She-Hulk
0/100 - 0×

She-Hulk

Seriál She-Hulk se točí kolem sestřenice Bruce Bannera, která získává své superschopnosti poté, co od něj dostala transfuzi krve.

USA | 2022 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Komiksový


Daredevil by se údajně mohl objevit v She-Hulk

Daredevil by se údajně mohl objevit v She-Hulk

Oficiální prohlášení Kevina Feigeho o seriálu She-Hulk potenciálně naznačuje, že by se Daredevil mohl v seriálu objevit. Proč tomu tak je a kterým komiksem by se mohli v seriálu inspirovat, se dozvíte v následujícím článku.

15 1
12.1.2021

She-Hulk, známá také jako Jennifer Walters, je advokátkou a sestřenicí Bruce Bannera. Poté, co jí dá transfuzi krve sám Bruce, aby jí zachránil život, Jennifer získává své vlastní síly Hulk z gama záření v jeho krvi – a nyní i její. Na rozdíl od svého protějšku je She-Hulk často schopna se transformovat podle libosti. V některých komiksech se Jennifer rozhodla zůstat na plný úvazek jako She-Hulk, zatímco v jiných zápasí se svou identitou. She-Hulk se v komiksech od Marvelu objevuje již od roku 1980 a má dlouhou historii, ze které mohou tvůrci seriálu čerpat inspiraci. Během události Disney Investor Day Kevin Feige řekl:

Protože Jennifer Walters je právničkou, která se specializuje zejména na právní případy zaměřené na superhrdiny, nikdy nevíte, jaké postavy Marvelu se budou objevovat od epizody k epizodě.


To vedlo fanoušky ke spekulacím o možném objevení kolegy z Marvelu právníka Matta Murdocka aka Daredevila. Díky tomu, že Marvel po zrušení seriálu znovu získal plná práva na postavu, se po internetu víří spousta zvěstí o tom, jak by se mohl Daredevil vrátit do MCU. Daredevil ukázal Mattovy počátky jako právníka, když spolu se svým nejlepším přítelem Franklinem „Foggy“ Nelsonem zahájili vlastní advokátní praxi. Stejně jako She-Hulk musí i Matt čelit konfliktu mezi rolí právníka a rolí Ďábla z Hell’s Kitchen. To z něj dělá perfektního hosta v seriálu.

Daredevil a She-Hulk se už dříve postavili tváří v tvář 

Jako nejslavnější právníci v Marvelu se zdá nevyhnutelné, že Daredevil a She-Hulk šli po sobě hlava nehlava v soudní síni. Navzdory tomu, že se postavy párkrát setkali, do roku 2014 proti sobě profesionálně nestáli. V komiksu She-Hulk od Charlese Soulea a Javiera Pulida, byl tento problém napraven po drzé sebe referenční konverzaci mezi Jennifer a Mattem. Navzdory přátelskému vztahu mimo jejich společnou profesi se She-Hulk a Daredevil do sebe nečekaně v soudní síni pustili. She-Hulk hájila stárnoucího Kapitána Ameriku a Matt na druhé straně ho stíhal v případě, že se Kapitán zdál být téměř odhodlaný prohrát. I když šance, že Chris Evans sehraje roli staršího Steva Rogerse, jsou mizivé, Matt Murdock by se poměrně snadno objevit mohl. To by mohlo odrážet vzrušující zápletku z jednoho z nedávných komiksů o She-Hulk.

Kevin Feige může odkazovat na konkrétní sérii komiksů She-Hulk 

Ačkoli zatím nebylo nikde oficiálně uvedeno, jakým komiksem bude příběh seriálu inspirován, komiks z roku 2014 od Souleho a Pulida je možným a zároveň vynikajícím kandidátem. Feige zdůraznil roli She-Hulk jako právničky a uvedl, že její boj v soudní síni je třeba brát stejně vážně jako její přeměnou v zelenou obryni. Tyto detaily jsou ústředními tématy komiksu z roku 2014, který se zaměřuje na Jenniferinu právní kariéru s protnutím její rolí superhrdinky.

Poté, co opustila svou práci ve větší firmě, jež nerespektovala její schopnosti, si otevřela Jennifer Walters svou vlastní firmu. Tam pracovala téměř výhradně na případech zahrnujících jiné supermocné jedince. Ať už se jednalo o obranu staršího Kapitána Ameriky, nebo promluvení do duše špatně vychovanému Tonymu Starkovi, status superhrdiny She-Hulk je neoddělitelně spjat s tím, jak pracuje jako právnička. Komiks také zahrnuje výše zmíněného Daredevila a je v něm několik dalších postav Marvelu, jako jsou Hellcat či Victor Von Doom, což odráží velké příležitosti pro další postavy MCU objevit se v soudní síni nebo mimo ni.

Zdá se, že komedie hraje v seriálu také významnou roli, a to vzhledem k Feigeově zmínce o „právní komedii“. Toto potenciálně veselejší převzetí postavy znamená, že Souleovo a Pulidovo podivné a komické psaní příběhů zapadá do nálady seriálu. Bez ohledu na to, zda se série rozhodne sledovat dějové linie komiksu Soulea a Pulida, bude Matt Murdock dokonalým doplňkem sestavy She-Hulk, zejména s ohledem na široké možnosti ve čtvrté fázi Marvelu. Uvidíme, zda se tyhle zvěsti ukážou jako pravdivé.

Chtěli byste Daredevila v seriálu?

Foto: Marvel

Diskuze /5

dvl

Bez debaty

13.1.2021 | 0:05:09
Manjack33

No doufám, že pokud se Daredevil skutečně v MCU objeví a to ať už v SheHulk nebo Spidermanovi, tak to bude ten Netflixovy Daredevil, který byl parádní a ne nějaký nový. Ale bojím se, že… :(

#3 onsomefuckery
13.1.2021 | 11:29:44
onsomefuckery

#2 Manjack33: Kevin Feige neni idiot, uvedomuje si aky velky hit bol ten netflix serial a jak moc ludia chcu Coxa a nie noveho herca. V tomto chybu nespravi, to ti garantujem.

#4 Billy the Kid
13.1.2021 | 12:30:29
Billy the Kid

#3 onsomefuckery: taky v to věřím :)

13.1.2021 | 18:09:30
CaptainDeadpool

Ach jo to se jako kvůli DD budu muset dívat na postavu, kterou nemám rád… :( Snad ne

13.1.2021 | 18:22:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama