Scream (Vřískot) Co se skrývá za názvy epizod? I. díl

Co se skrývá za názvy epizod? I. díl

Co se skrývá za názvy epizod? I. díl

Jakožto správní fanoušci hororů jste si určitě všimli zvláštních názvů epizod druhé řady. Nepřipomínají vám něco? Třeba některé známé filmy? My se vydali pátrat a přinášíme vám článek, který vám vše objasní.


14 0
3.7.2016

1. I Know What You Did Last Summer

Zdroj: Mandalay Entertainment

Horor: Tajemství loňského léta
Obsah: Pár opilých kamarádů přejede bezdomovce. Rozhodnou se to ututlat a zapomenout na to. Jenže o rok později je začne někdo obtěžovat, nejdřív vzkazy a následně je začně někdo vraždit. Kdo za tím může být?
Můj názor: Slušná vyvražďovačka, poměrně předvídatelná. Co se týká vztahu s epizodou, je to úplně jasné. Po roce jsme se vrátili k našim hrdinům, které najednou začne strašit někdo z minulosti.


2. Psycho

Zdroj: Shamley Productions

Horor: Psycho
Obsah: Dáma ukradne peníze zaměstnavateli a je na útěku. Na noc se ubytuje v motelu u dálnice, který vede mladý muž jménem Norman Bates. Norman žije se svou matkou, které ho tyranizuje. Dámičku na útěku hned na začátku zavraždí Normanova matka. Její známí a rodina po ní začnou pátrat a všichni končí pod nožem Normanovy matky. A je to vůbec Normanova matka?
Můj názor: Stará hitchkockovská klasika. Tento thriller (mylně se uvádí jako horor) obsahuje i nejznámější hororovou scénu všech dob, vraždu ve sprše. Film se mi docela líbil, ale přišel mi moc dlouhý. Spojení s naším seriálem je samozřejmě motel, ve kterém Noah hledá odpovědi.

3. Vacancy

Zdroj. Screen Gems, Hal Lieberman Company

Horor: Motel smrti
Obsah: Dva rozhádaní manželé přespí v motelu. Ale brzy zjistí, že je majitelé sledují na každém kroku a stanou se loutkami ve vražedném pornu.
Můj názor: Původně jsem myslela, že jde zase o narážku na Psycho. Tenhle film jsem neviděla, ale k seriálu se to opět vztahuje motelem, který zde sehrál velkou roli.

4. Happy Birthday to Me

Zdroj: Columbia Pictures Corporation, Canadian Film Development Corporation

Horor: Všechno nejlepší k mým narozeninám
Obsah: Studentka přežije nehodu a potom začnou mizet její přátelé. Všechno se objasní na její oslavě narozenin.
Můj názor: Opět film, který jsem neviděla. Podle děje víme, že nás čeká narozeninová oslava, která se jako obvykle zvrhne. Díky konci epizody se tenhle díl klidně mohl jmenovat Carrie.

5. Dawn of the Dead

Zdroj: Strike Entertainment, New Amsterdam Entertainment, Metropolitan Filmexpor

Horor: Úsvit mrtvých
Obsah: Parta lidí je uvězněná v obchoďáku, kam se schovali před hladovými zombíky. Kultovní záležitost, kterou určitě znáte.
Můj názor: Neviděla jsem, protože nemám ráda zombie žánr, což si teď úspěšně léčím překládáním seriálu Z Nation. Spojitost se seriálem je v uzamčení školy, když policisté vyšetřují, kdo zabil Jakea.

Tak toto byl náš první článek, který vás seznámil (nebo vám připomněl) horory, kterými se inspirovali tvůrci. Co na ně říkáte? Znáte je? Jak se vám líbily? Podělte se s námi do komentářů.

Druhý díl | Třetí díl

Diskuze /3

chambaROFL

pekny clanok, vyhrala si sa

3.7.2016 | 22:43:35
enalanCZ

Moc pěkné :)

redaktor
4.7.2016 | 4:40:14
werasek94

Super čtení

5.7.2016 | 10:11:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S02E13: Halloween

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @LadyAlex, @Plocan a @komcus

Sedí na verze Scream The TV Series:

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit.. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nepřehlédněte

Co se skrývá za názvy epizod? III. díl

Co se skrývá za názvy epizod? III. díl

V posledním článku této série vám přinášíme objasnění názvů posledních dvou epizod. Pojďte se tedy s námi podívat, co tvořilo předlohu poslední části druhé série.

Narozeniny herců