Riverdale
86/100 - 144×

Riverdale

Příběh seriálu Riverdale nám ukáže překvapivý pohled na Archieho, Betty, Veronicu a jejich přátele, kteří odhalují surrealismus každodennosti maloměstského života, ale i jeho temnotu. Seriál vychází z Archie komiksů.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
7 sezón | CW | 42 minut
žánr
Drama, Komiksový, Mysteriózní
hrají
K.J. Apa (Archie Andrews), Lili Reinhart (Betty Cooper), Camila Mendes (Veronica Lodge), Cole Sprouse (Jughead Jones), Madelaine Petsch (Cheryl Blossom), Casey Cott (Kevin Keller), Charles Melton (Reggie Mantle), Vanessa Morgan (Toni Topaz), Drew Tanner (Fangs Fogarty), Mädchen Amick (Alice Cooper), Skeet Ulrich (FP Jones), Marisol Nichols (Hermione Lodge), Mark Consuelos (Hiram Lodge), Ashleigh Murray (Josie McCoy), Luke Perry (Fred Andrews)

Známe názvy prvních epizod páté řady

Známe názvy prvních epizod páté řady

Tvůrce seriálu se s fanoušky podělil o názvy prvních čtyř dílů nadcházející série a poskytl k nim i obrázky, které mohou o lecčem napovědět. V článku je pro vás trochu rozebereme.

2 0
16.9.2020

Roberto Aguirre-Sacasa se na sociálních sítích podělil o plakáty k páté řadě Riverdale, které zveřejňují mimo jiné názvy prvních čtyř epizod a obrázky, které odhalují něco o dění v dané epizodě. Trošku si je tedy rozeberme.

První epizoda ponese název Chapter Seventy-Seven: Climax, který lze přeložit jako „vyvrcholení“. Název epizody vychází z francouzského hororového filmu Climax z roku 2018. V tomto díle budou mít před sebou čtvrťáci ze střední školy maturitní ples. Část tohoto dílu se stihla natočit už v březnu a nejspíš i poznáme, jaké části jsou z této doby a které se natáčely až nyní na podzim. Podívat se můžete na zveřejněnou fotografii z plesu zachycující Toni a Cheryl.


Druhý díl se bude jmenovat Chapter Seventy-Eight: The Preppy Murders. Do češtiny bychom název mohli přeložit jako „vraždy na přípravce“ či „vraždy studentů přípravky“ a název dílu odkazuje na film The Preppie Murder z roku 1989, který byl založen na vraždách Roberta Chamberse, a.k.a. Preppy Killera. Podle obrázků na plakátu bychom mohli i říct, že se v tomto díle nejspíš Archie a Veronica rozejdou, protože vidíme krabici Veroničiných věcí, objetí Archieho a Veronicy a následně se Jughead Archieho ptá, jestli je v pořádku.

Třetí díl, který měl původně sloužit jako finále čtvrté série, ponese název Chapter Seventy-Nine: Graduation. Jak název napovídá, maturanty čeká poslední krok jejich středoškolského studia – promoce. A jak můžeme vidět na obrázku, studenti to půjdou oslavit do Popova bistra na milkshake.

Čtvrtý díl Chapter Eighty: Purgatory, neboli „očistec“, měl být původně prvním dílem této série. V této epizodě nás čeká časový skok, který bude nejspíš až sedmiletý. Na plakátu se nachází obálka z komiksu Archie 1941, ve kterém se Archie vydal do boje do Druhé světové války a také sleduje, jak tato skutečnost ovlivnila ty, jež zanechal doma v rodném městě. Plakát totiž odkazuje na Archieho vojenskou budoucnost v seriálu, jelikož se vydá do armády a po návratu do Riverdale bude vést místní hasičský sbor. Pravděpodobně už od této epizody nebudeme v seriálu vídat Jugheadova otce FPho. Na plakátu vidíme trojici postav stát před hrobem; že by FPho potkala smrt? Dle dřívějších informací by FP zemřít neměl, protože mu tvůrci chtějí nechat otevřené dveře k případnému návratu, ale nikdy neříkejme nikdy. Třeba se z tvůrčího hlediska nakonec pro jeho smrt rozhodli.

Foto: Twitter

Těšíte se na pátou sérii? Napadlo vás dle názvů epizod a poskytnutých obrázků něco dalšího, co by se v dílech mohlo přihodit?

Diskuze /2

Car

no ja jen doufam, ze jak uz to tak v serialech obcas byva tak ze Bughead nenarusi nejak to ze spolu Lili a Cole uz nejsou …

18.9.2020 | 0:44:09
Jannik

Nooo budeme doufat, že tato doba, díky které byla pauza o něco delší mezí natáčením, něčemu pomohla…a nebude nic znát!!!

30.10.2020 | 23:20:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S06E13: Chapter One Hundred and Eight: Ex-Libris

cz100%
DOKONČENO

CZ Titulky: Z Netflixu
SK Titulky: @MarekKovacWho­vian

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit, případně i okomentovat.

Nepřehlédněte

Konec Riverdale se pomalu ale jistě blíží

Konec Riverdale se pomalu ale jistě blíží

Seriál Riverdale měl to štěstí a krvavé řežbě na stanici The CW se vyhnul, jelikož byl zavčasu pro sedmou sérii prodloužen. Stanice má ale o jeho budoucnosti jasno a v příštím roce nás tak čeká poslední řada.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sdílené univerzum

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama