Salem
76/100 - 127×

Salem

První seriál stanice WGN America se odehrává v 17. století ve městě Salem, kde právě probíhají nechvalně známé čarodějnické procesy. Pojďme společně v tomto seriálu odhalit pravdu ohledně dění v Salemu.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | WGN America | 45 minut
hrají
Seth Gabel (Cotton Mather), Xander Berkeley (Soudce Hale), Stephen Lang (Increase Mather), Tamzin Merchant (Anne Hale),


Salem aneb první seriál stanice WGN America

Salem aneb první seriál stanice WGN America

Stanice WGN America odstartovala svou seriálovou tvorbu velmi zajímavým tématem čarodějnic v Salemu, jak se s tím však popasovala?


2 0
16.7.2014

Začalo to nadějně…

Stanice WGN rozhodně nešetřila promo videi k první sérii, kterých se objevilo celkem třináct, k tomu nechyběly náhledy do zákulisí s komentáři herců a štábu, v několika videích herci odpovídali na otázky fanoušků, což zcela jistě potěší. Co však v našich končinách musíme ocenit nejvíce, je youtube kanál seriálu Salem, který je přístupný i pro Českou republiku a videa odtud zatím nejsou stahována či označována jako soukromá.

Děj

Děj nás zavede do Salemu, kde probíhají hony na čarodějnice. Hony však až do příjezdu Increase nejsou hlavní dějovou linkou seriálu a ani neprobíhají nijak krvelačně. Do příjezdu Increase jsou hodně v pozadí a děj se soustředí na ústřední dvojici. Mary a Johna. Ano, seriál Salem je především o lásce, o zhrzené lásce a také o Velkém rituálu, o který se čarodějnice snaží, na který když dojde, tak si jen řeknete, to je ono? Po příjezdu Increase se může konstatovat, že teprve začínají ty správné hony a Salem dostává konečně pořádného drsňáka.


Zpracování

Upoutávky vás lákají na hororovou podívanou, plnou nechutností, nahoty a krve. Fanoušci American Horror Story mohli být nadšení, že si zkrátí čekání další děsivou podívanou. Samotný seriál je však slabším odvarem upoutávek, abychom však seriál jen nehanili, musíme pochválit prostředí, scény v lese mají výbornou atmosféru a během celé série nás čeká i několik povedených lekaček. Kostýmy také nejsou nejhorší. Efektů v seriálu naštěstí moc není a když už na nějaký dojde, jde většinou o skákající čarodějnici, která vypadá jakoby byla přivázaná na provaze.

Postavy

Největším problémem první řady jsou zcela jistě postavy. Žádná z postav nedokáže naplno zaujmout. Chybí i hlavní záporák série. Všechny postavy jsou takové nijaké. Seriál ve vás nedokáže vyvolat rozepře, zda fandit či nefandit čarodějnicím. Jediné oživení představuje příchod Increase, na kterého si musíte počkat až do sedmé epizody, později však přijdete na to, že vidí čarodějnice úplně všude. Stejný problém se týká i vývoje postav, který je bohužel téměř žádný, popřípadě se ubírá velmi nemilým směrem.

Verdikt

Seriál Salem slibuje čarodějnickou podívanou, která se nedostavuje. Čarodějnice jen manipulují lidmi a do popředí vstupuje až moc vztah mezi Johnem a Mary. Stanice WGN America měla zajímavé téma, zajímavé prostředí, ale zpracování, děj a postavy vše pohřbívají do vod průměrnosti. Doufejme, že se WGN poučí a příští rok si Salem polepší.
WGN America se svou tvorbou rozhodně nekončí, již 28. července se můžete těšit na další seriálovou novinku: Manhattan.

Hodnocení první řady: 60 %

A jak se Salem líbil vám? Dejte nám vědět a ohodnoťte seriál.

Diskuze /2

Lucifrid

No, v mnohém s tebou souhlasím, ale dala bych tak 75%. Prostě takové trochu guilty pleasure. Za tu dobu titulkování mi Salem prostě přirostl k srdci. I když už od začátku jsem čekala, že tam bude těch nechutností mnohem víc. Což mi ale nevadí. Stačila mi ta jediná lekačka, která mi několikrát (při časování) málem přivodila infarkt :D. Hudební doprovod byl naprosto geniální, kostýmy se jim povedly. Bohužel, některé postavy bych vykosila mnohem dřív a doufám, že některé z nich do druhé sezóny ještě nepřežijou, protože podle mě se ten Veliký rituál nepovedl na 100%. A bohužel musim souhlasit s tim, že postavy by mohly být trochu víc vyprofilované. Jedinou postavou, která si tak nějak prošla vývojem, byl Cotton. A doufám, že se v druhé sezóně objeví. Kdyby ne, tak to by mě hodně naštvalo. Jinak se mi líbily sem tam flashbacky, je fajn se dozvědět něco z minulosti. Ale nebylo toho moc. Když to shrnu, od tohohle seriálu jsem čekala naprosto něco jiného, než jsem dostala. Nebylo to tak hrozné, ale po tom finále musím říct, že to mohlo být mnohem lepší .

webmaster
15.7.2014 | 18:37:28
ScaryX

Na seriál jsem se těšil, ale bohužel zklamal mé očekávání. I když jsem v té době AHS ještě neviděl, čarodějnický seriál jsem si představoval podstatně jinak. Se všemi vypsanými negativy nelze než souhlasil. Ovšem coby prvotní počin téměř neznámé stanice tomu tleskám. Bohužel už máme laťku kvality poněkud jinde. Zatím nepřekonaná pro mě tedy zůstává filmová adaptace příběhu z '96, kdy se rozhodli v zájmu reálnosti nadpřirozeno zcela vyškrtnou a i tak dokázali vybudovat napínavé momenty. Ale vždy je zajímavé sledovat i jiný pohled na věc…

webmaster
17.7.2014 | 22:56:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E10: Black Sunday

cz%
DOKONČENO

Překlad: @LuAn

Korekce: @Mass

Verze:

  • HDTV.x264-LOL
  • 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-Juggalotus

Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v diskuzi.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!