Shadowhunters (Lovci stínů: Nástroje smrti)
79/100 - 190×

Shadowhunters(Lovci stínů: Nástroje smrti)

Mladá dívka jménem Clary Fray v den svých narozenin zjistí, že není obyčejná. Pochází totiž z dlouhé rodové linie Lovců stínu, napůl andělů a napůl lidí, kteří loví démony. Když unesou její matku Joselyn, svět, který jí byl doposud skrytý, se jí odhalí v plné síle, včetně záhadného Lovce stínů Jace. Teď, když žije po boku víl, čarodějů, upírů a vlkodlaků, se vydá na cestu sebepoznání.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Freeform | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Katherine McNamara (Clary Fairchild), Dominic Sherwood (Jace Wayland), Matthew Daddario (Alec Lightwood), Emeraude Toubia (Isabelle Lightwood), Harry Shum Jr. (Magnus Bane), Alberto Rosende (Simon Lewis), Isaiah Mustafa (Luke Garroway), Alisha Wainwright (Maia Roberts), Luke Baines (Jonathan Morgenstern), David Castro (Raphael Santiago), Chai Hansen (Jordan Kyle), Anna Hopkins (Lilith), Kimberly-Sue Murray (dospělá Seelie Queen), Javier Muñoz (Lorenzo Rey)

Dorothea Rollins

Dorothea Rollins

Čarodějka a kamarádka Jocelyn a Clary.

Sezóny 2
2016 - 2017

Dorothea, nebo jak jí často říkají „Dot“, pracuje jako Jocelynina asistentka v jejím krámku se starožitnostmi Greenpoint Antiquities a také zde nabízí čtení z karet. S Jocelyn si jsou blízké, sdílí spolu různé důvěrné informace, a Clary ji bere jako svou starší sestru.

Dot je už přes tři staletí stará. Na konci 17. století žila v Salemu, kde byla pronásledována kvůli podezření, že je čarodějnice. Podaří se jí však uprchnout. Na počátku 20. století se seznámí s čarodějem Magnusem Banem a začnou mít na chvíli mezi sebou romantický vztah, který sice nevydrží, ale zůstanou velmi blízkými přáteli.


Jednou čaroděj Elliot Nourse seznámil Dorotheu s Jocelyn Fairchildovou, která je na útěku před Stínovým světem a má ve vlastnictví Pohár smrti, který Jocelyn ukryje do Dotiných tarotových karet. Od té doby Dot, Elliot a Magnus ochraňují Jocelyn a její dceru Clary.

Když se znovu objeví na scéně Valentine Morgenstern, je Dot unesena jeho přívrženci a odvezena za ním do Černobylu. Zde ji Valentine mučí a chce po ní, aby probudila Jocelyn z kouzelného spánku, avšak Dot mu s tím nemůže pomoct, jelikož jí spící lektvar nenamíchala ona. Všichni začali Dot považovat za mrtvou, Magnus nebyl ani schopen vycítit její magii, avšak Dot byla dále v zajetí Valentinea, který s ní prováděl experimenty, které ji nakonec dostali pod jeho vliv. Následně má za úkol přivést k Valentineovi jeho dceru Clary, což udělá, ale nakonec pomůže Clary a Jaceovi uprchnout.

Valentine jednou unese malou čarodějkou Madzie a Dot má za úkol pomoct jí rozvinout její čarodějnou moc. Madzie pak pomůže Valentineovi unést Clary, která je ale následně zachráněna jejími přáteli, kteří s sebou odtamtud vezmou i Dot. Je odvedena k Magnusovi, který se ji snaží vyléčit. Jeho léčba je velmi pomalá, avšak úspěšná.

Vzápětí se na Dotině těle objeví pečeť, která ukazuje mapu k Zrcadlu smrti, která na ni byla přenesena po smrti Elliota. Ten totiž společně s Jocelyn ukryl Zrcadlo smrti, avšak nevěděli, že se jedná o padělek. Společně s Jacem a Clary se Dot vydává najít Zrcadlo a když jej mají, objeví se Jonathan Morgenstern v podobě Sebastiana Verlaca. Dot vytvoří portál, aby Jace s Clary mohli uniknout. Ona ale zůstává napospas Jonathanovi.

Foto: Freeform

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

Je za námi konec seriálu

Je za námi konec seriálu

V noci bylo odvysíláno dvouapůlhodinové finále, jenž ukončilo celý příběh Stínového světa a my se tak museli s tímto seriálem rozloučit. Uvnitř této bleskovky můžete diskutovat o vašich názorech, teoriích a dojmech z finále.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Úvodní znělka

Seriál Shadowhunters má i svou úvodní znělku, na kterou se můžete podívat zde.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama