A Series of Unfortunate Events (Řada nešťastných náhod)
88/100 - 77×

A Series of Unfortunate Events(Řada nešťastných náhod)

Tři osiřelé děti Violet, Klaus a Sunny se vydávají na životní cestu, aby odhalily smrt svých rodičů. Na své cestě čelí zkouškám a dalším všemožným nástrahám.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Netflix | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Rodinný
hrají
Neil Patrick Harris (hrabě Olaf), Malina Weissman (Violet Baudelaire), Louis Hynes (Klaus Baudelaire), Presley Smith (Sunny Baudelaire), Patrick Warburton (Lemony Snicket), Todd Freeman (Pan Poe), Usman Ally (Fernald), Matty Cardarople (Podivný tvor), Joyce Robbins (Flo), Jacqueline Robbins (Tocuna), John DeSantis (Plešatý muž)

To nejlepší a nejhorší na druhé sérii A Series of Unfortunate Events

To nejlepší a nejhorší na druhé sérii A Series of Unfortunate Events

Co se nám líbilo a nelíbilo na druhé řadě seriálu A Series of Unfortunate Events? Podívejte se na náš výběr toho nejlepšího a nejhoršího a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte, popřípadě váš vlastní názor.

7 0
4.5.2018

1. Nejlepší epizoda: The Carnivorous Carnival: Part Two 

Vybrat jednu nejlepší epizodu bylo těžké. Nakonec jsem vybral poslední díl, který je mimo jiné z druhé řady nejlépe hodnocen u nás i na IMDb. Velkou roli na úspěchu epizody měla druhá polovina, kdy jsme se na Olafově karnevalovém vystoupení dočkali šokující smrt Olivie a také otevřeného konce, když Olaf poslal Klause a Violet dolů ze srázu. Otevřené konce prostě letí.

Další návrhy: The Austere Academy: Part Two, The Vile Village: Part Two, The Ersatz Elevator: Part Two

2. Nejhorší epizoda: The Hostile Hospital: Part Two 

Špatná epizoda se hledala ještě hůř než ta nejlepší. Nemocnice je prý podle knižní předlohy sice dobře zpracovaná, ale to nemění nic na faktu, že je z druhé řady tou nejslabší kapitolou. A když vezmu v potaz skvělých posledních deset minut první části, byla nejhorší epizodou právě druhá část.

Další návrhy: The Hostile Hospital: Part One, The Vile Village: Part One, The Ersatz Elevator: Part One

3. Nejlepší vývoj postavy: Olivia Caliban

Olivia se nám představila hned v první epizodě druhé série jako knihovnice na Prufruckově akademii. Její touha pomoct dětem Baudelairovým a Quagmirovým ji zavedla až do služeb tajné organizace, kde spolupracovala s Jacquesem Snicketem. Poté skončila v přestrojení za Madame Lulu v lunaparku. A i když ji tam nakonec potkala strašlivá smrt, Olivia si během řady prošla bezpochyby největším vývojem charakteru – z obyčejné knihovnice se stala hrdinkou.

Další návrhy: Sunny Baudelaire, Violet Baudelaire, Klaus Baudelaire

4. Nejhorší vývoj postavy: Arthur Poe

Jako nečtenář knižní předlohy sice nemohu říct, jaká je jeho postava na papíře, ale v seriálu je otřesná. Pan Poe je sice součástí každého dvojdílu, nemá vás však čím zaujmout. Naopak, jeho neustálá naivita štve nejen sourozence Baudelairovy, ale i drtivou většinu diváků. Od první série tak zůstává stejně neoblíbený.

Další návrhy: Duncan Quagmire, Isadora Quagmire, Olafovi společníci

5. Nejlepší nová postava: Esmé Squalorová

Opět nemůžu posoudit, jaká je tato postava v knize, nicméně v seriálu se jí herečka Lucy Punch ujala bravurně. A jako u hraběte Olafa v podání Neila Patricka Harrise přemýšlíte nad tím, jestli ji máte nenávidět, nebo milovat. Za zmínku pak jistě stojí její skvělý výkon ve Zpustlé vesnici, kde v přestrojení za policistku všechny uchvátila svým skvělým přízvukem.

