The Sandman
0/100 - 0×

The Sandman

Po sérii neúspěšných pokusů o zfilmování slavného komiksu Neila Gaimana se látky chopil Netflix, který ji zpracuje jako nejdražší komiksový seriál všech dob.

USA | | Plánováno
vysílání
Netflix
žánr
Fantasy, Hororový, Komiksový


Seriál Sandman vítá prvního režiséra

Seriál Sandman vítá prvního režiséra

Netflixovská adaptace slavného komiksu Neila Gaimana se konečně hýbe kupředu a tvůrčí tým se samotným spisovatelem v čele vítá na palubě prvního režiséra. Několika epizod se tak ujme ceněný tvůrce Toby Haynes.

6 0
7.8.2020

Po celé sérii nezdarů, z nichž nejznámější je neuskutečněný snímek v režii Josepha-Gordona Levitta, se komiksový Sandman konečně dočká hraného zpracování. Netflix totiž pracuje na seriálu, jenž by měl patřit k jeho vůbec nejdražším projektům a hodlá jej pojmout jako přímé zpracování celé Gaimanovy ságy. Samotný Neil Gaiman se na tvorbě podílí a nedávno potvrdil, že spolu s Davidem S. Goyerem nachystali scénáře a začínají nabírat další členy tvůrčího týmu. V první sérii bychom měli vidět začátky příběhu Snu na motivy komiksu Preludes and Nocturnes (Preludia a Nokturna).

Sandman patří mezi nejslavnější díla Neila Gaimana. Foto: DC Vertigo


Prozatím neurčený počet dílů v první sérii natočí britský režisér Toby Haynes, který s režijním řemeslem začínal u seriálu M.I.High. Odtud se brzy přesunul k tvorbě slavného sci-fi Doctor Who a nachystal zde ceněný díl The Pandorica Opens. S tvůrci Doctor Who Stevenem Moffatem a Markem Gatissem spolupracoval i na The Reichenbach Fall v seriálu Sherlock, v roce 2014 pak v Doksanech v Česku natočil i dva díly dumasovské série The Musketeers. Naposledy Haynes natočil epizodu USS Callister v rámci antologie Black Mirror a loni prožil i režijní filmový debut snímkem Brexit: The Uncivil WarBenedictem Cumberbatchem v hlavní roli. Jak mu půjde komiksová tvorba?

Haynes loni zaujal svérázným převyprávěním Brexitu. Foto: HBO, Channel 4

Budete sledovat seriál Sandman?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filtr seriálů
Reklama