Shadow and Bone (Světlo a stíny) Popis

Shadow and Bone

Shadow and Bone

Jedna mladá bojovnice zjistí, že má kouzelné síly, díky kterým by konečně mohla sjednotit svou zemi. Její odhalení však nezůstane bez povšimnutí, protože se na ni zaměří zlé síly.

Shadow and Bone je připravovaný fantasy streamovací televizní seriál vyvinutý Ericem Heissererem a 21 Laps Entertainment pro Netflix, jenž má premiéru 23. dubna 2021. Je založen na trilogii knih Grisha, z nichž první je Shadow and Bone a duologie Six of Crows od spisovatelky Leigh Bardugo.

Foto: Netflix

V hlavních rolích hrají

Trailer k seriálu

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Gus.

No.. nebudu rozebírat klady a mínusy, ty jsou skoro v každém seriálu. Mě se to celkem líbilo.

6.9.2021 | 21:02:26
choudys

Trikově hezké, příběhově divné. Musím to pisnout, ale taková Cursed(Prokletá) mě bavila víc, sorry.
Možná to spraví skouknutí podruhé, až bude pršet :)
Po 4dnech dodatek: přirovnal bych to k filmům o Narnii, dá se na to dívat, ale nějak víc nezaujme.

17.5.2021 | 19:29:24
Arihant

Roztomila fantasy rozpravka. Lahky nadpriemer 70%.

8.5.2021 | 11:02:30
OndraHH

Moc mne to teda nebavilo, knížky jsem nečetl a ani se do nich teda po tomhle zážitku nepustím. Plytký svět, slabý příběh. Kladem je obrazové zpracování.

3.5.2021 | 8:25:14
Raiden123

Skoda no … nebolo tak dobre ako som dufal,sice pekne efekty,ale bolo to natocene tak,ze bez dalsieho pokracovania vlastne nikto nebude vediet ako to bude dalej,mam podozrenie,ze to mozno dalsie pokracovanie nebude [po prvej serii/,ale zatial je to to nerozhodne.

29.4.2021 | 19:41:27
hermionablack

Knihu jsem nečetla a 15 už mi není, ale to Young Adult fantasy vážně klesla tak hluboko? Pozitiva – celá linka s „vedlejšími“ postavami (Kaz a spol.), které se chovaly přiměřeně svému věku, měly motivaci, traumata, náznak hloubky a psychologie, uměly dělat vtipy a člověk je nechtěl profackovat co pět minut. Triky byly na Netflix velice povedené – ztvárnění Vrásy a veškeré magie patří k nadprůměru. Výprava, lokace (ahoj Maďarsko), hudba, kostýmy, všechno nadprůměrné a k potěše oka.

Vše bohužel kazila hlavní „hrdinka“, která byla nudná, hloupá, fňukala, obviňovala ostatní, pardon, ale k takové náně opravdu odmítám cítit sympatie. Mal jako takový trpěl vztahem k Alině, protože všechny chyby pramenily z toho, že jeho postava se chovala jako idiot pokaždé, když šlo o ni.

webmaster
26.4.2021 | 21:53:58
Nymeria the direwolf

Spojení obou příběhů seriálu podle mě naopak prospělo. Vrány by si tedy určitě vystačili s vlastním seriálem, ale pokud šlo primárně o příběh Grishy, ten se spojením jen vylepšil.

26.4.2021 | 20:19:41
Samuel-El

Po zahliadnutí celej serie sa musím priznať, že som sklamaný. Čo ma vlastne neprekvapuje. Shadow and Bone ako kniha sama o sebe by si vedela vystačiť na celú jednu sériu. Pridaná dejová linka Kaza a spol. celému seriálu škodila a zbytočne brala priestor pre vykreslenie vzťahov v Malom Paláci alebo ukážku Aliniho tréningu. Taktiež zmeny všetky cez malé aj veľké oproti knihe robili pôsobili v seriály divne a zbytočne. Zmena Aliny z okríknutého dievčatka na mocnú Svetlanu vôbec nebola v seriály vôbec a preto Malova reakcia, keď sa znovu stretli pôsobila pusto a prázdne. Jediné plus je svet, ktorý vystihli parádne.

25.4.2021 | 15:08:08
deadpoolR

Knížky jsem nečetl, ale přesto jsem se na seriál celkem těšil, fantasy prostě není nikdy dost. A jak to dopadlo? Rozhodně to nedopadlo vůbec špatně. Byly tam sice věci které mi vadily, třeba občas, dost zkratkovitý děj, nevyužitý svět, nebo občas taková ta klasická pohádkovost, ale jako celek mě to velmi bavilo a těším se na pokračování. Jen je škoda že Netflix vydá na jeden dobrý seriál, deset průměrných až podprůměrných seriálů.

25.4.2021 | 8:12:12
Milano33

Jednú vec sa seriálu Shadow and Bone nedá uprieť, je to mimoriadne originálny a podmanivý počin na bežné fantasy pomery. Je to dosť nápadité, kreatívne a veľmi pekne sa na to pozerá. Obsahová stránka nie je síce dokonalá, párkrát sa stalo, že príbeh doplácal na uponáhľaný scenár, ale ináč ide o veľmi slušnú show. Žánrovo sa pohybujeme pri klasickom fantasy, kde sa proti sebe stavajú dva kontrasty a protipóly, svetlo a temnota. Nič však nie je úplne čiernobiele a po dlhšej analýze dôjde aj na komplexnejšie prepracovanie. Tiež sa v priebehu seriálu stretávame i s rôznorodým žánrovým mixom, napríklad tu máme heist, quest alebo dokonca western. V tomto Cárskym Ruskom inšpirovaným svetom nájdeme aj vplyv orientu a euroázijské korene. Decentnosť a okázalosť s Grishaverseu sa jednoducho nezaprie.

24.4.2021 | 23:15:03
1

Nepřehlédněte

Co je potřeba ke zničení Vrásy stínu?

Co je potřeba ke zničení Vrásy stínu?

Všichni, kteří neznají knižní předlohu, čekali velkolepé finále, ve kterém padne tolik ničivá Vrása. Opak je ale pravdou, a tak i po osmi epizodách rozděluje Ravku temná síla, kterou Temnyj seslal. V článku se dozvíte, proč tomu tak je a co chybělo k úspěšnému zničení Vrásy.

Knihy

GRISHAVERSEŠEST VRANZJIZVENÝ KRÁLDOPLŇKOVÉ KNIHY

Reklama

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás