Shadowhunters (Lovci stínů: Nástroje smrti)
79/100 - 190×

Shadowhunters(Lovci stínů: Nástroje smrti)

Mladá dívka jménem Clary Fray v den svých narozenin zjistí, že není obyčejná. Pochází totiž z dlouhé rodové linie Lovců stínu, napůl andělů a napůl lidí, kteří loví démony. Když unesou její matku Joselyn, svět, který jí byl doposud skrytý, se jí odhalí v plné síle, včetně záhadného Lovce stínů Jace. Teď, když žije po boku víl, čarodějů, upírů a vlkodlaků, se vydá na cestu sebepoznání.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Freeform | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Katherine McNamara (Clary Fairchild), Dominic Sherwood (Jace Wayland), Matthew Daddario (Alec Lightwood), Emeraude Toubia (Isabelle Lightwood), Harry Shum Jr. (Magnus Bane), Alberto Rosende (Simon Lewis), Isaiah Mustafa (Luke Garroway), Alisha Wainwright (Maia Roberts), Luke Baines (Jonathan Morgenstern), David Castro (Raphael Santiago), Chai Hansen (Jordan Kyle), Anna Hopkins (Lilith), Kimberly-Sue Murray (dospělá Seelie Queen), Javier Muñoz (Lorenzo Rey)

Magnus Bane

Magnus Bane

Nejvyšší čaroděj brooklynský.

Sezóny 3
2016 - 2019

Magnus je extravagantním, nesmrtelným a velmi mocným čarodějem, který má také titul Nejvyššího čaroděje brooklynského.

Magnus se před mnoha staletími narodil lidské matce, avšak jeho otec je jeden z vyšších démonů – Asmodeus, jenž je i princem pekla. Magnus tak díky němu získal magické schopnosti, které se na něm projevily také tím, že má kočičí oči.


Po několik dalších staletí Magnus trénoval své magické schopnosti a vytvářel si přátelé (kterými byli například čarodějové Catarina Loss a Ragnor Fell) i nepřátelé. A samozřejmě také několik sexuálních vztahů. Sám odhaduje, že měl přes 17 tisíc partnerů či partnerek. Mezi jeho románky patří třeba upírka Camille Belcourtová, hudebník jménem Imasu Morales či čarodějka Dorothea Rollinsová. Magnus dokonce tvrdí, že se jednou vyspal se samotným Michelangelem.

Magnus si usmyslel, že začne pomáhat dalším Podsvěťanům, kteří jsou ve Stínovém světě noví. Jedním takovým byl čerstvě přeměněný upír Raphael Santiago, se kterým se stali blízkými přáteli.

O pár desítek let později se Magnus stal Nejvyšším čarodějem brooklynským. Jednou za ním přišla Jocelyn Fairchildová, která se svou dcerou prchala před Valentinem Morgensternem. Požádala ho, jestli by mohl vymazal její dceři Clary vzpomínky na Stínový svět, aby byla Clary v bezpečí.

Magnus je majitelem klubu Pandemonium, kde Clary jednou narazí na Lovce stínů a díky tomu se dostane zpět do Stínového světa a Magnus jí nakonec její vzpomínky pomůže získat zpět. Navíc najde zalíbení v lovci Alecovi Lightwoodovi, proto se snaží s jejich skupinkou trávit co nejvíce času. Jejich přitažlivost sílí a nakonec se dají dohromady, ačkoliv mnoho bytostí to neschvaluje, jelikož se jim nelíbí, že spolu mají milostný poměr Podsvěťan a Lovec stínů.

Od té doby Magnus pomáhá lovcům v jejich boji proti různým nepřátelům, protože se jeho schopnosti častokrát hodí. Ale také toho musí nést hodně na bedrech, jelikož se k němu všichni obracejí se svými problémy. Snaží se všem vyhovět, ale vždy se najde někdo, komu se jeho činy nelíbí. Navíc chce občas myslet i na své vlastní štěstí s Alecem. Kvůli tomu nakonec i přijde o titul Nejvyššího čaroděje brooklynského, kterým se nově stává Lorenzo Rey, a také obětuje svou magii, aby zachránil lovce Jace Waylanda, který je Alecovým parabataiem.

  • Magnusovu mladou verzi si zahrál herec Cassius Doroja.

Foto: Freeform

Magnus Bane je:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
olouch02

Pro mě nejlepší postava spolu z Alekem, ty jeho hlášky, a rozhovory s Alekem paráda, A když čaruje tak mu to věřím. Moc mě baví.

18.9.2017 | 19:38:34
Rivaira

nejspíš nejlepší postava, miluju jeho skvělý smysl pro humor i jeho ochotu a samozřejmě shipuju malec :D <3

3.8.2017 | 18:32:11
Car

Magnus je skvela postava :-) carodej jeho typu jakozto nejvyssi je v tomhle svete opravdu velmi potrebny :-) je to skvely kamarad, ale i pritel, sice nechapu tu posedlost vsech Malecem :D ale on je opravdu skvela postava, ty jeho hlasky jsou fakt super :-)

3.7.2017 | 19:18:21
anndy

nejlepší! nejoblíbenější postava, ty jeho grimasy a hlášky :-D nějak nechápu v popisku to slovo „nelítostný“ – nepřijde mi, že by se tak k někomu zachoval, naopak bych tam dala citlivý, empatický. Zatím nejoblíbenější scéna – rozhovor s Alekem na téma počet Magnusových partnerů/partnerek

13.6.2017 | 20:51:20
Marti BilC

Magnus je prostě miláček. Harry rozhodně dělá svou práci dobře, řekla bych že i nejlíp ze všech herců. –100%

6.6.2017 | 14:17:46
beches

Skvelý herec ktorý hraje skvelú postavu :3

25.3.2017 | 20:14:34
Christene Wein➰

Můj nejoblíbenější čaroděj ze seriálů

16.3.2017 | 12:15:11
MyHeartBeatsForDorne

Podle mého názoru jednoznačně nejlepší postava z pera Cassandry Clareové. V TMI jsem ho zaznamenala, v TDI se mi zalíbil, v The Bane Chronicles jsem si ho zamilovala. Příjde mi, že Harry S. v roli září ještě o kapku více než Godfrey G., ale to bude tím, že ve filmu nedostal tolik příležitostí. Podsvěťan se srdcem anděla. <3 ♥

12.3.2017 | 21:46:23
TeryToman95

7.3.2017 | 14:47:10
cukerinecek

Seriál jako takový není nic moc, ale Magnus je úžasná postava. <3

26.1.2017 | 17:36:19

Nepřehlédněte

Je za námi konec seriálu

Je za námi konec seriálu

V noci bylo odvysíláno dvouapůlhodinové finále, jenž ukončilo celý příběh Stínového světa a my se tak museli s tímto seriálem rozloučit. Uvnitř této bleskovky můžete diskutovat o vašich názorech, teoriích a dojmech z finále.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Úvodní znělka

Seriál Shadowhunters má i svou úvodní znělku, na kterou se můžete podívat zde.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama