Riverdale Komiksová předloha: Archie Andrews

Komiksová předloha: Archie Andrews

Komiksová předloha: Archie Andrews

Nejdůležitější postavou Riverdale i celého světa Archie Comics je zrzek Archie Andrews. Přibližte si námi jeho komiksovou předlohu.

15 0
26.1.2018

Archibald „Archie“ Andrews se poprvé objevil v Pep Comics #22 v prosinci 1941 a poté ve všech dosavadních komiksech týkajících se Riverdale od Archie Comics.

Archie je obyčejný americký teenager z obyčejného městečka Riverdale. Je popisován jako člověk s dobrými způsoby a pohnutkami, i když je občas nesmírně impulzivní a snadno se rozptýlí. Neustále se rozhoduje mezi dvěma dívkami, což mu neustále přináší problémy.


Následující text může obsahovat spoilery.

Zájmy a osobnost

Archie je velký milovník sportu. Hraje baseball, basketball a americký fotbal v týmu na Riverdaleské střední. I když není tak dobrý jako Moose Mason, Chuck Clayton nebo Reggie Mantle, dokazuje, že je cenným členem týmu. Oba koučové, Kleats i Clayton, oceňují jeho atletické schopnosti a týmového ducha. Jeho schopnosti se však v každém příběhu liší, neboť mívá tendenci věnovat se víc roztleskávačkám než samotné hře. Kouč Kleats tak Archiemu často zakazoval účastnit se zápasů. V některých příbězích vyniká i v surfování.

I v komiksech Archie hraje a skládá písničky. Výraznou součástí jeho zájmu v hudbě je jeho skupina The Archies.

Přátelské a milostné vztahy

Archieho nejlepším kamarádem je od dětství Jughead Jones. Když se malý Jughead nastěhoval do Riverdale, byl smutný a nechtěl k sobě nikoho pustit. Dobrosrdečnému Archiemu se podařilo prolomit Jugheadovu samotu a od té doby jsou nerozlučná dvojka. Jughead obvykle Archiemu pomáhá dostat se ze špatné situace.

Archieho největším rivalem ve sportu i v lásce je Reggie Mantle. I přes Reggieho aroganci jsou tito dva zobrazováni i jako dobří společníci, například spolu často cvičí. Mezi Archieho další kamarády patří místní génius Dilton Doiley, jeho fotbaloví spoluhráči Moose Mason a Chuck Clayton, jejich přítelkyně Midge Klumpová a Nancy Woodsová či Ethel Muggsová.

Charakteristickým prvkem Archieho příběhů je bezpochyby jeho milostný trojúhelník s Betty a Veronicou. V úplně prvním Archieho příběhu, kde byl přezdíván Chick, se snažil zapůsobit na nejbohatší dívku v Riverdale, Veronicu Lodgeovou. Když se do města přistěhovala Betty Cooperová, začal se zajímat o ni, což přimělo Veronicu žárlit a začala s Betty bojovat o jeho náklonnost. O obě dívky musí často bojovat s dalšímu kluky, například o Betty se svým rivalem Reggiem.

V roce 2009 bylo oznámeno, že si v následujících komiksech (Archie #600–606) Archie mezi nimi konečně vybere. Nicméně šlo pouze o dva sny – v jednom si Archie vzal Veronicu, v druhém Betty.

Archieho další láskou byla Cheryl Blossomová, o kterou jevil zájem v minisérii Lowe Showdown, kde si Archie navzdory její i Veroničině snaze stejně vybral Betty. V komiksu Archie #608 začal vztah s Valerií Brownovou, se kterou měl mít Archie ve snovém komiksu Archie Marries Valerie dokonce dítě.

Smrt

V roce 2014 se v Archie Comics rozhodli dospělého Archieho v sérii Life with Archie zabít, zatímco jako teenager však bude v komiksech dál. Archie umírá, když při zachráně svého přítele Kevina schytá kulku do břicha.

Seriálová verze

V Riverdale se role Archieho ujal herec K. J. Apa. Podobně jako v komiksech má Archie zpočátku zájem o víc dívek. Když mu však Betty vyzná city, neopětuje je a chce, aby zůstali pouze kamarádi. Nejvíce jej totiž přitahuje nová učitelka hudební výchovy, slečna Grundyová, se kterou byl u jezera v den Jasonovy tragické smrti. Zalíbila se mu také jeho nová spolužačka Veronica, ta s ním však nechce nic mít kvůli jejímu přátelství s Betty.

Místo fotbalu se Archie začíná raději věnovat psaní písniček, v čemž ho jeho otec z počátku příliš nepodporuje. S jeho talentem mu pomáhá slečna Grundyová.

Seriálovou postavu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu.


Zdroj: Archie Comics Wiki, Wikipedia, Foto: Archie Comics, CW

Diskuze /3

RaiLy88

Když byl přezdíván Chick..... jak se to sakra myslí ?

#2 komcus
27.1.2018 | 23:32:49
komcus

#1 RaiLy88: V prvních komiksech ho tak přezdívali.

čestný člen redakce
28.1.2018 | 9:55:38
Pavlík24

Chick je anglicky (pěkná holka- kočka/kost) takže by se to dalo brát jako sukničkář nebo tak něco.

28.1.2018 | 16:18:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S06E01: Chapter Ninety-Six: Welcome to Rivervale

cz100%
DOKONČENO

CZ Titulky: Z Netflixu
SK Titulky: @MarekKovacWho­vian

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit, případně i okomentovat.

Nepřehlédněte

Sabrina si zajede do Riverdale

Sabrina si zajede do Riverdale

Sesterský seriál Chilling Adventures of Sabrina, který se vysílal na Netflixu, je už sice za námi, nicméně to nebrání tomu, aby se nějaká postava objevila v Riverdale. A právě na to dojde na začátku šesté řady, do níž zamíří Sabriny Spellmanová.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Sdílené univerzum

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás