Salem
76/100 - 127×

Salem

První seriál stanice WGN America se odehrává v 17. století ve městě Salem, kde právě probíhají nechvalně známé čarodějnické procesy. Pojďme společně v tomto seriálu odhalit pravdu ohledně dění v Salemu.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | WGN America | 45 minut
hrají
Seth Gabel (Cotton Mather), Xander Berkeley (Soudce Hale), Stephen Lang (Increase Mather), Tamzin Merchant (Anne Hale),


Rekapitulace epizody 1x03 In Vain

Rekapitulace epizody 1x03 In Vain

Třetí epizoda In Vain za sebou zanechala příjemnou atmosféru. Děsivý faktor byl utlumen a epizoda se soustředila převážně na rozvíjení jednotlivých postav. Minulý týden nám Mary dokázala, že je komplikovaná žena. Ukázala soucit méně šťastným lidem, a také se jí podařilo utvrdit kontrolu nad Salemem. Věci v Salemu nejsou vždy jen černé a bílé, je tu také mnoho odstínu šedi.


3 0
12.5.2014

Mary upevňuje svou povinnost dokončit Veliký Obřad všemi dostupnými prostředky, ale přesto zůstává věrná své jediné životní lásce, Johnovi. Odmítá ho vystavit jakémukoliv druhu nebezpečí, které na něho číhá na konci oprátky. To ji dostane do rozporu se soudcem Halem. Nálada mezi Halem a Mary je napjatá, ale zábavná. On je stará škola, ona mladá a silná objevovatelka nového světa. Hale má potíže odpustit od svých hodnot. Mary vyřeší problém krutým, ale účinným způsobem.

Všechno to začíná hrůzostrašnou panenkou, ze které jde mráz po zádech. Panenka, kterou Mary vyrobila pro Anne, je zdrojem bludů, hrůz a bolesti. Anne tuší, že je něco jinak, ale odmítá si to připustit.


Epizoda S01E03 In Vain byla zaměřena taktéž na Izáka „smilníka“. Věštec označuje Izáka, jako jednoho z těch, kteří je tu noc v lesích viděli. Nedokáže rozpoznat, kdo byl tu noc s ním. Hale je odhodlaný dostat odpovědi od Izáka, a pak ho pověsit jako čaroděje.

Izák je unesen na místo, kam jsou odváženi nechtění občané po smrti. Tam na něj čeká Hale, který chce z Izáka dostat jméno osoby, která ho ten večer doprovázela. Izák však pevně prohlašuje, že byl sám. Což je lež, my víme, že John Alden byl s ním. Mary zjišťuje, že Hale očaroval Izáka a dal mu do kapsy důkaz čarodějnictví. To mu zajistí Izáka odsoudit podle řádného protokolu díky nepopiratelnému důkazu.

John prosí Mary, aby zasáhla a osvobodila Izáka. Mary odvětí s tím, že jí může plně důvěřovat. Ona ví, že od Izáka musí získat jméno osoby, která s ním tu noc byla. Mary se proto Izákovi zjeví jako jeho bývalá láska Abby. Tím získá jeho důvěru a nakonec jí Izák prozradí Johnovo jméno. Mary dělá vše pro to, aby Johna ochránila a nikdo se o něm nedozvěděl. Mary sice soudce Halea přesvědčuje, že Izák byl v lese sám, Hale však trvá na popravě Izáka. Byl by další nevinnou obětí do rituálu? Mary však říká NE.

Když chce Hale odvést Izáka k soudu, John podniká obranné kroky a rozpoutá roztržku se stráží. Zatímco se tohle všechno odehrává, Mary dělá své vlastní kroky k zastavení Halea.

Dostáváme se k mrazivé scéně s dcerou soudce, Anne. Ta si ve svém pokoji pročesává vlasy. Strašidelná panenka sama od sebe upadne na stranu. Anne pokrčí rameny, a když se otočí za sebe zjistí, že panenka sedí na posteli. Pomalu jde k posteli a sleduje, jak k ní panenka pomalu otáčí hlavu. Najednou Anne nemůže dýchat a z úst se jí line krev.

K soudci se dostane, že jeho drahocenná dcera trpí a nemůže dýchat. Nachází ji na podlaze, kde v bolestech lape po dechu. Když na posteli zahlédne strašidelnou panenku, vytuší, že v tom má prsty Mary. Běží za ní a prosí ji, aby přestala. Hale souhlasí s propuštěním Izáka, a také s tím, že nebude stát Mary v cestě a dovolí jí udělat, co je třeba k dokončení Velikého Obřadu. Mary nyní bude rozhodovat, kdo bude žít a kdo zemře.

Jak se epizoda líbila vám? Jaké z ní máte dojmy?

Diskuze /1

Elis.th.

Docela dobrá epizoda… to s tou panenkou bylo boží :3 :D

13.5.2014 | 20:04:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E10: Black Sunday

cz%
DOKONČENO

Překlad: @LuAn

Korekce: @Mass

Verze:

  • HDTV.x264-LOL
  • 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-Juggalotus

Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v diskuzi.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!