Rules of Engagement (Pravidla zasnoubení) Zvoní Pravidlům umíráček?

Zvoní Pravidlům umíráček?

Zvoní Pravidlům umíráček?

Pravidla zasnoubení se pro někoho možná zázračně drží zuby nehty na obrazovkách už od roku 2007, tedy rovných 6 let, během nichž se odvysílalo 7 sérií. Teď už to ale vypadá, že jim čas vypršel. Více uvnitř.

0 0
11.4.2013

Poslední 7. sérii klesá sledovanost epizodu od epizody. První řada na CBS startovala téměř na 15 milionech diváků a druhá a třetí série se v průměru držely na 11 milionech. Čtvrtá a pátá pak s obměnou střídala své diváky v rozmezí mezi 7 a 9 miliony, šestá řada pak klesla z úvodních 11 milionů na 7. Zatím vůbec nejméně sledovanou epizodou byl díl S03E10 Family Style, který sledovalo 6,3 milionu diváků. Tento propad nyní zopakoval aktuální díl S07E08 Catering. A ani čísla před touto epizodou nejsou nijak veselá.

První díl startoval s 9,4 milionu diváků, na druhý se dívalo o milion méně, na třetí o dvě stě tisíc méně a čtvrtý sledovalo už jen 7,89 milionu diváků. Další téměř milionový propad nastal u páté epizody, na kterou se dívalo 6,92 milionu lidí. Jediný nárůst přišel u šestého dílu (7,05 milionu), ale vše zase spadlo ještě níž u sedmé epizody (6,78 milionu) až ke zmíněným 6,3 milionu diváků osmého dílu.


Otázkou je, jak si po dvoutýdenní pauze povede posledních 5 epizod série, nicméně žalostný propad, který od startu seriálu znamenal ztrátu více jak poloviny svého publika, nemůže být pro vedení stanice příliš uspokojivý. Navíc název posledního dílu 7. řady, a sice S07E13 100th, skoro vybízí k tomu, že RoE dosáhlo na svou kýženou příčku a dál již nemá za čím se hnát.

Je také pravdou, že svá nejlepší léta mají Rules už dávno za sebou a epizody zachraňují už jen Jeff s Audrey. Všimli jste si navíc, jak moc se děj celého seriálu během těch let změnil? Ze začátku byly hlavními postavami Adam s Jen, kteří se těší na svatbu a Jeff a Audrey jsou jako výplň epizod a jejich sousedé, kteří jim ukazují, že svatba by nemusela být úplně ten nejlepší nápad jejich života. Karta se ale pomalu obracela a vše se již točí jen kolem očekávaného dítěte Jeffa a Audrey, Jen i Adam (možná naštěstí) ustoupili do pozadí. Co se týče Russella, jeho prostor je prakticky stejný, ale jeho výstupy s Timmym (nebo Liz) už jaksi… nemůžou chytit druhý, případně rovnou třetí dech.

Co si ovšem myslíte vy o tom, zda by seriál měl nebo neměl skončit? Baví vás Rules of Engagement stále stejně, jako kdysi, anebo jsou pro vás jen jakousi stereotypní setrvačností, u které můžete vypnout a občas se zasmát? Budu se těšit na vaše komentáře.

Diskuze /5

Hurley

Hrome, to by byla škoda. :(

webmaster
11.4.2013 | 20:41:26
Janakulka

Na to ako seriál striedal všetky možné vysielacie sloty sa drží pekne dlho, a CBS s ním pláta diery po zrušených seriáloch, neviem že by nejaký seriál prežil presuny z pondelka na štvrtok, potom piatok, chvíľu aj soboty a späť na pondelok..... A aj keĎ ho mám skutočne rád, myslím, že je čas poslať ho na dôstojný odpočinok. Ps: Stále mi leží v žalúdku prečo sa z Adama, ktorý bol v prvých dvoch sériách celkom v pohode a mal solídnu chémiu s Jeffom, spravili mentálne retardovaného človeka. Keď to prekladám tak sa mi chce z toho blejt, v reále by ho Jen dávno kopla do zadku.

11.4.2013 | 21:43:33
Janakulka

Ps: je to len oční klam, alebo má Bianca Kajlich v každej sérii väčší zadok?

11.4.2013 | 21:47:01
upsik

Serial mám od začátku vysílání 1.série velmi rád. To, že se začala vysílat 7.série mě udělalo velkou radost. Tento seriál je dlouhodobě mezi sitcomy nadprůměr, ale popravdě tato série je asi na 60 %, co jsem býval zvyklý. Postava Jennifer v seriálu je tak trochu do počtu (jako by už hrála jenom ze setrvačnosti, nezáživná, trapná). Konfrontace Russella a Timmyho dosti zevšedněla. Jediné, co živí děj je Audrey s Jeffem. Adam byl v průběhu sezón degradovaný na 100 % opožděného gaye, což v tomto seriálu není vůbec k pobavení. Pokud by měl seriál dále pokračovat a CBS by měla snahu seriál oživit, pak to vidím asi takto : ponechat Jeff + Audrey + dítě, Russella vlivem krize poslat na mizinu, Timmy nový soused J + A (plus něco nového na oživení) a další 2.sezóny by byli jisté. Bohužel, seriál skončí touto sérií. (Někteří herci už se objevují u nově připravovaných seriálů – konkurenční ABC – Russell).

11.4.2013 | 23:06:54
marwin836

To by byla škoda, protože ROE považuju za nejvyvedenější sitcom vůbec. Každopádně pořád lepší seriálu ukončit když pomalu upadá, než aby upadl úplně. A ještě k diskuzi, opravdu nechápu proč z Adama udělali takového dementa, ze začátku jsem ho měl rád, ale teď už je ze všech nejotravnější.

12.4.2013 | 23:11:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Reklama

Obrázek

Obrázek