Riverdale Komiksová předloha: Archie Andrews

Komiksová předloha: Archie Andrews

Komiksová předloha: Archie Andrews

Nejdůležitější postavou Riverdale i celého světa Archie Comics je zrzek Archie Andrews. Přibližte si námi jeho komiksovou předlohu.

15 0
26.1.2018

Archibald „Archie“ Andrews se poprvé objevil v Pep Comics #22 v prosinci 1941 a poté ve všech dosavadních komiksech týkajících se Riverdale od Archie Comics.

Archie je obyčejný americký teenager z obyčejného městečka Riverdale. Je popisován jako člověk s dobrými způsoby a pohnutkami, i když je občas nesmírně impulzivní a snadno se rozptýlí. Neustále se rozhoduje mezi dvěma dívkami, což mu neustále přináší problémy.


Následující text může obsahovat spoilery.

Zájmy a osobnost

Archie je velký milovník sportu. Hraje baseball, basketball a americký fotbal v týmu na Riverdaleské střední. I když není tak dobrý jako Moose Mason, Chuck Clayton nebo Reggie Mantle, dokazuje, že je cenným členem týmu. Oba koučové, Kleats i Clayton, oceňují jeho atletické schopnosti a týmového ducha. Jeho schopnosti se však v každém příběhu liší, neboť mívá tendenci věnovat se víc roztleskávačkám než samotné hře. Kouč Kleats tak Archiemu často zakazoval účastnit se zápasů. V některých příbězích vyniká i v surfování.

I v komiksech Archie hraje a skládá písničky. Výraznou součástí jeho zájmu v hudbě je jeho skupina The Archies.

Přátelské a milostné vztahy

Archieho nejlepším kamarádem je od dětství Jughead Jones. Když se malý Jughead nastěhoval do Riverdale, byl smutný a nechtěl k sobě nikoho pustit. Dobrosrdečnému Archiemu se podařilo prolomit Jugheadovu samotu a od té doby jsou nerozlučná dvojka. Jughead obvykle Archiemu pomáhá dostat se ze špatné situace.

Archieho největším rivalem ve sportu i v lásce je Reggie Mantle. I přes Reggieho aroganci jsou tito dva zobrazováni i jako dobří společníci, například spolu často cvičí. Mezi Archieho další kamarády patří místní génius Dilton Doiley, jeho fotbaloví spoluhráči Moose Mason a Chuck Clayton, jejich přítelkyně Midge Klumpová a Nancy Woodsová či Ethel Muggsová.

Charakteristickým prvkem Archieho příběhů je bezpochyby jeho milostný trojúhelník s Betty a Veronicou. V úplně prvním Archieho příběhu, kde byl přezdíván Chick, se snažil zapůsobit na nejbohatší dívku v Riverdale, Veronicu Lodgeovou. Když se do města přistěhovala Betty Cooperová, začal se zajímat o ni, což přimělo Veronicu žárlit a začala s Betty bojovat o jeho náklonnost. O obě dívky musí často bojovat s dalšímu kluky, například o Betty se svým rivalem Reggiem.

V roce 2009 bylo oznámeno, že si v následujících komiksech (Archie #600–606) Archie mezi nimi konečně vybere. Nicméně šlo pouze o dva sny – v jednom si Archie vzal Veronicu, v druhém Betty.

Archieho další láskou byla Cheryl Blossomová, o kterou jevil zájem v minisérii Lowe Showdown, kde si Archie navzdory její i Veroničině snaze stejně vybral Betty. V komiksu Archie #608 začal vztah s Valerií Brownovou, se kterou měl mít Archie ve snovém komiksu Archie Marries Valerie dokonce dítě.

Smrt

V roce 2014 se v Archie Comics rozhodli dospělého Archieho v sérii Life with Archie zabít, zatímco jako teenager však bude v komiksech dál. Archie umírá, když při zachráně svého přítele Kevina schytá kulku do břicha.

Seriálová verze

V Riverdale se role Archieho ujal herec K. J. Apa. Podobně jako v komiksech má Archie zpočátku zájem o víc dívek. Když mu však Betty vyzná city, neopětuje je a chce, aby zůstali pouze kamarádi. Nejvíce jej totiž přitahuje nová učitelka hudební výchovy, slečna Grundyová, se kterou byl u jezera v den Jasonovy tragické smrti. Zalíbila se mu také jeho nová spolužačka Veronica, ta s ním však nechce nic mít kvůli jejímu přátelství s Betty.

Místo fotbalu se Archie začíná raději věnovat psaní písniček, v čemž ho jeho otec z počátku příliš nepodporuje. S jeho talentem mu pomáhá slečna Grundyová.

Seriálovou postavu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu.


Zdroj: Archie Comics Wiki, Wikipedia, Foto: Archie Comics, CW

Diskuze /3

RaiLy88

Když byl přezdíván Chick..... jak se to sakra myslí ?

#2 komcus
27.1.2018 | 23:32:49
komcus

#1 RaiLy88: V prvních komiksech ho tak přezdívali.

webmaster
28.1.2018 | 9:55:38
Pavlík24

Chick je anglicky (pěkná holka- kočka/kost) takže by se to dalo brát jako sukničkář nebo tak něco.

28.1.2018 | 16:18:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E06: Chapter Sixty-Three: Hereditary

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

CZ Titulky pro vás připravuje: @tominotomino
SK Titulky připravuje: @MarekKovacWho­vian

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit, případně i okomentovat.

Pozn.: Titulky od pátého dílu pocházejí z dílny Netflixu.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nepřehlédněte

Prozradila čtvrtá epizoda osud jedné z hlavních postav?

Prozradila čtvrtá epizoda osud jedné z hlavních postav?

Už na konci třetí série nám byl ukázán flashforward z příštích jarních prázdnin, ve kterém Archie, Betty a Veronica hodili Jugheadovu čepici do ohně. V nové sérii jsme se už také dočkali pár dalších záběrů, avšak až ve čtvrtém díle jsme měli příležitost v nich vidět Juga.

Katy Keene trailer

Thumbnail Play icon

Novinky o seriálu Katy Keene můžete sledovat na jeho oficiálním webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás