The Sandman
0/100 - 0×

The Sandman

Po sérii neúspěšných pokusů o zfilmování slavného komiksu Neila Gaimana se látky chopil Netflix, který ji zpracuje jako nejdražší komiksový seriál všech dob.

USA | | Plánováno
vysílání
Netflix
žánr
Fantasy, Hororový, Komiksový


Netflix chystá seriálové zpracování kultovního Sandmana

Netflix chystá seriálové zpracování kultovního Sandmana

Po nedávném přesunu Lucifera z Foxu na Netflix získal streamovací gigant práva na seriálové zpracování dalšího dospělejšího hrdiny ze stáje DC Comics. V nejbližších letech se tak dočkáme série o slavném Sandmanovi z dílny Neila Gaimana.

15 0
2.7.2019

Série Sandman vycházela v rámci dnes již zaniklého labelu DC Vertigo v letech 1988–1996. Populárního pasivního hrdinu stvořil spisovatel Neil Gaiman (Good Omens) a následně mu roku 2003 sepsal ještě několik antologií. Komiksy vyšly i v českém vydání v rámci nakladatelství Crew, přičemž poslední díl Předehra se na pulty knihkupců dostal v roce 2016.

Gaimanův Sandman patří mezi klasiky světového komiksu. Foto: DC Comics


Kultovní dílo Neila Gaimana chystala nejprve filmová divize DC Entertainment s tím, že by hlavní roli ztvárnil Joseph Gordon-Levitt, jenž se měl rovněž chopit i režie. Z projektu však nakonec sešlo a v roce 2016 byl definitivně zrušen. Nyní však díky exkluzivní dohodě mezi Netflixem a Warner Bros. uvidíme údajně nejdražší komiksový seriál, na kterém se z pozice producenta bude podílet samotný Gaiman za asistence Davida S. Goyera (Man of Steel, Batman Begins) a scénář nachystají Eric Heisserer (Arrival) a Allan Heinberg (Wonder Woman). Datum premiéry zatím nebylo zveřejněno, doufejme však, že se seriálu dočkáme do konce roku 2021.

Těšíte se na seriálové zpracování kultovního Sandmana?

Diskuze /2

Laisobel

No ty blaaaaaaho! Tak to je pecka tohle. To si rozhodne nenecham ujit. Jeste s takovou produkci… Uvidime, az se dozvime jmena hercu…

redaktor
2.7.2019 | 7:19:31
tromf1

už, aby to bolo

28.10.2019 | 21:31:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů
Reklama