se vám Revolution líbí a ohodnoťte seriál.

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás