Robinsonův ostrov
64/100 - 38×

Robinsonův ostrov

Skupina odvážných Čechů se ponoří do napínavého, vyčerpávajícího a nebezpečného dobrodružství, ve kterém mohou získat dva a půl milionu korun a titul českého Robinsona. Tento televizní pořad moderuje Ondřej Novotný.

Česko | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Nova | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Reality show
redaktoři
Fakulo


První série Robinsonova ostrova je u konce

První série Robinsonova ostrova je u konce

Dlouhých pět měsíců jsme mohli sledovat Robinsonův ostrov. Pojďme se stručně ohlédnout za první sérií této reality show.

7 1
6.5.2017

Vítěz

Po 43 dnech se vítězem stal Marek, ve finále porazil Jakuba. Marek dostal šest hlasů, Jakub jen tři. Marek si udržoval dobré vztahy po celou hru, bylo vidět, že hru opravdu zná a ví, jak jí hrát. Největší chybou jeho spoluhráčů bylo pravděpodobně to, že ho poslali do finálové trojky. Pokud by tak neudělali, byla by šance, že Marek vypadne ve vyřazovací soutěži, kde by kvůli svému poraněnému rameni nemohl podat 100% výkon.

Vítěz podle diváků

Podle ankety, ve které hlasovali diváci, vyhrál David (dostal přes 10 tisíc hlasů). Na druhém místě skončila Petra s 4 603 hlasy. Na třetí pozici se umístil vítěz Marek, který dostal těsně přes 2 tisíce hlasů. Pokud by se David dostal do finálové trojky, měl by velkou šanci na výhru, jelikož by se tam dostal bez žádných intrik, lží a velkých aliancí. Bohužel mu v poslední soutěži došly síly a skončil na čtvrtém místě, těsně před branami finále.

Sledovanost

Robinsonův ostrov přišel o hodně diváků hned po prvním díle, který nepatřil mezi ty nejlepší, ale zároveň mezi nejsledovanější (740 000 diváků). Tomu těsně konkuroval předposlední díl se sledovaností 731 000 diváků. Naopak nejméně diváků sledovalo osmou epizodu. Poslední čtyři epizody byly vysoce nad průměrnou sledovaností, která byla 611 750 diváků.

(Sledovanost Robinsonova ostrova.)

Plusy

Mezi plusy můžeme zařadit nečekané zvraty ve hře. Například hlasování o nejdůvěřivějšího hráče, který rozhodne, kdo opustí soutěž. Odhalení ostrova vyloučení, prohození hráčů mezi kmeny, hlasování na kmenové radě, které rozhodlo, kdo bude ve finálové trojce, vyřazovací soutěže. A hlavně hlasování poroty na finálové kmenové radě o tom, koho nechtějí ve finále (to jsme tedy ještě neviděli). Moderátora také zařadíme do plusů, pojal to velice dobře. Kdyby přidal lehce „Jeff“ prvků a hlášek, bylo by to super, ale i tak to byla vynikající práce (doufejme, že moderátora do další série nevymění).

Mínusy

Mezi hlavní nevýhodu patřil určitě obsah epizod. Jedna soutěž nebo jen kmenová rada je na epizodu hodně málo (pro porovnání v americké verzi je soutěž o imunitu, kmenová rada a někdy i duel na ostrově vyloučení v jedné epizodě, dokonce jsme i viděli dvě soutěže o imunitu a dvě kmenové rady v jedné epizodě.

Dalším mínusem mohlo být neustálé přidávání hlasů na kmenové radě. Jednou má někdo dva hlasy, pak má někdo automaticky hlas proti sobě atp. Zajímavá situace nastala, když již podruhé vyřazená osoba (Tereza) je znovu vrácena do hry. Trochu jsme byli zklamán, když se kmenových rad neúčastnila porota. Zklamáním mohla být také poslední kmenová rada, kde se hned rozhodlo o vítězi a následně byl konec epizody, a to bylo vše. Nenásledoval např. živý přenos se všemi účastníky, jak jsme zvyklý z americké verze.

Závěr

Robinsonův ostrov je určitě povedeným projektem televize Nova. Očekávali jsme, že bude podobný jako americká verze. To se nestalo a je to možná i dobře. Alespoň lidé nemůžou říct, že je to celé kopírka Survivoru. Doufejme, že příští rok v lednu uvidíme další sérii, která se poučí a bude lepší než první.

Hodnocení

Ještě než nadobro odejdete, tak nezapomeňte ohodnotit seriál, epizody a postavy. Epizod je o polovinu více než v Survivoru.

Diskuze /10

Ricmont

Pěkné hodnocení ale s pár detaily musím nesouhlasit. 1. Jeff prvky o ty se pokoušel Vašut již první první verzi teto soutěže a jak to dopadlo? Ondra má svůj styl a nevidím důvod proč by měl kopírovat i kdyby jen částečně Jeffa. 2. Robinsonův ostrov žádném případě není Českou verzi Survivor už jen proto že se jede podle Evropské verze ze Švédska a ta je trochu jiná než ta co známe Ameriky. Prostě Robinsonův ostrov nemůžete srovnávat se Survivorem protože kromě pár detailů co okopírovali Amici od Evropy ano Evropská verze byla první tak se jedná o úplně jinou soutěž.

#3 Fakulo
6.5.2017 | 13:24:27
Donsellf

S těma plusama si děláš srandu ne? 99% co si vymyslela produkce bylo úplně postavený na hlavu. Malou nadělí je, že sám moderátor říkal byl rád kdyby nebyli eliminační soutěže a porotci byly na všech radách. Tak uvidíme jak 2. řada bude vypadat.

#4 Fakulo
6.5.2017 | 13:46:32
Fakulo

#1 Ricmont: Chápu. Ondra se toho ujal výborně, proto jsem psal lehce neboli občas to okořenit nějakou tou hláškou (např. na kmenové radě), není to nutnost. Robinsonův ostrov porovnávám se Survivorem, protože mají stejný koncept hry (prostě Kdo přežije) a můžeme ho vždy se zpozděním vidět i s českým dabingem, takže lidi znají obě show a můžou posoudit sami, jestli je to dobře nebo ne. Podle mě se první série hodně povedla a jsem rád za každý díl, i když nemusí být zrovna povedený.

redaktor
6.5.2017 | 15:25:32
Fakulo

#2 Donsellf: Něco se to těch plusů napsat muselo. Doufejme, že se z první řady poučí. :)

redaktor
6.5.2017 | 15:31:54
Frolda94

Musím se přiznat, že Ondra mě v prvním díle trošku zklamal. Řekl bych, že to bylo ale především trémou a novými zkušenostmi. Pak se díl od dílu lepšil. :) Ale z těch plusů bych kromě Ondry zařadil spíše vše do mínusů. Osobně jsem to vzdal po sloučení, a pak také po zpackané kmenové radě, kdy skrytá imunita ztratila svůj princip a Marek si vybíral toho, koho vyřadí – tohle je prostě špatně. Výzvy o to, kdo postoupí? Vždyť to podkopává celkovou logiku hry – kmenové rady. Až tam se doopravdy ukáže, jaký je kdo hráč – někdo není fyzická hrozba, ale taktická. A aby toho nebylo málo, tak Tereza se v podstatě po dvou vyřazeních vrátila do hry? A navíc jako první členka poroty nebyla v porotě? A s tou Petrou to bylo jako co? Kačku poslali domů, ale Petra si odpočinula a šla si vesele hrát. Celkově to působilo dojmem hrozného natahování a zbytečných scén, u kterých se divák prostě musel nudit. I to byl jeden z důvod, proč už jsem to potom moc nesledoval.

6.5.2017 | 15:44:03
Frolda94

Nehledě na to, že Redemption Island považuji za blbost už od Survivoru.

6.5.2017 | 15:48:53
dovahkiin

Pro mě byl největší problém ta zdlouhavost, vyhovuje mi těch 14 dílů, včetně dvou doublů u US verze, případně když byl větší počet dílů u australské verze ale vůči tomu i větší počet soutěžících, ale dva díly na radu, kde ani někdo neodešel kompletně, jen na ostrov vykoupení, to je prostě moc, druhá věc je samotný ostrov vykoupení, to je prostě podle mě naprosto zbytečná věc, a do třetice, ale to je pochopitelné, že ten pick lidí, i když mi přišel dobrej, tak většina z nich nevěděla co tam dělají, ale jak řikám, to je pochopitelné, ale na kvalitě to nepřidalo, každopádně jsem skončil tak že jsem na to nekoukal v přímém přenosu, ale pouštěl si to vždy až později bez reklam a s tím že ty díly bez rady jsem spíš trochu projížděl, pak už jen počet twistů, kterých bylo až moc, dává smysl že se tam občas něco změní, ale i tak by tam měl být trochu řád, ne že se pořád posouvá s hlasama atp.

6.5.2017 | 16:13:06
kitt94

Dobrá kamera, casting, střih, soutěže, jediné co bych vytkl, tak je pouze to, že bylo zde až moc twistů z produkce (hlasy navíc, opačné kmenové rady, různí žolíci atd…) ale upřímně to chápu. Je to 1. série, tak se báli, aby to diváky nenudilo. Každopádně doufám, že ve 2. sérii do toho bude produkce co nejméně zasahovat, lidi se nebudou bát pořádně hrát a bude to už trochu vymakanější. Dál doufám, že se na konci 2. série konečně dočkáme přímého přenosu s vyhlášením výsledků, reunionu v podobě shrnutí a zhodnocení celé série se všemi účastníky a úplně na konec ukázkami na nadcházející 3.řadu. Věřím, že jsme právě v ČR rozjeli něco, čemu začíná pořád víc a víc lidí přicházet na chuť a že se dočkáme i dalších sérií s takovou nadprůměrnou sledovaností. Podtrženo,sečteno.. na české poměry velká spokojenost a už se těším na 2. sérii, která doufám, začne na podzim.

11.5.2017 | 14:47:33
tominotomino

Vše, co je napsané v plusech, tak považuju za mínusy. Až moc zvratů z produkce, neustále hlasy navíc a podobně. A asi jsem jediný, ale Ondru považuju za nejhoršího moderátora, co jsem kdy viděl. Přijde mi, že vůbec neumí moderovat a být přirozený. Připadal mi furt takový nervózní a strnulý, stále ten samý výraz ve tváři. Show jsem sledoval v podstatě jen kvůli tomu, že jsem fanoušek Survivoru, ale tady bylo těch mínusů hodně. Proto doufám, že se z první řady produkce poučí, a druhou o hodně vylepší (míň zvratů a míň dílů – nejhorší části byly březnové díly, kdy vlastně nevypadl ani jeden soutěžící, nebo možná vlastně jen Tereza, a díly byly o ničem)

webmaster
20.5.2017 | 10:31:07
Tonyxxx

Mě osobně vadilo to natahování dílu. Když jsem se tedy na nějaký díl podíval, tak prostě se nic nedělo, jen se zbytečně žvatlalo o ničem (zdálo se mi to jako typický český seriál, kde se prostě snaží natáhnout díl na hodinu a dají tam prostě všechny možný nedůležitý blbosti). Kdyby to udělali podle vzoru Survivor(kde tedy na jednu epizodu soutěž o imunitu + kmenovka(nebo ještě soutěž o odměnu) a jen 1× týdně, tak by to určitě bylo lepší(možná i přehodit čas na 20 hodinu:) ). Prostě jsem neměl z toho takoví pocit jako například ze Survivoru který teď běžel naposled na cool(cagayan), kde prostě každou epizodu se něco dělo a mělo to spád. Hráči opravdu hráli a bylo to něco.

Další blbostí byly opravdu věci typu více hlasů na osobu/negatinvní hlas/člověk, který rozhodne kdo půjde… ( i když teď v survivoru game changes byly dva hlasy osobu taky 1× použito-naštěstí to moc neovlivnilo), ale prostě je to takové z mého pohledu rušiví element hry.

No nebylo to nejhorší provedení, ale mohlo být lepší a uvidíme další řadu. .

31.5.2017 | 12:10:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů
Reklama