Další návrhy: Olivia Caliban, Jacques Snicket, Carmelita Spats

6. Největší zvrat: Smrt Jacquese Snicketa

Jacques Snicket byl jednou z nejlepších nových postav. Nejprve zachránil Larryho před jistou smrtí, poté s pomocí knihovnice Olivie pátral po unesených trojčatech Quagmirových. Když se v Dědině Ptactva dostali vážně blízko a k tomu všemu zatkli hraběte Olafa, nikdo nečekal, jak rychle se karta obrátí, a Olaf bude mít ve spárech Jacquese. Jacques poslal Olivii pryč ve své taxi a sám se rozhodl jít po Olafovi, což se mu stalo osudným.

Další návrhy: smrt Olivie, jeden z rodičů možná přežil požár, Esmé je Olafova bývalá studentka

7. To nejlepší na druhé řadě: Zapojení D.P., Beatrice a cukřenky 

Zatímco po první řadě jsme o tajné organizaci skoro nic nevěděli, druhá řada nám i Baudelairovým přinesla spoustu důležitých informací, Druhá řada se také točila kolem tajemné cukřenky Esmé Squalorové, kterou jí nejspíš ukradla Beatrice. Právě i o ní se začalo více mluvit a navíc jsme ji zahlédli ve flashbacku deváté epizody v kostýmu vážky.

Další návrhy: Olafovy převleky a hudební vystoupení, Sunny Baudelaire, nové postavy

8. To nejhorší na druhé řadě: Arthur Poe

Pokud mám na skvělé druhé řadě najít něco negativního, musím znovu použít jméno Arthur Poe. Těžko říct, zda je špatná postava, či jeho herecký představitel, nic to však nemění na faktu, že pan Poe je v tomto úžasném seriálu jasným mínusem.

Další návrhy: Eleonora Poe, obyvatelstvo Dědiny Ptactva, místy pomalejší rozjezdy epizod

Foto: Netflix

Diskuze /7

blacken

Za mě je pan Poe přesně takovej, jakej by měl být. Resp. je přesně takovej, jakej byl v knihách. (I když tam zase tolik prostoru neměl co si tak vybavuju)

5.5.2018 | 15:01:55
nerrti

Ta postava je pochopitelně udělána tak, aby co nejvíce rozčilovala, takže se to velmi těžko dá považovat za zápor, když je to zcela evidentní záměr, který vychází z celkové logiky a pravidel toho světa.

5.5.2018 | 15:56:17
Nexadt

Za mě spokojenost, na stejné úrovni, co by první série, ale doufám, že trochu změní přístup, začínalo se to hodně opakovat a nejednou to bylo předvídatelné.

6.5.2018 | 13:39:27
Spoock

druhá série mě moc nebavila, knihy neznám, ale řekl bych, že se to táhlo jak žvýkačka a klidně to mohlo být poloviční. Ty dvojdíly mě dost nebavily.

6.5.2018 | 19:17:24
Papadzordzo

Já si myslím že i pan POE má svou roli dobře danou. Jak se u nás říká je to nebetyčný blb , ale přesně takový má být. jeho hlášky, to jak nesnesitelně kašle… dost mě taky vytáčí, ale nevidím na něm nic špatného. Tento seriál je celkově dost zvláštní a proto mi ani pan POE nijak zvláštní nepřijde. :)

12.5.2018 | 0:43:10
CLea1234

Pro mě byla druhá série mnohem lepší. Moje nejoblíbenější postava je Carmelita :-) Jinak s názorem ohledně pana Poea nesouhlasím, mě hrozně bavil, ta jeho hloupost a naivita :-D

1.6.2018 | 18:56:55
fanta2pomeranc

Druhá série mě bavila víc než první. Zamilovala jsem si Jacquese Snicketa (njn, škoda :( ). A jelikož je má nejoblíbenější postava Lemony, dá se říci, že jsem fanoušek bratrů Snicketových. :-D … Co se týče pana Poa, je přesně takový, jaký má být – naivní a hloupý. :)

6.8.2018 | 19:32:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E07: The End

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Byzon

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Trailer k seriálu

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama