Shameless
97/100 - 94×

Shameless

Seriál sleduje příběh Franka Gallaghera jakožto svobodného otce šesti chytrých, temperamentních a nezávislých dětí, kterým by bez něho bylo pravděpodobně lépe. Gallagherovi nemají mnoho peněz, ale vědí, kdo jsou – a jsou absolutně divocí a neomluvitelně nestydatí.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Komedie
hrají
William H. Macy (Frank Gallagher), Emmy Rossum (Fiona Gallagher), Jeremy Allen White (Lip Gallagher), Cameron Monaghan (Ian Gallagher), Emma Kenney (Debbie Gallagher), Ethan Cutkosky (Carl Gallagher), Christian Isaiah (Liam Gallagher), Shanola Hampton (Veronica Fisher), Steve Howey (Kevin Ball), Isidora Goreshter (Svetlana Fisher), Ruby Modine (Sierra), Elliot Fletcher (Trevor), Noel Fisher (Mickey Milkovich), Emma Greenwell (Mandy Milkovich), Alan Rosenberg (Profesor Youens)

Emmy Rossum odchází ze seriálu

Emmy Rossum odchází ze seriálu

Představitelka Fiony Gallagherové včera překvapila fanoušky, když na svém facebookovém účtu oznámila, že nadcházející devátou řadou pro ni účinkování v Shameless kon­čí.

2 20
31.8.2018

Svůj odchod ze seriálu Emmy včera oznámila v otevřeném dopise na Facebooku:

Je těžké vyjádřit to slovy. Ale pokusím se.
Tato práce je věčné dobrodružství plné cestování a příležitostí k vyprávění příběhů. Jako herec obvykle jednou za pár měsíců cestujete na nové místo, začínáte nové projekty, vytváříte novou postavu, zvykáte si na nové tempo, učíte se nové vtípky, nacházíte nové přátele.
Dokud se v mém životě před 8 lety neobjevilo Shameless, vedla jsem tento báječný, pomíjivý život herce. A nikdy jsem si neuvědomila, jak jsem ve skutečnosti tíhla po této kontinuitě, kterou mi seriál dal. Kterou dal nám všem účinkujícím. Sezónu po sezóně mě ohromuje, že se vracíme jako stejná parta. A to nejen proto, že je to skvěle napsaný a propracovaný seriál. Je to tím, že je mezi námi skutečné přátelství.
Víte, v reálném životě jsem, na rozdíl od Fiony, jedináček. Nikdy jsem neměla velkou rodinu. Uvelebit se v té komplikované lásce Gallagherovic rodiny byl vždycky můj sen. Ale i mimo natáčení to bylo skutečné. Sledovali jsme ty děti, jak se z nich stávají silní, talentovaní, nezávislí lidé, kterými jsou dnes. Emmu jsem naučila holit si nohy. Byla jsem u toho, když se Ethan učil řídit. Shanola, Jeremy, Joan a Bill loni tančili na mé svatbě. Náš neohrožený vůdce, John Wells, mě a Sama držel vděčně na židlích při „hoře“. Židovské svátky jsem strávila v synagoze s Davidem Nevinsem a jeho báječnou ženou a dětmi. Jsou vážně jako moje rodina.
Tento druh stability, tato rodina, mě podporovala a dávala mi pocit bezpečí natolik, abych se mohla kreativně rozvíjet. To, jak mě John Wells jako herečku vedl, a hlavně od nedávné doby z celého srdce podporoval jako režisérku a scenáristku, pro mě bylo ctí a velkou poctou.
Natočili jsme přes 100 hodin televizního času. To není malý počin. Vyšla nová studie, která tvrdí, že trvá 100 hodin, než se s někým skamarádíte. Gallagherovi byli v diváckých obyvácích po 100 hodin. Dávalo by to tedy smysl. Cítíme, že jste s námi, s těmito postavami, spojeni. Když na letišti, v restauraci, na ulici lidé zvolají: „Ahoj Fiono“, „Panebože, to je Lip“ nebo „Běž do háje, Franku!“… je to dobrý pocit.
Příležitost hrát Fionu byl dar. Je málo postav – ženských nebo mužských – které jsou stejně propracované a energické. Fiona je lvice – divoká, nedokonalá a sexuálně emancipovaná. Je pošramocená, zranitelná, ale nikdy se nevzdává. Žije v hospodářské krizi, ale odmítá mít krizi sama se sebou. Je vynalézavá. Oddaná. Statečná. Od chvíle, kdy jsem si přečetla scénář k pilotnímu dílu, jsem věděla, že tohle bude něco jiného, něco jedinečného. Neúnavně jsem se připravovala na casting se svým trenérem, Terry Knickerbockerem. Na schůzku jsem šla v dešti, takže jsem vypadala neupraveně. Během třetího castingu, když jsem roli dostala, jsem skákala radostí a nemohla tomu uvěřit. Posledních osm let bylo jednoduše nejlepším obdobím mého života.
Malcolm Gladwell říká, že to chce deset tisíc hodin, abyste v něčem byli skutečně dobří. Abyste byli prvotřídní. No, dle mého výpočtu – 100 epizod, 7 dní na epizodu (plus týdny v Chicagu), 12 hodin denně – jsme téměř na deseti tisících hodinách. Takže hádám, že jsme v tom konečně dobří. Mohu s jistotou říct, že tito herci a štáb, po jejichž boku mi bylo ctí pracovat, jsou prvotřídní. Jsem pyšná a vděčná.
Vím, že prozatím budete pokračovat beze mě. Gallagheři mají pořád, co vyprávět. Vždycky budu své rodině fandit. Neberte to tak, že jsem pryč, berte to tak, že se stěhuji o ulici dál.

Ačkoli se dá říct, že Fiona je hlavní a důležitou rolí v seriálu, jedenatřicetiletá herečka v něm vidí navzdory své nepřítomnosti stále velký potenciál. Jen pár hodin po vydání příspěvku prozradila Entertainment Weekly, že "„seriál by podle mě mohl pokračovat donekonečna, protože Gallagherovi jsou rodina, která se vyvíjí, děti rostou a mají své vlastní dějové linky, rozvětvují se a jsou komplexní. Myslím, že se z toho dá vytěžit ještě spousta. V televizi je málo seriálů, které ukazují, jak může být v dnešní době život v Americe těžký. Je tolik zombie a upírských seriálů, které jistým způsobem utíkají před skutečností, nebo jsou o bohatých lidech.“

Hereččin odchod ze seriálu pro Variety potvrdil programový ředitel stanice Showtime, Gary Levine: "Byli jsme smutní, když nám Emmy oznámila, že nadcházející devátá řada Shameless bude její poslední. […] Fiona Gallagherová bude vždycky jednou z neikoničtějších postav Showtime a Emmy patří náš potlesk, že tuto postavu oživila tak přirozeným, dojemným a neohroženým výkonem. Za všechny v Showtime a miliony fanoušků ti Emmy děkujeme.“

Zdroj: Facebookový profil Emmy Rossum

Diskuze /2

VictoriaF

(A máme po Steveovi/Jimmym a Fioně:D) No, tak já snad tu 9. řadu kvůli ní dokoukám.

1.9.2018 | 7:34:32
fsada

Chtěl bych další série.9.série i ty předtím byli výborné, tak snad bude pokračování …

24.4.2019 | 14:42:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Titulky

Epizoda S11E12: Father Frank, Full of Grace

cz100%
DOKONČENO

Vzhledem k současné situaci momentálně nikdo titulky k 11. sérii nepřekládá. Děkujeme za pochopení.

Nepřehlédněte

Emmy Rossum odchází ze seriálu

Emmy Rossum odchází ze seriálu

Představitelka Fiony Gallagherové včera překvapila fanoušky, když na svém facebookovém účtu oznámila, že nadcházející devátou řadou pro ni účinkování v Shameless kon­čí.

Reklama

ROZHOVOR

Steve Howey vypráví o svém pozoruhodném dětství

Steve Howey vypráví o svém pozoruhodném dětství

Jako syn umělců nevyrůstal Steve Howey jako každé jiné dítě. O jeho neobyčejném dětství, hereckém vývoji a budoucnosti Shameless si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nejoblíbenější postava

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama