Shadowhunters (Lovci stínů: Nástroje smrti) Dorothea Rollins

Dorothea Rollins

Dorothea Rollins

Čarodějka a kamarádka Jocelyn a Clary.

Sezóny 2
2016 - 2017

Dorothea, nebo jak jí často říkají „Dot“, pracuje jako Jocelynina asistentka v jejím krámku se starožitnostmi Greenpoint Antiquities a také zde nabízí čtení z karet. S Jocelyn si jsou blízké, sdílí spolu různé důvěrné informace, a Clary ji bere jako svou starší sestru.

Dot je už přes tři staletí stará. Na konci 17. století žila v Salemu, kde byla pronásledována kvůli podezření, že je čarodějnice. Podaří se jí však uprchnout. Na počátku 20. století se seznámí s čarodějem Magnusem Banem a začnou mít na chvíli mezi sebou romantický vztah, který sice nevydrží, ale zůstanou velmi blízkými přáteli.


Jednou čaroděj Elliot Nourse seznámil Dorotheu s Jocelyn Fairchildovou, která je na útěku před Stínovým světem a má ve vlastnictví Pohár smrti, který Jocelyn ukryje do Dotiných tarotových karet. Od té doby Dot, Elliot a Magnus ochraňují Jocelyn a její dceru Clary.

Když se znovu objeví na scéně Valentine Morgenstern, je Dot unesena jeho přívrženci a odvezena za ním do Černobylu. Zde ji Valentine mučí a chce po ní, aby probudila Jocelyn z kouzelného spánku, avšak Dot mu s tím nemůže pomoct, jelikož jí spící lektvar nenamíchala ona. Všichni začali Dot považovat za mrtvou, Magnus nebyl ani schopen vycítit její magii, avšak Dot byla dále v zajetí Valentinea, který s ní prováděl experimenty, které ji nakonec dostali pod jeho vliv. Následně má za úkol přivést k Valentineovi jeho dceru Clary, což udělá, ale nakonec pomůže Clary a Jaceovi uprchnout.

Valentine jednou unese malou čarodějkou Madzie a Dot má za úkol pomoct jí rozvinout její čarodějnou moc. Madzie pak pomůže Valentineovi unést Clary, která je ale následně zachráněna jejími přáteli, kteří s sebou odtamtud vezmou i Dot. Je odvedena k Magnusovi, který se ji snaží vyléčit. Jeho léčba je velmi pomalá, avšak úspěšná.

Vzápětí se na Dotině těle objeví pečeť, která ukazuje mapu k Zrcadlu smrti, která na ni byla přenesena po smrti Elliota. Ten totiž společně s Jocelyn ukryl Zrcadlo smrti, avšak nevěděli, že se jedná o padělek. Společně s Jacem a Clary se Dot vydává najít Zrcadlo a když jej mají, objeví se Jonathan Morgenstern v podobě Sebastiana Verlaca. Dot vytvoří portál, aby Jace s Clary mohli uniknout. Ona ale zůstává napospas Jonathanovi.

Foto: Freeform

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

Je za námi konec seriálu

Je za námi konec seriálu

V noci bylo odvysíláno dvouapůlhodinové finále, jenž ukončilo celý příběh Stínového světa a my se tak museli s tímto seriálem rozloučit. Uvnitř této bleskovky můžete diskutovat o vašich názorech, teoriích a dojmech z finále.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Reklama

Úvodní znělka

Seriál Shadowhunters má i svou úvodní znělku, na kterou se můžete podívat zde.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás