Salem
76/100 - 127×

Salem

První seriál stanice WGN America se odehrává v 17. století ve městě Salem, kde právě probíhají nechvalně známé čarodějnické procesy. Pojďme společně v tomto seriálu odhalit pravdu ohledně dění v Salemu.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | WGN America | 45 minut
hrají
Seth Gabel (Cotton Mather), Xander Berkeley (Soudce Hale), Stephen Lang (Increase Mather), Tamzin Merchant (Anne Hale),


Čarodějnice jsou skutečné

Čarodějnice jsou skutečné

Když jsme se dozvěděli, že Brannon Braga se vrací na televizní scénu s fantasy show o čarodějnických procesech v americkém městečku Salem, vzbouřily se v nás velké naděje. Ti z nás, kteří už někdy slyšeli jména jako Cotton Mather, John Alden anebo Tituba, znají stíny amerických dějin v Salemu. Ačkoliv není jednoduché převyprávět kus dějin, tvůrci Salemu se s tím poprali na výbornou. První epizoda The Vow odstartovala poutavou beletrizovanou verzi této historie. A jak to dopadlo?


4 0
27.4.2014

Příběh začíná v 17. století v Massachusetts veřejným trestáním muže a ženy za hřích smilnění. Kromě veřejného ponížení muž dostává 10 ran a je označen písmenem „F“ (smilník) na čelo. George Sibley, muž s nejvyšším postavením v Salemu, připomíná obyvatelům, že slouží Bohu a nemůžou očekávat, že při nich bude stát, pokud budou tolerovat ohavnosti nebo ty, kteří je páchají. S jeho projevem nesouhlasí John Alden, a připomíná Sibleymu verš z Bible, že nemá soudit, jinak bude souzen on sám. Tihle dva se nemají v lásce, není ani žádným tajemstvím, že by Sibley rád viděl Johna viset.

John se vydává do boje s Indiány, ale před odchodem se tajně v noci schází s Mary a projevuje jí jeho lásku. Slibuje, že se k ní vrátí hned, jak válka skončí. John nezanechá Mary jen s nenaplněnou láskou. Mary čeká jeho dítě, čímž se dostává do prekérní situace. Aby její těhotenství nebylo prozrazeno, váhavě se spolčuje s Titubou, která ji přesvědčí, aby své dítě obětovala lesu. Jednoho večera jde Mary s Titubou do lesa, kde do sebe nechá vstoupit bytosti lesa a obětuje jim své dítě. Na oplátku jí Tituba slibuje, že celý svět bude její.


Po sedmi letech se John, o kterém si všichni mysleli, že je mrtvý, vrací z války. V Salemu mezitím propuklo šílenství s čarodějnicemi. John se dozvídá, že jeho láska Mary je nyní nejbohatší ženou v Salemu a je provdaná za George Sibleyho. Mary před lidmi hraje láskyplnou manželku, avšak my víme, že Sibleyho ovládá pomocí čar. Šokem bylo, když jsme zjistili, jak ho ovládá. Sibleyho mysl pohlcuje žába uvnitř něho. Mary si užívá pocitu ničení všeho, co kdy George vybudoval.

John prvně nevěří, že existují něco jako čarodějnice. Vysvětluje, že dívka chovající se jako posednutá čarodějnicí, je jen nemocná. My však víme, že dívčin děsivý výplod fantazie, je pravdivý.

John vysvětluje Mary, že byl vzat do zajetí, a že se nemohl vrátit dřív. Mary k němu stále něco cítí, i když svou duši upsala ďáblu. John jí žádá, ať s ním odjede do New Yorku. Mary váhá na jeho nabídkou, ale vzápětí odmítá.

Při sabatu Tituba a Mary provádí rituál vyvolání ďábla. John byl připravený opustit Salem, od toho ho odrazuje Isaac. Při cestě lesem zahlédnou různé bytosti tvořící kruh. Isaac křikem přeruší rituál a John vystřelí po jedné z bytostí.

Jak první epizodu hodnotíte vy? Budete seriál i nadále sledovat? Co vás na první epizodě zaujalo nejvíce? Vyjádřit se můžete v diskuzi pod článkem.

Diskuze /4

Fenrir_X

Hezky napsaný článek =)

27.4.2014 | 17:47:47
lilith23

Taktiež chválim článok, veľmi pekne zhrnutá prvá epizóda. Seriál zatiaľ hodnotím veľmi pozitívne, teším sa na ďalšiu časť. Veľmi milo ma prekvapilo že pôvodne som čakala dve hlavné kladné postavy, a Mary sa nám ukázala v pravom svetle hneď vzápätí:D Seriál si každopádne neberie servítku pred ústa, čo je v tejto tématike a žánri určite veľké plus. Asi toľko:)

27.4.2014 | 19:03:07
Aleais

Bohužiaľ, asi v tom pokračovať nebudem, príbeh seriálu ma sklamal, čakala som niečo iné od tých čarodejníc aj čarodejníckeho procesu. Na môj vkus slabý seriál, skôr nezaujímavý.

1.5.2014 | 16:59:45
Tatko-Šmolko

Skvelý článok :)

7.5.2014 | 14:08:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E10: Black Sunday

cz%
DOKONČENO

Překlad: @LuAn

Korekce: @Mass

Verze:

  • HDTV.x264-LOL
  • 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-Juggalotus

Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v diskuzi.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!