Salem
76/100 - 127×

Salem

První seriál stanice WGN America se odehrává v 17. století ve městě Salem, kde právě probíhají nechvalně známé čarodějnické procesy. Pojďme společně v tomto seriálu odhalit pravdu ohledně dění v Salemu.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | WGN America | 45 minut
hrají
Seth Gabel (Cotton Mather), Xander Berkeley (Soudce Hale), Stephen Lang (Increase Mather), Tamzin Merchant (Anne Hale),


Peklo na zemi

Peklo na zemi

Pokud jste si mysleli, že pilotní epizoda seriálu Salem stanice WGN America, byla jen slabým odvarem, měli jste pravdu! Za námi jsou další dvě epizody nestydatého Salemu. Než budou hotovy titulky k S01E03 In Vain, pojďme se poohlédnout za epizodou S01E02 The Stone Child, a pak společně probrat některé z otázek.


3 0
5.5.2014

Epizoda S01E02 The Stone Child nám poskytla výhled do budoucnosti. Mary odhalila destruktivní plán pro město – musí zabít 9 nevinných lidí do Měsíce zmírající trávy, a tak bude veliký rituál dokončen. Taktéž neústupně přebírá kontrolu nad městem, ale chová v sobě i soucit pro bývalého milence, když ho zachraňuje od popravy. Zajisté jste si všimli toho dokonalého výrazu ustarané dívky. Scéna kde šila voodoo panenku byla zase mrazivá. Herečka Janet Montgomery se ukázala jako dobrá volba do této role.

Ropuchy se staly hlavním prostředníkem zla. Když Tituba najde Mary se slzami v očích, zatímco krmí svou ropuchu, připomíná, že je třeba najít jejich další oběť. Veliký obřad započal, a země si žádá nevinnou krev. Tituba se taky ujišťuje, že to ona je ta, která tu velí. Aby v Salemu rozšířili paniku, potřebují znamení. Zrození netvora. Mary vycítila, že jedna z lehkých dívek v sobě nosí mrtvé dítě a rozhodla se toho využít. Byla tahle scéna na vás až moc, nebo se vám naopak líbí poněkud zvrhlý přístup čarodějnic? Co si myslíte o této scéně?


Reverend Mather upozorní Johna, že to, čím byl oné noci svědkem, byl skutečný čarodějnický sabat, něco, co ještě žádný lovec čarodějnic na vlastní oči neviděl. Když John s Matherem v knize narazili na něco podobného, nemysleli si, že by to mohlo být ještě horší. John s Isaacem byli svědky Velikého obřadu. Největšího tajemství čarodějnic, kde je na zemi rozpoutáno peklo a hoří oheň pekelný.

Mezitím, co Mary utěšuje matku mrtvého dítěte, přesvědčuje dívku, aby jí řekla co se přesně stalo, co viděla. Dívka prozrazuje, že porodní asistentka a obludná čarodějnice jsou jedna a ta samá. Když reverend oznamuje Mary, že Salemu byla deklarována válka samotným ďáblem, a že udělá vše, co bude v jeho silách, aby všechny v Salemu ochránil. Mary může slavit úspěch z vydařeného plánu.

Anna Haleová Johnovi ukázala, že Salem si zaslouží něco lepšího. A tak se John rozhodne v Salemu zůstat, informuje Mary o tom, že se pokusí věci v Salemu napravit, a hlásí se o křeslo v městské radě. Na konci epizody Mary označí Annu jako její příští oběť umístěním opravdu strašidelné panenky do jejího pokoje. Mezi Johnem a Annou by mohlo něco vzniknout, avšak pokud tomu Mary dřív nezabraní. Uvidíme jak si vztah mezi těmito třemi povede příště.

Byla to skvělá epizoda, a nová překvapení stále přicházejí. Možná jsme až moc soucitní k Mary, v této epizodě opravdu projevila svou zlobu. Těším se až se dozví, že John je ten, co porušil kruh.

Jaké jsou vaše názory na tuto epizodu? Jak si myslíte, že Mary bude reagovat, když se dozví, že John je ten, kdo porušil kruh. Jaké myslíte, že jsou plány pro Anne?

Diskuze /11

CoCozrOut

skvelej serial…skvelej clanek:)

5.5.2014 | 21:52:02
Marketka

já tomu teda nevěřím, že by Mary označila Annu jako příští oběť. možná je tam panenka jako taková čarodějná „štěnice“, nebo bude Mary skrze panenku Anně radit… uvidíme :-)

#3 Mass #6 Ryen
webmaster
5.5.2014 | 22:31:25
Mass

#2 Marketka: Uvidíme.. někde jsem i četl teorii, že ta panenka Anně bude způsobovat bolest, noční můru, a postupně z ní zblázní :) každopádně ta panenka vypadala fakt hrozivě!

webmaster
5.5.2014 | 22:41:52
Michajel

Co to je za kec? Ony to dítě neobětovaly nikomu, už bylo mrtvé, sledujete to aspoň když už tady z toho děláte výcucy?

#7 1Bobesh1
6.5.2014 | 0:50:14
Mjka09

To je pravda Mary vravela že to dieta vo vnutri je mrtve…

6.5.2014 | 1:00:03
Ryen

#2 Marketka: Já si už od prvního dílu myslím, že Anna se přidá k čarodějnicím (nebo se jí spíš ony rozhodnout vzít mezi sebe), má na to správnou povahu. ;) A co se týče porušení kruhu v prvním díle – mám takovej pocit, že ten věštec uvidí, že kruh porušil Issac. No ale uvidíme – snad se to dozvíme, až budou titulky. :D

6.5.2014 | 10:00:23
1Bobesh1

#4 Michajel: Upraveno, proč debatovat o seriálu, když mohu debatovat o chybách v článku, že? :)

Podle mého Marry nic Anne neudělá, alespoň do konce řady. Hale a Marry jsou členy téhož Covenu a usmrcení Haleovi dcery by mohla Hale poštvat proti ní. Nehledě na to, že Anne by mohla být také čarodějnicí…

admin
6.5.2014 | 12:31:27
Tatko-Šmolko

Mne sa táto epizoda páčila oveľa viac ako tá pilotná :D Už len počkať na tie titulky k 3 epizode :) S anglickými titulkami to neni ono -_- :D

#9 Fenrir_X
6.5.2014 | 14:22:14
Fenrir_X

#8 Tatko-Šmolko: Luci na tom maká dnem i nocí už je minutku a bude to hotovo hlavně si všimněte pak na začátku té slovní přestřelky a vražte jí poklonu protože časovat to… To bych nechtěl :D

#10 Tatko-Šmolko
6.5.2014 | 18:57:04
Tatko-Šmolko

#9 Fenrir_X: Však toto, časovať to a ešte k tomu nad niektorými slovami sa treba pozastaviť .. Pretože niektoré slová vyslovujú nezrozumiteľne :D Teda aspoň pre mňa :) A rozmýšľať nad slovosledom, a tým aby tie vety dávali zmysel .. :D Pretože angličania a slovosled ? :D Ja jej skladám poklonu už teraz :) Vlastne každému prekladateľovi. ,pretože preložiť to, k tomu treba poriadne obetovať čas :)

6.5.2014 | 20:23:23
Lucifrid

Jo, při tom časování jsem přišla o nějaký ten neuronek, jak říká jedna titulkovací odborná poradkyně ;). Každopádně super díl, nestále mě překvapují :). Tak si to užijte, já se jdu svalit do bezvědomí, než budu muset vstávat do práce :D.

webmaster
7.5.2014 | 2:14:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E10: Black Sunday

cz%
DOKONČENO

Překlad: @LuAn

Korekce: @Mass

Verze:

  • HDTV.x264-LOL
  • 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-Juggalotus

Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v diskuzi.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!