Shadow and Bone (Světlo a stíny)
81/100 - 83×

Shadow and Bone(Světlo a stíny)

Jedna mladá bojovnice zjistí, že má kouzelné síly, díky kterým by konečně mohla sjednotit svou zemi. Její odhalení však nezůstane bez povšimnutí, protože se na ni zaměří zlé síly.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Jessie Mei Li (Alina Starkov), Kevin Eldon (Aparát), Zoë Wanamaker (Baghra), Luke Pasqualino (David Kostyk), Julian Kostov (Fedyor Kaminsky), Ben Barnes (Generál Kirigan/The Darkling), Daisy Head (Genya Safin), Amita Suman (Inej Ghafa), Simon Sears (Ivan), Kit Young (Jesper Fahey), Freddy Carter (Kaz Brekker), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Calahan Skogman (Matthias Helvar), Danielle Galligan (Nina Zenik), Sujaya Dasgupta (Zoya Nazyalensky)

Co je potřeba ke zničení Vrásy stínu?

Co je potřeba ke zničení Vrásy stínu?

Všichni, kteří neznají knižní předlohu, čekali velkolepé finále, ve kterém padne tolik ničivá Vrása. Opak je ale pravdou, a tak i po osmi epizodách rozděluje Ravku temná síla, kterou Temnyj seslal. V článku se dozvíte, proč tomu tak je a co chybělo k úspěšnému zničení Vrásy.

10 0
19.5.2021

Těžko říct, jak moc striktně se v případě dalších sérií budou tvůrci držet předlohy, proto se nebudeme moc opírat o trilogii, ale shrneme si, co se po osmi dílech zdá jako nejpravděpodobnější možná cesta.

Už od první epizody se čekalo na to, až bude mít Alina svou moc plně pod kontrolou. Během celé série jsme toho z jejího tréninku moc neviděli, ale dočkali jsme se klíčového momentu, kdy v půlce příběhu byla Světlonoška schopná rozdělit světlo na dvě samostatné. Jenže ani to nakonec nestačilo k úplnému ovládnutí síly, se kterou se později propojil generál Kirigan, aby udělal přesný opak toho, co Vyvolávačka slunce.


Během tréninku se o rozvoj Alininých schopností nejvíce zasloužila Baghra, ale jak jsme se dozvěděli, je tu ještě jiný způsob, jak moc zesílit. Tři tvorové zvaní umocňovači při spojení s tělem griši enormně znásobí její sílu. Většinu série jsme měli věřit tomu, že je třeba umocňovače zabít a část z něj propojit s vlastním tělem, navíc spojení může vytvořit jen ten, kdo tvora zabil. Jak se však v závěru série ukázalo, šlo o další z tahů generála Kirigana, který se hodlal zmocnit bílého jelena.

Jelen je sice mrtvy a v současnou chvíli už je s ním skrze paroží propojena jen Alina, ale stále zůstávají dva další mocní tvorové, kteří by měli sehrát důležitou roli v příběhu. Jako další by se měl představit mořský drak a následně zlatý ohnivák. Pomocí těch zbývajících Morozových umocňovačů by konečně hrdinka mohla být schopná zastavit Kirigana a sprovodit Vrásu ze světa jednou pro vždy.

I s pomocí draka a ohniváka se může zdát, že si Vyvolávačka slunce ukousla příliš velké sousto. Pravděpodobně tak i samotné schopnosti bude třeba pozvednout zase o něco víš, jako tomu bylo při tréninku. V tom by jí nejvíce mohla pomoci některá ze zkušenějších griša, která už si prošla roky výcviku. Prozatím se jako nejpravděpodobnější pomoc jeví krejčová Žeňa, větrostrůjce Nadia, případně větrostrůjce Zoya. Právě s těmito navázala Alina nejbližší kontakt, i když ne se všemi úplně vroucí.

Na to, s kým mimo umocňovačů a jestli vůbec s někým, si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Už teď je ale jisté, že Alina bude ke zničení Vrásy potřebovat hodně sil, protože Temnyj se jen tak svého výtvoru nevzdá.

Foto: Netflix

Myslíte si, že Alina bude potřebovat umocňovače či nějakou pomoc od griša ke zničení Vrásy?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Co je potřeba ke zničení Vrásy stínu?

Co je potřeba ke zničení Vrásy stínu?

Všichni, kteří neznají knižní předlohu, čekali velkolepé finále, ve kterém padne tolik ničivá Vrása. Opak je ale pravdou, a tak i po osmi epizodách rozděluje Ravku temná síla, kterou Temnyj seslal. V článku se dozvíte, proč tomu tak je a co chybělo k úspěšnému zničení Vrásy.

Knihy

GRISHAVERSEŠEST VRANZJIZVENÝ KRÁLDOPLŇKOVÉ KNIHY

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama